Freestyle / Individual

Freestyle / Individual / Color Belts

Freestyle / Individual / Color Belts / Under 17 Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Aþena KOLBEINS
Team Iceland Iceland
2 Justina KISKEVICIUTE
Awaiting payment
Afturelding Iceland
3 Sofia SEGADãES MOREIRA DE PACHECO LUDOVICO
Xairas Taekwondo team Portugal
Freestyle / Individual / Color Belts / Over 17 Male 2 entries
No. Name Team Country
1 John BARHOOVER
Jr. Taekwondo School United States
2 Afonso ESPANHA DA SILVA PROENçA
Xairas Taekwondo team Portugal

Freestyle / Individual / Black Belts

Freestyle / Individual / Black Belts / 12 - 17 Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Michail LYRONIS BOUNTOS
Awaiting payment
AC TKD AGIA PARASKEVI Greece
2 Ioannis KOLOVOS
Awaiting payment
AC TKD AGIA PARASKEVI Greece
3 Ghabri MAJD
Awaiting payment
Direction technique national vovinam integral Tunisia
Freestyle / Individual / Black Belts / 12 - 17 Female 4 entries
No. Name Team Country
1 ANA LLIN SHIN VEIGA
Han's Horang-i Spain
2 Roussol BADRAOUI
Awaiting payment
Direction technique national vovinam integral Tunisia
3 Badraoui ISRAA
Awaiting payment
Direction technique national vovinam integral Tunisia
4 Nguyen Anh Thu TRINH
Awaiting payment
Vietnam Team Viet Nam
Freestyle / Individual / Black Belts / Over 17 Male 6 entries
No. Name Team Country
1 Othmar VERVEER
Awaiting payment
Taekwondo Papendrecht Netherlands, The
2 Hugo DEL CASTILLO
Awaiting payment
Pandado - Peru Peru
3 Badraoui FAOUGI
Awaiting payment
Direction technique national vovinam integral Tunisia
4 Philip LE
Awaiting payment
Master Seo’s Top Martial Arts United States
5 Flávio MOREIRA
Xairas Taekwondo team Portugal
6 Salvatore CIARAMITARO
S.C.Kampfsportschule Germany
Freestyle / Individual / Black Belts / Over 17 Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Shannon KAUL
Awaiting payment
Akyi Martial Arts United States
2 Jenn HICKOK
Eagles United States

Freestyle / Pairs and Teams

Freestyle / Pairs and Teams / Black Belts

Freestyle / Pairs and Teams / Black Belts / Pairs Under 17 2 entries
No. Name Team Country
1 Natalia DAUBILLY
Ioannis KOLOVOS
Awaiting payment
AC TKD AGIA PARASKEVI Greece
2 Kim Han TRINH
Awaiting payment
Vietnam Team Viet Nam
Freestyle / Pairs and Teams / Black Belts / Pairs Over 17 2 entries
No. Name Team Country
1 Gilbert JAMENA
Beatriz Karina BELICENA
Awaiting payment
Mykicks Taekwondo Center United States
2 Sean JUNG
India ROCKEY
US TAEKWONDO CENTER United States

Beach Freestyle / Individual

Beach Freestyle / Individual / Black Belts

Beach Freestyle / Individual / Black Belts / Under 17 Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Michail LYRONIS BOUNTOS
Awaiting payment
AC TKD AGIA PARASKEVI Greece
Beach Freestyle / Individual / Black Belts / Over 17 Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Jenn HICKOK
Eagles United States

Beach Poomsae / Individual

Beach Poomsae / Individual / Color Belts

Beach Poomsae / Individual / Color Belts / Under 17 Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Avinav PREM ANAND
Awaiting payment
Polaris Taekwondo United States
2 Hosssin ALZAIN
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
3 Zaki ALZAIN
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
4 Mustafa ALZAIN
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
Beach Poomsae / Individual / Color Belts / Under 17 Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Shanen Anica FERANCO
Iloilo MVP Taekwondo, Philippines Philippines
2 HANNA LOUISA TAMAYO
Awaiting payment
GOLDEN GRIFFINS TAEKWONDO - PHILIPPINES Philippines
3 Anna Jasmine NJáLSDóTTIR
Knattspyrnufélagið Fram Iceland
Beach Poomsae / Individual / Color Belts / Over 17 Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Sami YAZI
Awaiting payment
Limhamns Taekwondo Akademi Sweden
2 John BARHOOVER
Jr. Taekwondo School United States
3 Hussain ALABBAS
Awaiting payment
Al hada Saudi Arabia
4 Mohammed ALZAIN
Awaiting payment
Al hada Saudi Arabia
5 Jihad ALBAHARNAH
Awaiting payment
Al hada Saudi Arabia

Beach Poomsae / Individual / Black Belts

Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Kids Under 11 Male 4 entries
No. Name Team Country
1 BRAYDON LEONG
Acme Sabertooth Singapore
2 Asyraf Raid Iman AZIZI
CHAMPION TAEKWONDO CLUB Malaysia
3 Japhael KINTANAR
Steadfast Taekwondo Philippines
4 JIREH MATHEUXS ALINGOG
Awaiting payment
GOLDEN GRIFFINS TAEKWONDO - PHILIPPINES Philippines
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Kids Under 11 Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Kayda ARION
Team Mooshi United States
2 Zara Habib Haniya BINTI MOHD HAIZAL
KELAB TAEKWONDO TEGUH Malaysia
3 MARIANE CLARE DURAN
Awaiting payment
olympia team Philippines
4 LANNA ROBERTA HERNANDEZ PEREZ
NUEVO LEON Mexico
5 JESSY SUN SHIN VEIGA
Han's Horang-i Spain
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Cadet Male 2 entries
No. Name Team Country
1 AXEL ROGER GRANADOS MARTÍNEZ
NUEVO LEON Mexico
2 Cezar COSSACK
Family Taekwondo Jordan
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Cadet Female 7 entries
No. Name Team Country
1 Alana HEINRICHS
Awaiting payment
AKYI MA United States
2 Norah LADEGAARD-PEDERSEN
Baekdusan Taekwondo Sweden
3 THELMA VICTORIA LOZOYA REYES
NUEVO LEON Mexico
4 Jasmin MUIR
TAEIN TEAM AUSTRALIA Australia
5 KORAIMA LIZETH HERNANDEZ RINCON
NUEVO LEON Mexico
6 Niesha Kariz PEQUIERDA
Iloilo MVP Taekwondo, Philippines Philippines
7 ANA LLIN SHIN VEIGA
Han's Horang-i Spain
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Junior Male 8 entries
No. Name Team Country
1 D'ARTAGNAN DONAVAN DE CRUZ
Acme Sabertooth Singapore
2 RANEN FONG
Acme Sabertooth Singapore
3 Vincent CHEN
Vincent United States
4 Michail LYRONIS BOUNTOS
Awaiting payment
AC TKD AGIA PARASKEVI Greece
5 Connor BAIN
Team Tiger United States
6 Abdullah ALRASHED
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
7 Ali ALSODAIR
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
8 Ahmed ABU ATABAH
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Junior Female 6 entries
No. Name Team Country
1 ERICA LEE
Acme Sabertooth Singapore
2 GERMAINE LOI
Acme Sabertooth Singapore
3 DANNA PAOLA BARRAZA MALDONADO
NUEVO LEON Mexico
4 ALEJANDRA GUERRERO GARCIA
NUEVO LEON Mexico
5 FATIMA LUCIA VILLALÓN GONZALEZ
NUEVO LEON Mexico
6 REGINA BALDERAS MEJIA
NUEVO LEON Mexico
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Under 30 Male 3 entries
No. Name Team Country
1 PINAKI NARAYAN MOITRA
Awaiting payment
CHANGMOOKWAN TAEKWONDO ACADEMY OF INDIA India
2 Joshua CACHERO
Iloilo MVP Taekwondo, Philippines Philippines
3 Abdullah ALABYADH
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Under 30 Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Konstantina THOMOPOULOU
Ac Acharnon K.Paleologos Greece
2 Georgia MAKRI
Hellas Dream Team Ermis Greece
3 Athanasia TZIATZOULI
A. O. TKD HALANDRIOU Greece
4 MONICA ESTEFANIA GARZA URRUTIA
NUEVO LEON Mexico
5 ELISAVET LAZARIDOU
Awaiting payment
AO Geraka Greece Greece
6 Embla Gjerde SVIGGUM
SIL Taekwondo Norway
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Over 30 Male 6 entries
No. Name Team Country
1 Ioannis KORDOGIANNIS
Awaiting payment
A. C. YPERION ATTIKIS Greece
2 Mohammed ALZAIN
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
3 Hussain ALABBAS
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
4 MARK AURELIUS ALINGOG
Awaiting payment
GOLDEN GRIFFINS TAEKWONDO - PHILIPPINES Philippines
5 SEUNG HAN SHIN JANG
Han's Horang-i Spain
6 Jihad ALBAHARNAH
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
Beach Poomsae / Individual / Black Belts / Over 30 Female 7 entries
No. Name Team Country
1 Bronwyn BUTTERWORTH
TAEIN TEAM AUSTRALIA Australia
2 Pat PETROVSKI
TAEIN TEAM AUSTRALIA Australia
3 Lucy CLEARY
TAEIN TEAM AUSTRALIA Australia
4 JENNIFFER BAEZ GARCIA
NUEVO LEON Mexico
5 TZENI SARANTAENA
Awaiting payment
AO Geraka Greece Greece
6 Sarah UPTON
HanMu TaeKwonDo Australia
7 BEGOÑA VEIGA RODRÍGUEZ
Han's Horang-i Spain

Beach Poomsae / Pairs and Teams

Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts

Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts / Pairs Under 17 3 entries
No. Name Team Country
1 PHOEBE HO
RANEN FONG
Acme Sabertooth Singapore
2 ERICA LEE
D'ARTAGNAN DONAVAN DE CRUZ
Acme Sabertooth Singapore
3 Kayda ARION
Vincent CHEN
Team Mooshi United States
Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts / Teams Male Under 17 1 entry
No. Name Team Country
1 Abdullah ALRASHED
Ahmed ABU ATABAH
Ali ALSODAIR
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts / Teams Female Under 17 3 entries
No. Name Team Country
1 VIANN FONG
GERMAINE LOI
DAYCIA LOW
Acme Sabertooth Singapore
2 SEO YOON SOFIA LEE KIM
THELMA VICTORIA LOZOYA REYES
LANNA ROBERTA HERNANDEZ PEREZ
NUEVO LEON Mexico
3 ANA LLIN SHIN VEIGA
CARLA SESAR VILA
LEIRE MANTIÑAN ALVES
Han's Horang-i Spain
Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts / Pairs Over 17 3 entries
No. Name Team Country
1 Anette NILSEN
Andy NGUYEN
Hwa Rang Team Drammen Norway
2 Jilyn Rose YAP
Iloilo MVP Taekwondo, Philippines Philippines
3 SEUNG HAN SHIN JANG
BEGOÑA VEIGA RODRÍGUEZ
Han's Horang-i Spain
Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts / Teams Male Over 17 1 entry
No. Name Team Country
1 Hani ALATREEK
Abdullah ALABYADH
Alhussain ABU SAAB
Awaiting payment
Alhada Saudi Arabia
Beach Poomsae / Pairs and Teams / Black Belts / Teams Female Over 17 1 entry
No. Name Team Country
1 Bronwyn BUTTERWORTH
Pat PETROVSKI
Lucy CLEARY
TAEIN TEAM AUSTRALIA Australia

Para Poomsae / Individual

Para Poomsae / Individual / Color Belts (8th Kup) to Black Belts divisions

Junior Male - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 CARLOS ALBERTO VALENZUELA AGUILAR
Awaiting payment
PWT Taekwondo Academias De La O Mexico
Junior Female - P31/P32/P33 - Physical Impairments 1 entry
No. Name Team Country
1 Dariia MYHULKO
Awaiting payment
SC Sindo Ukraine
Junior Female - P70 - Short Stature 1 entry
No. Name Team Country
1 Felicia LEVENTIN
Baekdusan Taekwondo Sweden
Under 30 Male - P20 - Intellectual Impairment 2 entries
No. Name Team Country
1 Vasilis AVRAMIKAS
Ac Acharnon K.Paleologos Greece
2 Georgios KATSOULAKOS
Hellas Dream Team Ermis Greece
Under 30 Male - P31/P32/P33 - Physical Impairments 1 entry
No. Name Team Country
1 ANGEL ANTONIO MUÑOZ SOLIS
Awaiting payment
Taekyon Ohtli Zacatecas Mexico
Under 30 Male - P60 - Deaf 2 entries
No. Name Team Country
1 Spyridon PETRAKIS
Awaiting payment
AC TKD AGIA PARASKEVI Greece
2 Hanook MASIH
Sport to Door - Free Spirit Dojang Bahrain
Under 30 Female - P10 - Visual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Diana KOMLEVA
Awaiting payment
SC Sindo Ukraine
Under 30 Female - P20 - Intellectual Impairment 3 entries
No. Name Team Country
1 Nektaria MARAVELIA
Hellas Dream Team Ermis Greece
2 Maria PAVLOU
Hellas Dream Team Ermis Greece
3 Aimilia KITSIANOU
Hellas Dream Team Ermis Greece
Under 30 Female - P31/P32/P33 - Physical Impairments 3 entries
No. Name Team Country
1 Maria LAMPRIDI
Hellas Dream Team Ermis Greece
2 Wing Yan CHU
Hong Kong PHAB Martial Art Association Hong Kong
3 Ivanna TSAPTSINA
Awaiting payment
SC Sindo Ukraine
Under 30 Female - P50 - Wheelchair Classes 1 entry
No. Name Team Country
1 KA MAN CHAN
Hong Kong PHAB Martial Art Association Hong Kong
Over 30 Male - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Ioakeim SARANTOS
Hellas Dream Team Ermis Greece
Over 30 Male - P50 - Wheelchair Classes 1 entry
No. Name Team Country
1 Chi Hung LI
Hong Kong PHAB Martial Art Association Hong Kong
Over 30 Male - P60 - Deaf 3 entries
No. Name Team Country
1 Marcel DIRMEIER
Taekwondo Zentrum Leipzig e.V. Germany
2 Vasileios DIMOPOULOS
Awaiting payment
A.C. Virona Greece
3 Stamatis SYROS
Oi atrotoi ano liosion Greece
Over 30 Female - P31/P32/P33 - Physical Impairments 1 entry
No. Name Team Country
1 Inna TROKHYMENKO
Awaiting payment
SC Sindo Ukraine
Over 30 Female - P50 - Wheelchair Classes 1 entry
No. Name Team Country
1 Dimitra KOROKIDA
Satza Martial Arts Club Greece
Over 30 Female - P60 - Deaf 1 entry
No. Name Team Country
1 Dimitra PASCHALI
Awaiting payment
Nea ionias attikis Greece Greece