Freestyle / Individual

Freestyle / Individual / Black Belts

Freestyle / Individual / Black Belts / Under 11 Female 1 entry
No. Name Team Country
1 AUSTINE ZULAIKA MACARAEG
Awaiting payment
Twist N' Kicks Philippines
Freestyle / Individual / Black Belts / 12 - 17 Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Luis TRUJILLO
Awaiting payment
Kwon's Martial Arts Center United States
2 Yasin ZANDI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
3 Hossein YOUSEFIASRAMI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
4 Mohammad taha HEIDARIROSTAMI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
5 Vincent CHEN
Awaiting payment
Team Mooshi United States
Freestyle / Individual / Black Belts / 12 - 17 Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Narjes SHAMSI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
2 Amy STEWART
Awaiting payment
Lisburn Taekwondo Club United Kingdom
3 Sofia HERNANDEZ
Awaiting payment
Team Forge United States
Freestyle / Individual / Black Belts / Over 17 Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Danial NASSERIAN
Awaiting payment
Science Sport Iran, Islamic Republic of
2 Nima MEHRABANI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
3 Philip LE
Awaiting payment
Master Seo’s Top Martial Arts United States
4 JEFFREY YAP
Acme Sabertooth Singapore
Freestyle / Individual / Black Belts / Over 17 Female 6 entries
No. Name Team Country
1 ALEJANDRA FRANZOLINI
Awaiting payment
INNAEDO Argentina
2 Yeganeh ASADI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
3 Shannon KAUL
Awaiting payment
Akyi Martial Arts United States
4 Leah LAWALL
Awaiting payment
Budo-Schule Wiesbaden Germany
5 Karen GUSHIKEN
KOJINKAN Japan
6 Natsumi TAIRA
KOJINKAN Japan

Freestyle / Pairs and Teams

Freestyle / Pairs and Teams / Black Belts

Freestyle / Pairs and Teams / Black Belts / Pairs Over 17 1 entry
No. Name Team Country
1 Philip LE
Kim LE
Awaiting payment
Master Seo’s Top Martial Arts United States

Beach Freestyle / Individual

Beach Freestyle / Individual / Black Belts

Beach Freestyle / Individual / Black Belts / Under 17 Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Yasin ZANDI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
2 Hossein YOUSEFIASRAMI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
3 Mohammad taha HEIDARIROSTAMI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
Beach Freestyle / Individual / Black Belts / Under 17 Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Narjes SHAMSI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
Beach Freestyle / Individual / Black Belts / Over 17 Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Nima MEHRABANI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
2 Danial NASSERIAN
Awaiting payment
Science Sport Iran, Islamic Republic of
3 JEFFREY YAP
Acme Sabertooth Singapore
Beach Freestyle / Individual / Black Belts / Over 17 Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Yeganeh ASADI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of

Beach Freestyle / Pairs and Teams

Beach Freestyle / Pairs and Teams / Black Belts

Beach Freestyle / Pairs and Teams / Black Belts / Pairs Over 17 1 entry
No. Name Team Country
1 Serhii BRUSHNITSKYI
Anastasiia DUZIAK
Awaiting payment
SC Sindo Ukraine

Beach Poomsae / Individual

Beach Poomsae / Individual / Color Belts

Beach Poomsae / Individual / Color Belts / Under 17 Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Mohammadreza ABBASI ABLOEI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
2 Amirali ARABKHAZAEILI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
Beach Poomsae / Individual / Color Belts / Over 17 Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Ioannis KORDOGIANNIS
Awaiting payment
A. S. YPERION ATTIKIS Greece
2 Sami YAZI
Awaiting payment
UJU Taekwondo Sweden
Beach Poomsae / Individual / Color Belts / Over 17 Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Maria AKZOTI
Awaiting payment
A. S. YPERION ATTIKIS Greece

Beach Poomsae / Individual / Black Belts

Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Cadet Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Hasti FARAJISURAKI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
2 DAYCIA LOW
Acme Sabertooth Singapore
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Junior Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Luis TRUJILLO
Awaiting payment
Kwon's Martial Arts Center United States
2 SABIEN AW
Acme Sabertooth Singapore
3 RANEN FONG
Acme Sabertooth Singapore
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Junior Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Fatemeh BAKHSHIYAN
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
2 GERMAINE LOI
Acme Sabertooth Singapore
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Under 30 Male 1 entry
No. Name Team Country
1 PINAKI NARAYAN MOITRA
Awaiting payment
CHANGMOOKWAN TAEKWONDO ACADEMY OF INDIA India
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Over 30 Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Danial NASSERIAN
Awaiting payment
Science Sport Iran, Islamic Republic of
2 Ioannis KORDOGIANNIS
Awaiting payment
A. S. YPERION ATTIKIS Greece
3 Aras OMER
Awaiting payment
iraq national team Iraq
4 Nima MEHRABANI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
5 San Shein THET
Awaiting payment
Myanmar Myanmar

Beach Poomsae / Pairs and Teams

Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts

Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts / Pairs Under 17 2 entries
No. Name Team Country
1 DAYCIA LOW
SABIEN AW
Acme Sabertooth Singapore
2 GERMAINE LOI
RANEN FONG
Acme Sabertooth Singapore
Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts / Pairs Over 17 2 entries
No. Name Team Country
1 Nima MEHRABANI
Seyedemina HOSSEINI
Awaiting payment
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
2 Russell WOOD
Joyce STIVALA
Amigos AUS Australia
Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts / Teams Male Over 17 1 entry
No. Name Team Country
1 Gary THORPE
Robert SCHEMBRI
Russell WOOD
Amigos AUS Australia

Para Poomsae / Individual

Para Poomsae / Individual / Color Belts (8th Kup) to Black Belts divisions

Junior Male - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Erik MILLER
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
Junior Male - P31/P32/P33 - Physical Impairments 2 entries
No. Name Team Country
1 Ilia PARIKIAN
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
2 Ivan CASARRUBIAS
Awaiting payment
Taekwondo Jaguares Mexico
Junior Female - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Elena MALYSHEVA
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
Junior Female - P34 - Physical Impairments 1 entry
No. Name Team Country
1 Mariia FISENKO
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
Junior Female - P70 - Short Stature 1 entry
No. Name Team Country
1 Felicia LEVENTIN
Awaiting payment
Baekdusan Taekwondo Sweden
Under 30 Male - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Vasilis AVRAMIKAS
Awaiting payment
Ac Acharnon K.Paleologos Greece
Under 30 Male - P31/P32/P33 - Physical Impairments 2 entries
No. Name Team Country
1 Oleg REMNEV
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
2 Sarantos Georgios PSIMOULIS
Awaiting payment
A.C TAEKWONDO ABELOKIPON Greece
Under 30 Male - P60 - Deaf 2 entries
No. Name Team Country
1 Nikita ALEKSENKO
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
2 Vladislav SHVEDOV
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
Under 30 Female - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Maravelia NEKTARIA
Awaiting payment
AS Ermis Peramatos Greece
Under 30 Female - P60 - Deaf 2 entries
No. Name Team Country
1 Renata KHAUSTOVA
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
2 Elizaveta FALEY
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
Over 30 Male - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Keisuke SHIBATA
Dream Taekwondo School Japan
Over 30 Male - P31/P32/P33 - Physical Impairments 1 entry
No. Name Team Country
1 Andrei GRABOVSKII
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
Over 30 Male - P34 - Physical Impairments 1 entry
No. Name Team Country
1 Mikhail MASTIUKOV
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
Over 30 Male - P50 - Wheelchair Classes 1 entry
No. Name Team Country
1 Sergei SEMAIKIN
Awaiting payment
Russia Taekwondo Team Russian Federation
Over 30 Male - P60 - Deaf 2 entries
No. Name Team Country
1 Vasileios DIMOPOULOS
Awaiting payment
A.C. Virona Greece
2 Marcel DIRMEIER
Taekwondo Zentrum Leipzig e.V. Germany
Over 30 Female - P50 - Wheelchair Classes 1 entry
No. Name Team Country
1 Dimitra KOROKIDA
Satza Martial Arts Club Greece