Benjamins

Benjamins Masculins

Benjamins Masculins -21 kg 2 entries
No. Name Team Country
Benjamins Masculins -24 kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Jonas CONHOC
TKD SPIRIT 27
Ligue Normandie
France
2 Nassim ALLASSAK
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 Yassine CHOUBA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
4 Dionizio OLIVEIRA
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
5 Valentin HERBIN
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
6 ARTHUR SPRIMONT
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
7 Solaymane MOJAHID
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
8 Antoine LEBARS
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
9 GABRIEL WATTELOO
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
10 Sofiane IZMAOUN
Tkd poissy France
Benjamins Masculins -27 kg 17 entries
No. Name Team Country
1 Sam ALLAIN
TKD CLUB DU VIEIL EVREUX
Ligue Normandie
France
2 Patrice FERGé
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 Hobaida CHAKOUR
TAEKWONDO VAL DE SEINE
Ligue Île de France
France
4 Moaad ABOUAZZA
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
5 Fares MELIANI
TKD FIGHT.S Villeneuve d'Ascq
Ligue Hauts de France
France
6 KYLIAN FIZET
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
7 Hamza CHIBANI
Tkd poissy France
8 MAIXENT DUCHATELET
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
9 MAO RAPENNE
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
10 Velican OZALP
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
11 Adam PEREZ
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
12 Hamadi TRAORE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
13 Anas KEDJOUTI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
14 Hamadou GAULARD
TAEKWONDO CLUB SEBAMORSENTIN
Ligue Normandie
France
15 Titouan CHESNAIS
LES ANDELYS TAEKWONDO ACADEMY
Ligue Normandie
France
16 Said-John SADAT
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
17 Fares LOUKILY
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
Benjamins Masculins -30 kg 10 entries
No. Name Team Country
1 YUSUF KARAGOZ
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
2 Enzo MACQUET
TKD SPIRIT 27
Ligue Normandie
France
3 Naël URSU
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
4 Noam CAPPEL
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
5 Stephen BECARD
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
6 LOUIS SEGARD
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
7 Leo PESQUET
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
8 RYADH MABROUK
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
9 Lorenzo MENESSON
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
10 Hranto CHIBUKHCHYAN
TAEKWONDO CLUB SEBAMORSENTIN
Ligue Normandie
France
Benjamins Masculins -33 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Yannis THONNEL
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 Mohamed MEKKAOUI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 Samba SOW
TAEKWONDO VAL DE SEINE
Ligue Île de France
France
4 Eliam LIGOT
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
5 Nathan LEYET KPWEKA DJOMKM
Tkd poissy France
6 Fabien BOUCHER
LES PERCHES DU ART TAE
Ligue Normandie
France
Benjamins Masculins -37 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 kenzo TADJER
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
2 Mehdi EL AZHAR
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 Anis EL FATHAOUI
Tkd poissy France
4 Ayoub ABEGHRAZ
Tkd poissy France
5 ANTON FONTANA
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
6 GABRIEL CHAMARD
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
Benjamins Masculins -41 kg 1 entry
No. Name Team Country
Benjamins Masculins -45 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 LIAM DOLLE
ITO KWAN PICARDIE
Ligue Picardie
France

Benjamins Féminines

Benjamins Féminines -20 kg 1 entry
No. Name Team Country
Benjamins Féminines -23 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 WISSAL EDDAHBI
Tkd poissy France
2 BARBARA NOVITSKY
ECOLE DE TAEKWONDO SARTROUVILLE
Ligue Île de France
France
3 Lara JELLALI
Tkd poissy France
4 Asmaa MEKKAOUI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
Benjamins Féminines -26 kg 1 entry
No. Name Team Country
Benjamins Féminines -29 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Heikulani PIHAATAE
CLUB ATHLETIQ DE MANTES-LA-VILLE
Ligue Île de France
France
2 Flora CONHOC
TKD SPIRIT 27
Ligue Normandie
France
3 Léa TASSOU
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
4 Alma MARTINS
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
5 Enola DELCROIX
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
Benjamins Féminines -33 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 VENUS ARNOLD
ECOLE DE TAEKWONDO SARTROUVILLE
Ligue Île de France
France
2 Oumaïma ALLASSAK
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 Lauriyne DUHAMEL
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
4 Sarah LANTOINE
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
Benjamins Féminines -37 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Lola ROBIN--ZARAKET
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 Marwa CHAJAï
TKD FIGHT.S Villeneuve d'Ascq
Ligue Hauts de France
France
3 Heïdi TRUCHO MENDY
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
Benjamins Féminines -41 kg 1 entry
No. Name Team Country

Minimes

Minimes Masculins

Minimes Masculins -27 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 ANAS BOULAZAIB
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
2 Mohamed ali HAMED
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 Zakaria OMARAT
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
Minimes Masculins -30 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Elyes BENTAHAR
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
2 Aidan MOTTE
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
3 Anes BRAHAMI
TAEKWONDO VAL DE SEINE
Ligue Île de France
France
4 Noa KEUSSER
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
5 AYOUB DAHAS
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
6 NAHIL KERFI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
7 Nawfel AïE EL HAJ
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
Minimes Masculins -33 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Amaury SERVENTON
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 Alessandro BRIERE
Tkd poissy France
3 Mohamed MEDDAH
Tkd poissy France
4 Esteban DUHAMEL
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
5 Lucas HINFRAY
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
6 Amine BOUKARNIA
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
7 SOLIMAN MABROUK
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
Minimes Masculins -37 kg 12 entries
No. Name Team Country
1 IDRISS DE AZEVEDO
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
2 Tao FAGNONI
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
3 Timothé BERRY
Tkd poissy France
4 MARCO NOVITSKY
ECOLE DE TAEKWONDO SARTROUVILLE
Ligue Île de France
France
5 Choaib CHAKOUR
TAEKWONDO VAL DE SEINE
Ligue Île de France
France
6 Marvin MAROT
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
7 Bakara OUATTARA
Tkd poissy France
8 Adam MOUNABIR
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
9 Abdoulaye TRAORE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
10 Timothée LINTZ
ROUEN TAE KWON DO ACADEMY
Ligue Normandie
France
11 Jaemin YANG-JAUNET
A.T.K.D. MONTROUGE
Ligue Île de France
France
12 Cléome BELLET
EURE'L TAEKWONDO JANVILLE
Ligue Centre
France
Minimes Masculins -41 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 ERWAN DUFOURNY
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
2 Ethan DAVY
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
3 Mathias MESNIER
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
4 Louis GENEST
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
5 Nassim MIGUEL
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
6 Amine MENDIL
ROUEN TAE KWON DO ACADEMY
Ligue Normandie
France
Minimes Masculins -45 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 PHOENIX ARNOLD
ECOLE DE TAEKWONDO SARTROUVILLE
Ligue Île de France
France
2 Imrane AïT EL HADJ
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 MATHIS DIA-KOFFI
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
4 Yoram HAZIZA-MALIN
A.T.K.D. MONTROUGE
Ligue Île de France
France
Minimes Masculins -49 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Marawne ANTAR
Tkd poissy France
2 MUHAMMET ALI AKPINAR
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
3 JIMMY ROOSE
ECOLE DE TAEKWONDO SARTROUVILLE
Ligue Île de France
France
4 younes BAMOU
TAEKWONDO VAL DE SEINE
Ligue Île de France
France
Minimes Masculins -53 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Rayan CRESSON
TAEKWONDO CLUB SEBAMORSENTIN
Ligue Normandie
France

Minimes Féminines

Minimes Féminines -26 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 radhia KOUK
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
Minimes Féminines -29 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Safiya RECHER
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
2 Ines M'BARKI
Tkd poissy France
3 Tahéra ALEXIS
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
Minimes Féminines -33 kg 11 entries
No. Name Team Country
1 Kettou CHAKROUN
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
2 Lilia SALEHI
Tkd poissy France
3 Firdaous CHAJAï
TKD FIGHT.S Villeneuve d'Ascq
Ligue Hauts de France
France
4 Meriem SAïDI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
5 DJENET MOKRANI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
6 MARIA MOUICI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
7 Kayliah DAVOINE
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
8 Lea GILLET
TAEKWONDO CLUB SEBAMORSENTIN
Ligue Normandie
France
9 LEOPOLDINE VERNIERE
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
10 Leana MARECAUX
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
Minimes Féminines -37 kg 11 entries
No. Name Team Country
1 Leona HANNOTEAUX
TKD CLUB DU VIEIL EVREUX
Ligue Normandie
France
2 Sara EL-ALAMI
Tkd poissy France
3 olivia TRUCHY
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
4 Ilyana DUJARDIN
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
5 Fatima MENDY
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
6 Sarah TAHRAOUI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
7 Léonie LEVé
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
8 ANAASTASIA OLIVEIRA
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
9 Safia BENNECER
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
10 Flore BOUTARD
TAEKWONDO CLUB SEBAMORSENTIN
Ligue Normandie
France
11 AZILIS DUGENEST
J S ALLONNES
Ligue Pays de Loire
France
Minimes Féminines -41 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 LOLA BACQUET
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
2 Eva GABY
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
3 Meissane KAMLI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
Minimes Féminines -44 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 PAULINE ROSE
Tkd poissy France
2 Naïla TRAORE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
Minimes Féminines -47 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Agathe CARVALHO
Tkd poissy France
2 NARJISSE IZMAOUN
Tkd poissy France
Minimes Féminines -51 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Aya ABEGHRAZ
Tkd poissy France
2 ARIANE COTHENET
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
Minimes Féminines +51 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Lina OUALAD ZIANE
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
2 Selenia DELCROIX
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France

Cadets

Cadets Masculins

Cadets Masculins -33 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 MATEO CASEIRO
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
2 TOM BERNARD
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
3 bryan MENDY
ASSOCIATION SPORTIVE HUANG DI
Ligue Normandie
France
Cadets Masculins -37 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Hamza BOUTSERFINE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
2 Ahmed MECHERET
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 Abdelwadoude CHAKOUR
TAEKWONDO VAL DE SEINE
Ligue Île de France
France
4 HUGO SPRIMONT
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
5 ABDELFETTEH MABROUK
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
Cadets Masculins -41 kg 8 entries
No. Name Team Country
1 Noah BASILLE
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 Chams-eddine AMAZOUZ
Tkd poissy France
3 NOLAN CONHOC
TKD SPIRIT 27
Ligue Normandie
France
4 Louis CREUZOT
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
5 Nabil OUAZARF
AUXERRE TAEKWONDO UNITED
Ligue Bourgogne
France
6 WASSIM BOUFKHED
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
7 Théo DANTAN
EURE'L TAEKWONDO JANVILLE
Ligue Centre
France
8 Corentin LETRENEUF
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
Cadets Masculins -45 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Alexy LAISNEY
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 Eddy ALLAIN
TKD CLUB DU VIEIL EVREUX
Ligue Normandie
France
3 Isaac RAPENNE
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
4 Mario BRATU
ROUEN TAE KWON DO ACADEMY
Ligue Normandie
France
5 Samuel LINTZ
ROUEN TAE KWON DO ACADEMY
Ligue Normandie
France
6 ADAM AINAOUI
TKD FIGHT.S Villeneuve d'Ascq
Ligue Hauts de France
France
7 Matteo GRAVIL
Tkd poissy France
Cadets Masculins -49 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Mohamed ACHARKI
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
2 YANN BOSSON
ECOLE DE TAEKWONDO SARTROUVILLE
Ligue Île de France
France
3 moudjahid BRAHAMI
TAEKWONDO VAL DE SEINE
Ligue Île de France
France
4 Adam Lord Ramon RODRIGUEZ - MONGO
LES ANDELYS TAEKWONDO ACADEMY
Ligue Normandie
France
5 HARRIS ROUHAUD
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
6 Louka DEDDE
EURE'L TAEKWONDO JANVILLE
Ligue Centre
France
7 Nicolas JANSSEN
EURE'L TAEKWONDO JANVILLE
Ligue Centre
France
Cadets Masculins -53 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Noam MUJOVIC
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
2 ZYAD MELIANI
TKD FIGHT.S Villeneuve d'Ascq
Ligue Hauts de France
France
3 Allan BECARD
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
4 Cheikh TRAORE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
5 Hugo LANDA
TAEKWONDO AGGLOMERATION EBROICIENNE T.A.E
Ligue Normandie
France
6 Leo MAREST
TAEKWONDO AGGLOMERATION EBROICIENNE T.A.E
Ligue Normandie
France
Cadets Masculins -57 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 arthur ODILLARD
LES PERCHES DU ART TAE
Ligue Normandie
France
Cadets Masculins -61 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 REDOUANE DHOUAFLI
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
2 Déclann MAROT
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
Cadets Masculins +65kg 1 entry
No. Name Team Country
1 thomas DIJOUX BRUNO
TAEKWON SHIN SOUL
Ligue Réunion
France

Cadets Féminines

Cadets Féminines -33 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Margot MOTTE
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 LEONOR JELLALI
Tkd poissy France
Cadets Féminines -37 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Maelys CHANCROGNE
Tkd poissy France
2 Radhia HAMED
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 Mia SOURIAU
A.T.K.D. MONTROUGE
Ligue Île de France
France
Cadets Féminines -41 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 ALAE BOULAZAIB
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
2 Lou Ann PONS
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
3 Ouatouit CAOUTAR
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
Cadets Féminines -44 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Alysee JULIEN
LES ANDELYS TAEKWONDO ACADEMY
Ligue Normandie
France
2 Louane PESQUET
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
3 Eliana MARTINS
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
Cadets Féminines -47 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Eléa DAVID
ASS CAEN TAEKWONDO ACADEMIE
Ligue Normandie
France
2 Assia CHAKROUN
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
3 Wafaa OUATOUIT
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
4 ALYA AINAOUI
TKD FIGHT.S Villeneuve d'Ascq
Ligue Hauts de France
France
5 TATIANA BENGRINE
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
6 MEIJIN OOI
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
Cadets Féminines -51 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Emma HINFRAY
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
Cadets Féminines -55 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Sophia ABOUCADE
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
2 NAWEL DJEMAI
TKD FIGHT.S Villeneuve d'Ascq
Ligue Hauts de France
France
3 MAELLE MOUTIER
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France

Juniors (Olympique)

Juniors Masculins

Juniors Masculins -48 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Lucas DUC
LES ANDELYS TAEKWONDO ACADEMY
Ligue Normandie
France
2 Kylian LANTOINE
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
3 Hatim ZELAMTA
Tkd poissy France
Juniors Masculins -55 kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Lucas LESSARD
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 Salahdin ALYKOIYI
Tkd poissy France
3 Zakaria BENNAOUM
CLUB ATHLETIQ DE MANTES-LA-VILLE
Ligue Île de France
France
4 Iliès SHAKI
TAEKWONDO VAL DE SEINE
Ligue Île de France
France
5 Loic DUC
LES ANDELYS TAEKWONDO ACADEMY
Ligue Normandie
France
6 Alexis DUVETTE
TAEKWONDO MERVILLE
Ligue Nord-Pas de Calais
France
7 Walid AZAHAF
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
8 Mohamed EL MOKHTARI
AUXERRE TAEKWONDO UNITED
Ligue Bourgogne
France
9 Élie-Awedouna ADOUABOU
EURE'L TAEKWONDO JANVILLE
Ligue Centre
France
Juniors Masculins -63 kg 10 entries
No. Name Team Country
1 ZAKI AISSAT
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
2 Valentin BERNAOUD
TAEKWONDO MERVILLE
Ligue Nord-Pas de Calais
France
3 MARTIN LARTISANT
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
4 ARMEN BAKOYAN
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
5 Matar SARR
CLUB ATHLETIQ DE MANTES-LA-VILLE
Ligue Île de France
France
6 Romain MOUCHET
TAEKWONDO CLUB SEBAMORSENTIN
Ligue Normandie
France
7 Sofian OUAZARF
AUXERRE TAEKWONDO UNITED
Ligue Bourgogne
France
8 ETHAN ANOUFA
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
9 Maxime CHANTOME
EURE'L TAEKWONDO JANVILLE
Ligue Centre
France
Juniors Masculins -73 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Henri GRIGORYAN
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 Medhi ANTAR
Tkd poissy France
3 Mohamed ANTAR
Tkd poissy France
4 AYOUB ALYKOIYI
Tkd poissy France
5 THEO LUCAS
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
6 Corentin CERVEAUX
TKD974
Ligue Réunion
Réunion
7 ABDALLAH IZEM
TAEKWON MUDO BEZONS
Ligue Île de France
France
Juniors Masculins +73 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 nathan LATHRO-SERI
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
2 Omid MOHAMADI
ROUEN TAE KWON DO ACADEMY
Ligue Normandie
France
3 Tom BENJAMIN
CLUB ATHLETIQ DE MANTES-LA-VILLE
Ligue Île de France
France
4 Hamid HOCINI
A.T.K.D. MONTROUGE
Ligue Île de France
France
5 Matéo FERRY—GROSSO
TAEKWONDO TAEBEK DOJ LE HAVRE
Ligue Normandie
France

Juniors Féminines

Juniors Féminines -44 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 IMANE TIGHIALINE
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
2 Asmae AIT BEN LMADANI
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
Juniors Féminines -49 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Aurélie GODELLE
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 Auriane PERIE--MARGUERITE
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
3 MARWA IKHRAZZEN
Tkd poissy France
4 JEANNE CREUZOT
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
Juniors Féminines -55 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Floriane DUPUIS
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 Oliana ESPOSITO
IFO Tae kwon do Montlucon
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 MANON BRAQUE
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
4 Anta GAULARD
TAEKWONDO CLUB SEBAMORSENTIN
Ligue Normandie
France
5 Marion FRAPPEZ
TAEKWONDO CLUB SEBAMORSENTIN
Ligue Normandie
France
Juniors Féminines -63 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Iliana KUTA
LES PERCHES DU ART TAE
Ligue Normandie
France
2 Aya BOUHAFARA
A.T.K.D. MONTROUGE
Ligue Île de France
France
3 Lilou FERNANDES
AUXERRE TAEKWONDO UNITED
Ligue Bourgogne
France
Juniors Féminines +63 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 kilirani JAGLALE
TAEKWON SHIN SOUL
Ligue Réunion
France
2 Lina ADANA
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France

Seniors (Olympique)

Seniors Masculins

Seniors Masculins -58 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Isaac BAHRAOUI
ASS CAEN TAEKWONDO ACADEMIE
Ligue Normandie
France
2 Elboudali BEN-SAMAD
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 Antoine SHARMA
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
4 ZAKARIAE BAKKAOUI
OLYMPIQUE CENTER Morocco
5 Théo VASSEUR
ITO KWAN PICARDIE
Ligue Picardie
France
Seniors Masculins -68 kg 11 entries
No. Name Team Country
1 Virgile SICARD
IFO Tae kwon do Montlucon
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 Driss AIT BAKHALK
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
3 BELAMKADEM SAID
OLYMPIQUE CENTER Morocco
4 ABDELKARIM BOURK
OLYMPIQUE CENTER Morocco
5 Pape Alphonse NDAO
Pikine Taekwondo Club Senegal
6 Stephane DRUART
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
7 Louis GEARGEOURA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
8 Angel VABA
ROUEN TAE KWON DO ACADEMY
Ligue Normandie
France
9 Abdelilah MEHRACH
AUXERRE TAEKWONDO UNITED
Ligue Bourgogne
France
10 Amine TELLI
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
11 NICOLAS CHAAR
TEE MUDO KWAN
Ligue Île de France
France
Seniors Masculins -80 kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Franck SCHNEIDER
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
2 Antoine ADJOGOUA
Tkd poissy France
3 JAMAL JARRAR
OLYMPIQUE CENTER Morocco
4 OUSSAMA FOURKA
OLYMPIQUE CENTER Morocco
5 IBRAHIM BEN HARIZ
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
6 Clément DOLLé
ITO KWAN PICARDIE
Ligue Picardie
France
7 Nabil GUERROUCHE
A.T.K.D. MONTROUGE
Ligue Île de France
France
8 Mario VIDEIRA
J S ALLONNES
Ligue Pays de Loire
France
9 Jean Cris Angenor TAPIE TOKRO
A.T.K.D. MONTROUGE
Ligue Île de France
France
Seniors Masculins +80 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Julien GARNIER-DURAND
ASS CAEN TAEKWONDO ACADEMIE
Ligue Normandie
France
2 ZAKARIA EL JAZIRI
OLYMPIQUE CENTER Morocco
3 FRANCOIS DAUTHUILLE
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
4 joris JAGU
ASSOCIATION SPORTIVE HUANG DI
Ligue Normandie
France

Seniors Féminines

Seniors Féminines -49 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Marie-Lou LANGLOIS
TKD CLUB DU VIEIL EVREUX
Ligue Normandie
France
Seniors Féminines -57 kg 8 entries
No. Name Team Country
1 Diva SICARD
IFO Tae kwon do Montlucon
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 Manon RéGENT
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
3 Saïda MARMOURY
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
4 jade BILGER
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
5 Amy THIOR
Pikine Taekwondo Club Senegal
6 ALICIA MONJEOT
TAEKWONDO CLUB SEBAMORSENTIN
Ligue Normandie
France
7 Dounia DAOUDI
AUXERRE TAEKWONDO UNITED
Ligue Bourgogne
France
8 Fatiha CHBERTO
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
Seniors Féminines -67 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Mame Ngoné DIONE
Team Sow Senegal
2 Luna TRIGO ARAMAYO
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
Seniors Féminines +67 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Nadia KAOUAH
Tkd poissy France
2 Heather PONS
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France