Individual

Individual Dan / Poom

Dan / Peewee - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 José Santiago GONZáLEZ GONZáLEZ
Awaiting payment
ACADEMIA PYEONGSAENG Mexico
2 Nestor Tadeo GONZáLEZ VELáZQUEZ
Awaiting payment
ACADEMIA PYEONGSAENG Mexico
Dan / Peewee - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Irakoze NADINE
Awaiting payment
Irakoze Nadine Burundi
Dan / Cadet - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Vesna OSTOIC
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
Dan / Junior - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Matyas Olivier ZINNER
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
2 Noah Mo KRAUSE
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
Dan / Junior - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Chloe PEREZ
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
2 Jill KIESE
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
3 Katharina HEIDENREICH
Awaiting payment
SSF Bonn 1905 e.V.
Nordrhein-Westfälische Taekwondo Union e.V.
Germany
Dan / Under 30 - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Rori Romeo KRISWIBOWO
Awaiting payment
State University of Surabaya Indonesia
2 Cem BAYKAN
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
Dan / Under 30 - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Maria ALCANTARA
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
2 Celyn CHEW
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
3 Michelle TURNER
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
4 Laura FOELL
Awaiting payment
MapleLeigh Taekwondo Canada
5 Sophie FLURI
Awaiting payment
Taekwondo Bern Switzerland
Dan / Under 40 - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Graeme HARTNETT
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
2 Christian BERGER
Awaiting payment
SSF Bonn 1905 e.V.
Nordrhein-Westfälische Taekwondo Union e.V.
Germany
3 Paul TAISNE
Awaiting payment
WOORI TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Dan / Under 40 - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Annabelle SEW HEE
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
2 SARA ELISABETH MAGNEM
Awaiting payment
Moss Taekwondo Klubb Norway
3 Angelika BUSSMANN
Awaiting payment
PSV-Eichstaett Germany
4 Hélène LOR
Awaiting payment
WOORI TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Dan / Under 50 - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Elodie GALLO
Awaiting payment
ASS. VILLABEENNE DE TKD
Ligue Île de France
France
2 Nilsa MONTSERRAT GUZMAN
Awaiting payment
Somos Poomsae Venezuela Venezuela, Bolivarian Republic of
3 Candida TUNKEL
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
4 Shannon HODOCK
Awaiting payment
USA - NC Unaffiliated United States
Dan / Under 60 - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Naoufel KOUSSANI
Awaiting payment
Fighter Taekwondo Academy Canada
2 HUGO NUÑEZ
Awaiting payment
INSTITUTOS CARDENAS Mexico
3 Kai THOMASCHEWSKI
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
4 Michael BUSSMANN
Awaiting payment
PSV-Eichstaett Germany
Dan / Under 60 - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Joyce STIVALA
Awaiting payment
Koryo Australia Australia
2 Maribel PUENTES
Awaiting payment
Somos Poomsae Venezuela Venezuela, Bolivarian Republic of
3 Nicole Mattea ZINNER
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
Dan / Under 65 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Jørn Christian ANDERSEN
Awaiting payment
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Dan / Under 65 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 christine BOISSON
Awaiting payment
TAEKWONDO ALBIGEOIS
Ligue Occitanie
France
Dan / Under 70 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Christine HISLOP
Arizona Pride Taekwondo United States
Dan / Over 80 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Russell WOOD
Awaiting payment
Koryo Australia Australia

Individual K1

K1 / Mini Peewee - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 ASHLEY DAYANNE NUÑEZ
Awaiting payment
INSTITUTOS CARDENAS Mexico
K1 / Peewee - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Anzo TAN
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
K1 / Cadet - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Tim HEISTERS
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
K1 / Cadet - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Anita Elisia ZINNER
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
2 Rafaela Aurelia ZINNER
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
K1 / Under 35 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Christian PERSIE
Awaiting payment
SSF Bonn 1905 e.V.
Nordrhein-Westfälische Taekwondo Union e.V.
Germany
K1 / Under 35 - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Gita Mustika Depra WIRADHA
Awaiting payment
State University of Surabaya Indonesia
2 Heather WOODMAN
Awaiting payment
Leon Taekwondo Academy United Kingdom
K1 / Over 35 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Neil LARRETT
Awaiting payment
GroupEx TKD United Kingdom
K1 / Over 35 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Mariana VELáZQUEZ AGUILAR
Awaiting payment
ACADEMIA PYEONGSAENG Mexico

Individual K2

K2 / Mini Peewee - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Thomas HOYER
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia

Pair

Pair Dan / Poom

Pair / Dan / Junior 1 entry
No. Name Team Country
1 Matyas Olivier ZINNER
Jill KIESE
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
Pair / Dan / Under 30 1 entry
No. Name Team Country
1 Kiara BIRKHAHN
Cem BAYKAN
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
Pair / Dan / Under 65 3 entries
No. Name Team Country
1 Kai THOMASCHEWSKI
Nicole Mattea ZINNER
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
2 Angelika BUSSMANN
Michael BUSSMANN
Awaiting payment
PSV-Eichstaett Germany
3 Hélène LOR
Paul TAISNE
Awaiting payment
WOORI TAEKWONDO
Ligue Île de France
France

Pair K1

Pair / K1 / Cadet 1 entry
No. Name Team Country
1 Rafaela Aurelia ZINNER
Tim HEISTERS
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany

Team

Team Dan / Poom

Team / Dan / Junior - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Matyas Olivier ZINNER
Noah JöSTING
Noah Mo KRAUSE
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
Team / Dan / Under 30 - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Rori Romeo KRISWIBOWO
Muhammad Habbil Fathi FARHAT
Muhammad Rafi Akbar Darmantio UTOMO
Awaiting payment
State University of Surabaya Indonesia
2 Cem BAYKAN
Aslan KAPLAN
Louis THOMASCHEWSKI
Awaiting payment
VfL Kamen Taekwondo Germany
Team / Dan / Under 30 - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Maria ALCANTARA
Michelle TURNER
Celyn CHEW
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
2 Jania Amara Tegarin DAYU
Yasmin PATRICILLA
Ishma Alfisa M.
Awaiting payment
State University of Surabaya Indonesia
3 Chamelia Tsany SEPTIHANDARI
Chrisabel Anatasya MIRADITA
Alda Livia NATHANIA
Awaiting payment
State University of Surabaya Indonesia

Para Poomsae

Para Poomsae Dan

Dan / Under 30 years - Male - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Damon VASTERINK
Awaiting payment
Koryo Taekwondo Centre Australia Australia

Family Poomsae

Family Poomsae

Family Poomsae 1 entry
No. Name Team Country
1 ASHLEY DAYANNE NUÑEZ
HUGO NUÑEZ
Awaiting payment
INSTITUTOS CARDENAS Mexico

Freestyle / Individual

Freestyle / Individual / Black Belts / Over 17 Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Muhammad Rafi Akbar Darmantio UTOMO
Awaiting payment
State University of Surabaya Indonesia
Freestyle / Individual / Black Belts / Over 17 Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Laura FOELL
Awaiting payment
MapleLeigh Taekwondo Canada
2 Sophie FLURI
Awaiting payment
Taekwondo Bern Switzerland

Beach

Beach Individual

Beach / Under 30 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Laura FOELL
Awaiting payment
MapleLeigh Taekwondo Canada