Athletes

PeeWee

PeeWee Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Ilyas MANZ
TKD Ailingen Germany
2 Ilyas MANZ
TKD Ailingen Germany
3 Andrej HORNAK
Ryong SKP Slovakia
PeeWee Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Lorina CASPARI
TKD Ailingen Germany
2 Arianna SIMOS
Han’s Taekwando Academy United States
3 Summer NGUYEN
SiAmSu United States
4 Carmen Maria DIAZ
Hans Taekwondo United States
5 Zümra BASARAN
Taekwondo Özer Germany

Youth

Youth Male 8 entries
No. Name Team Country
1 Colin HUNGERFORD
US Taekwondo College United States
2 Alessio CASPARI
TKD Ailingen Germany
3 Mohammed MALIK
Ahly Sana'a Yemen
4 Styopa YEREMYAN
Yeremyan's Taekwondo United States
5 Guillermo DIAZ
Han’s Taekwondo Academy United States
6 Juan Victorio ONGSIAKO
Makati Spartan - Kasilawan Philippines Philippines
7 Christos PAPATHANASIOU
Taekwondo Özer Germany
8 Aykan ULUCAY
Taekwondo Özer Germany
Youth Female 10 entries
No. Name Team Country
1 Zoey CHRISTOPHER
U.S. Taekwondo College United States
2 Angel Lyn Yvainne DACANAY
Baguio Defendets Taekwondo Gym Philippines
3 Renata GHIGGERI
Hans Taekwondo United States
4 Amber NGUYEN
SiAmSu United States
5 Amanda TSERUNIAN
Yeremyan's Taekwondo United States
6 Michelle TSERUNIAN
Yeremyan's Taekwondo United States
7 Wend YANNA
Taekwondo Özer Germany
8 Alexandra Maria PAPATHANASIOU
Taekwondo Özer Germany
9 Selcan BODUR
Taekwondo Özer Germany
10 Lydia NTINA
Taekwondo Özer Germany

Cadet

Cadet Male 10 entries
No. Name Team Country
1 Jack JONES
Jones United States
2 Leandro CASPARI
TKD Ailingen Germany
3 Steven KATT
Perfect Taekwondo Germany
4 Amirreza SALMANIFARD
academy Poomsae BANDARI KHOZESTAN Iran, Islamic Republic of
5 Ulat HUSSEIN
Taekwondo Özer Germany
6 MAX CARTWRIGHT
CENTRAL TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom
7 Nontawat YOOSOMSRI
Taekwondo Elite Berlin Germany
8 Cavell DIAZ
Hans Taekwondo United States
9 Mustafa CHASANOGLOU NTEMIRTZI
Taekwondo Özer Germany
10 Agamövsüm HASANOV
Taekwondo Özer Germany
Cadet Female 9 entries
No. Name Team Country
1 Alana HEINRICHS
AKYI MA United States
2 Hallie SOSA
Hallie Sosa United States
3 Maria HERNANDEZ
Hans Taekwondo United States
4 Hallie SOSA
Hans Taekwondo United States
5 Siena NGUYEN
SiAmSu United States
6 Mayra DIAZ
Han’s Taekwondo Academy United States
7 Doreane YANNA
Taekwondo Özer Germany
8 Andreea EREMEIA
Taekwondo Özer Germany
9 Sedef SENLER
Taekwondo Özer Germany

Junior

Junior Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Diego ROMERO
Han’s Taekwondo United States
2 Andre Rafael MONTERO
Makati Spartan - Kasilawan Philippines Philippines
3 Anton Joachim MONTERO
Makati Spartan - Kasilawan Philippines Philippines
Junior Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Mehrsa IMAN BAYATI
Mehrsa Iran, Islamic Republic of
2 Suheda YAVUZ
Suheda Yavuz Germany
3 Victoria FAIR
Hans Taekwondo United States
4 Katinka PENKETH
Katinka Penketh Australia
5 Suheda YAVUZ
Suheda Yavuz Germany

Senior

Senior Male 9 entries
No. Name Team Country
1 Pinkes NICO
TKD Ailingen Germany
2 Hamza YAVUZ
HAMZA YAVUZ Germany
3 Siddharth CHITTAL
Siddharth Chittal India
4 Micheal DAVIDSON
Ghana Ghana
5 Max SCHUMANN
Perfect Taekwondo Germany
6 Patrick STARGARDT
Perfect Taekwondo Germany
7 Samuel KELLEY
Peak Performance United States
8 Aras OMER
Chamchamal
Ligue Saint Barthelemy
Iraq
9 Abbas AGHASI
Academy poomsae rasooli Iran, Islamic Republic of
Senior Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Jessica DICK
TKD Ailingen Germany
2 Chloe GREEN
UK TKD United Kingdom
3 Diana Nicole SUPANGAN
Makati Spartan - Kasilawan Philippines Philippines

Ultra

Ultra Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Jeppe AUKIO
Taekwondo Vihti Finland
2 Steve DIAZ
Hans Taekwondo United States
3 Richard GLENNIE
UKTC Scotland United Kingdom
Ultra Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Lori KATCHER
High Performance Martial Arts United States