Individual

Individual Dan / Poom

Dan / Peewee - Male 6 entries
No. Name Team Country
1 Mateo CERVANTES PUGA
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
2 Jackson DONE
Horizon Taekwondo United Kingdom
3 Timothy MOK
BlazeTaekwondo United States
4 Jayden SIMPSON–KIDD
Horizon Taekwondo United Kingdom
5 IOANNIS IOANNOU
Awaiting payment
Spartacos Vrillision Greece
6 MICHAEL PANOURGIAS
Awaiting payment
Spartacos Vrillision Greece
Dan / Peewee - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Emily Natalia PUGA ESPINOZA
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
2 Rosie QUIGLEY
Horizon Taekwondo United Kingdom
3 Charlotte MOK
BlazeTaekwondo United States
4 Katelyn YAU
KH Kim Taekwondo United States
Dan / Cadet - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 William BURLEIGH
Horizon Taekwondo United Kingdom
2 AGGELOS KIMIONAKIS - SYKIANAKIS
Awaiting payment
Spartacos Vrillision Greece
3 VASILEIOS ZENAKOS
Awaiting payment
Spartacos Vrillision Greece
4 PANAGIOTIS PAPAEFTHYMIOU
Awaiting payment
ATRAPOS CHALANDRI Greece
Dan / Cadet - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Ana Laura PéREZ RAMIREZ
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
2 Evelyn Camila ORTIZ CANTERO
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
3 Paula CERVANTES PUGA
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
4 Artemis RAFIEE
Awaiting payment
Golden Taekwondo Academy Canada
5 EVGENIA ANDRIANOPOULOU
Awaiting payment
ATRAPOS CHALANDRI Greece
Dan / Junior - Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Pranav OJHA
Awaiting payment
Ojhas taekwondo and wellness India
2 Rafael RODRíGUEZ CáRDENAS
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
3 Jose Luis ESTRADA
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
4 Tik Long FUNG
Awaiting payment
Aberdeen Taekwondo Club Hong Kong
5 PANAGIOTIS NTELIS
Awaiting payment
ATRAPOS CHALANDRI Greece
Dan / Junior - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Fatima Tamar CANO
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
2 Alana HEINRICHS
Awaiting payment
HUA Taekwondo United States
3 Cara HARBOURNE
Horizon Taekwondo United Kingdom
4 Laura FOELL
MapleLeigh Taekwondo Canada
5 Cheyenne TJIN HIN TJOE
KIMMOO Taekwondo Academy Suriname
6 Vivianne CHOU
KIMMOO Taekwondo Academy Suriname
Dan / Under 30 - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Aaron LEITH
Harrogate KTA United Kingdom
2 Boubacar Larabou SALIFOU
Awaiting payment
Niger Republique Niger
Dan / Under 30 - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Yukina IKAWA
Awaiting payment
Aberdeen Taekwondo Club Hong Kong
2 Beatriz Karina BELICENA
Awaiting payment
Mykicks Taekwondo Center United States
3 Alicia BRäNNBACK
PTE Sweden Sweden
4 Cintia Lisbeth TOAPANTA
Awaiting payment
K.R.M Ecuador
5 Nurcan MAZILI KALDAN
Awaiting payment
COSA SPOR KULUBU Turkey
6 Axelle BONNEZ
Taekwondo Hakyo Belgium
Dan / Under 40 - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Carlos Abraham SALMERON
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
2 ERIK MANUEL NOGUEZ CRUZ
Awaiting payment
Kyeongju Onofre Taekwondo GUERREROS JAGUARES - MÉX. Mexico
3 Ronnie Cosme GALVAN
Awaiting payment
Moo Duk Kwan Taekwondo Philippines Association Inc Philippines
4 Toprak UCAN
Awaiting payment
COSA SPOR KULUBU Turkey
Dan / Under 40 - Female 7 entries
No. Name Team Country
1 Julie ROTH
Awaiting payment
Aldis Taekwondo United Kingdom
2 Elodie GALLO
ASS. VILLABEENNE DE TKD
Ligue Île de France
France
3 Ka Ki TSANG
Awaiting payment
Aberdeen Taekwondo Club Hong Kong
4 Angelika BUSSMANN
PSV-Eichstaett Germany
5 Natalie SIMPSON–KIDD
Horizon Taekwondo United Kingdom
6 Coleen REILLY
Bluewave United Kingdom
7 Rabia KIM KARıSıK
Awaiting payment
COSA SPOR KULUBU Turkey
Dan / Under 50 - Male 7 entries
No. Name Team Country
1 Gilbert JAMENA
Awaiting payment
Mykicks Taekwondo Center United States
2 Leonhard HANAWITSCH
TV Garmisch 1868 e.V. Germany
3 Alessandro IUNCO
Awaiting payment
Iunco Italy
4 Michael BUSSMANN
PSV-Eichstaett Germany
5 Peter LEVENTIN
Awaiting payment
Felicia Leventin Sweden
6 Daniel GROGAN
Horizon Taekwondo United Kingdom
7 SALAH SWILEH
Awaiting payment
Yemen Yemen
Dan / Under 50 - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Carina HARLOFF
TG Hanse Germany
2 Ka Wai WONG
Awaiting payment
Aberdeen Taekwondo Club Hong Kong
3 Hiromi TAJIMA
Linx Japan
Dan / Under 60 - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Jorge Angel ARANA FLORES
Asociación Santafesina Argentina
2 Balli LELINGE
Awaiting payment
Felicia Leventin Sweden
3 Maciej KOWALAK
Awaiting payment
Sucholeskie Stowarzyszenie Taekwondo Instytut Masters Poland
4 MOHAMMED KHAYYAR
Awaiting payment
Morocco Royal Taekwondo Team Morocco
Dan / Under 60 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Carmela HARTNETT
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
Dan / Under 65 - Male 5 entries
No. Name Team Country
1 THEODORE ESSONO EKANI
Awaiting payment
Cameroon National Poomsea Team Cameroon
2 SENOL CUDIN
Awaiting payment
Acarlar Coliseum Turkey
3 Chi Ying YEUNG
Awaiting payment
Aberdeen Taekwondo Club Hong Kong
4 Josef CHIU
Awaiting payment
Taekwondoklubb Rumlaborg Sweden
5 Jørn Christian ANDERSEN
Awaiting payment
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Dan / Under 65 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Christine HISLOP
Arizona Pride Taekwondo United States
Dan / Over 65 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Erica LINTHORST
Erica Linthorst United States

Individual K1

K1 / Mini Peewee - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Jacob ROTHIE
Horizon Taekwondo United Kingdom
2 AYAAN GUPTA
Awaiting payment
BAUDH TAEKWONDO CENTER India
K1 / Mini Peewee - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Hannah YAU
KH Kim Taekwondo United States
K1 / Peewee - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 EFSTATHIOS KONTOGIORGAKIS
Awaiting payment
Spartacos Vrillision Greece
2 STAMATIOS KALIMERIS
Awaiting payment
Spartacos Vrillision Greece
K1 / Cadet - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Vishresh VENKATESH
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
K1 / Cadet - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Ruqayyat ABDURRAHMAN
Awaiting payment
Classix Taekwondo Academy Nigeria
K1 / Junior - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 LIDA KORRE
Awaiting payment
ATRAPOS CHALANDRI Greece
2 Nivedita VENKATESH
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
K1 / Under 35 - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Ervan ZUHRI
Awaiting payment
Cardiologia Taekwondo Academy Indonesia
2 MIZUKI NUNOTANI
Dream Taekwondo School Japan
K1 / Under 35 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Saana-Mari VIENONEN
Awaiting payment
Hausjärvi Hong Taekwondo Finland
K1 / Over 35 - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Sreejth RAMACHANDRAKURU
Harrogate KTA United Kingdom
2 Neil LARRETT
Awaiting payment
GroupEx TKD United Kingdom
3 Rafael DíAZ DE DURANA
Rafael Diaz de Durana Mexico
K1 / Over 35 - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Paula WEBSTER
Horizon Taekwondo United Kingdom
2 Sucharita VENKATESH
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
K1 / Over 50 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Laleh AZIZI
Awaiting payment
Golden Taekwondo Academy Canada

Individual K2

K2 / Mini Peewee - Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Hiram Savir HERNANDEZ PERSAUD
Awaiting payment
Clud Taekwondo la Pascua Venezuela, Bolivarian Republic of
2 Yik nam WONG
Awaiting payment
CHUN WING TKD Hong Kong
3 Nikos PAPATHANASIOU
Horizon Taekwondo United Kingdom
4 Edward BURLEIGH
Horizon Taekwondo United Kingdom
5 Alfie QUIGLEY
Horizon Taekwondo United Kingdom
K2 / Mini Peewee - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Lucy WOOD
Horizon Taekwondo United Kingdom
2 Ellie SEWARD
Horizon Taekwondo United Kingdom
K2 / Peewee - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Ibrahim ABUBAKAR GAMBO
Awaiting payment
Classix Taekwondo Academy Nigeria
2 Alex LAMB
Harrogate KTA United Kingdom
3 D'Anton HAMILTON
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
4 Jake ALLCHORNE
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
K2 / Peewee - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Maria KOURI
Awaiting payment
Spartacos Vrillision Greece
K2 / Cadet - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 VEER SINGH PAINTAL
Awaiting payment
BAUDH TAEKWONDO CENTER India
2 Nadhif kenzie PUTRANABYAN
ITENAS TAEKWONDO Indonesia
K2 / Cadet - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Jessica LAMB
Harrogate KTA United Kingdom
K2 / Under 35 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Valentina GARRETTO
Harrogate KTA United Kingdom
K2 / Over 35 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 David WOOD
Horizon Taekwondo United Kingdom
K2 / Over 35 - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Emi GKEKA
Horizon Taekwondo United Kingdom
2 Marion MOSEBY KNAPPE
Baekdusan Taekwondo Sweden
K2 / Over 50 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Gail WATT
Horizon Taekwondo United Kingdom

Individual K3

K3 / Mini Peewee - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Shun Chit WAN
Awaiting payment
CHUN WING TKD Hong Kong
2 KAIRI SEKIGUCHI
Dream Taekwondo School Japan
3 Pak Hei CHAN
Awaiting payment
CHUN WING TKD Hong Kong
K3 / Mini Peewee - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Matilda DAVIS
Harrogate KTA United Kingdom
2 yan tung LAI
Awaiting payment
CHUN WING TKD Hong Kong
3 Scarlet GROGAN
Horizon Taekwondo United Kingdom
4 Cheuk Tung WAN
Awaiting payment
CHUN WING TKD Hong Kong
5 Sum Yiu CHAN
Awaiting payment
CHUN WING TKD Hong Kong
K3 / Cadet - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Kevin CHIETI
Harrogate KTA United Kingdom
2 Ned DUFFY
Harrogate KTA United Kingdom
3 Ethan GAFFNEY
Harrogate KTA United Kingdom
K3 / Junior - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Tess DUFFY
Harrogate KTA United Kingdom
K3 / Under 35 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Wing Tung HO
Awaiting payment
CHUN WING TKD Hong Kong

Pair

Pair K1

Pair / K1 / Over 30 1 entry
No. Name Team Country
1 Angelika BUSSMANN
Michael BUSSMANN
PSV-Eichstaett Germany

Pair K2

Pair / K2 / Cadet 1 entry
No. Name Team Country
1 Ethan GAFFNEY
Jessica LAMB
Harrogate KTA United Kingdom

Team

Team K3

Team / K3 / Cadet - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Kevin CHIETI
Ned DUFFY
Ethan GAFFNEY
Harrogate KTA United Kingdom

Para Poomsae

Para Poomsae Dan

Dan / Under 30 years - Male - P20 - Intellectual Impairment 2 entries
No. Name Team Country
1 Abdelrahman YACOUB
Awaiting payment
Smouha Egypt
2 Vasilios AVRAMIKAS
Awaiting payment
P.A.S.K.A. Hellenic Sports Club for Physically Disable People Greece
Dan / Under 30 years - Male - P31/P32/P33/P34 - Physical Impairments 1 entry
No. Name Team Country
1 Ivan CASARRUBIAS
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
Dan / Under 30 years - Female - P71/P72M - Short Stature 1 entry
No. Name Team Country
1 Felicia LEVENTIN
Awaiting payment
Felicia Leventin Sweden
Dan / Over 30 years - Male - P11/P12/P13 - Visual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Steven BIRKIN
Horizon Taekwondo United Kingdom
Dan / Over 30 years - Female - P50 - Wheelchair Classes 1 entry
No. Name Team Country
1 Dimitra KOROKIDA
Awaiting payment
Satza Martial Arts Club Greece

Para Poomsae Kup

Kup / Under 30 years - Male - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Mohamed SALAHELDIN
Awaiting payment
Smouha Egypt
Kup / Under 30 years - Female - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Dina TAREK SAAD ELDEEN
Awaiting payment
Smouha Egypt

Family Poomsae

Family Poomsae

Family Poomsae 2 entries
No. Name Team Country
1 Laleh AZIZI
Artemis RAFIEE
Awaiting payment
Golden Taekwondo Academy Canada
2 Sucharita VENKATESH
Nivedita VENKATESH
Vishresh VENKATESH
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom

Freestyle

Freestyle / Individual

Freestyle / Individual / Black Belts / Under 17 Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Laura FOELL
MapleLeigh Taekwondo Canada
Freestyle / Individual / Black Belts / Over 17 Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Aaron LEITH
Harrogate KTA United Kingdom
2 Corey WILSON
Stoke UTA taekwondo United Kingdom