Official Kup Competition

Cadet Male K1 5 entries
No. Name Team Country
1 Pedro CAEIRO
Taekwondo Clube SAC Portugal
2 Mateus CALHEIROS
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
3 Gonçalo PASCOAL
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
4 Gonçalo OLIVEIRA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
5 David BRAGA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
Cadet Female K1 3 entries
No. Name Team Country
1 Madalena FIGUEIREDO
Taekwondo Clube SAC Portugal
2 Gabriela VALENTE
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
3 Matilde da Silva RODRIGUES
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
Junior Male K1 3 entries
No. Name Team Country
1 Rouyer YOHAN
Taekwondo profondeville Belgium
2 André CARDOSO
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
3 Miguel CUNHA
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
Junior Female K1 8 entries
No. Name Team Country
1 Britt VAN UDEN
Sportcentre Reflex Netherlands
2 Marta CRISTO NEVES
TKD-VRSA Portugal
3 Joana PEREIRA FELIX
TKD-VRSA Portugal
4 Marta GOUVEIA PALERMO LEIRIA MARTINS
TKD-VRSA Portugal
5 Ana Catarina ALVES
Jovens D'Ouro Portugal
6 Rafaela ALMEIDA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
7 Ana Sofia COELHO
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
8 Sara Alexandra FONSECA
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
Under 30 Male K1 1 entry
No. Name Team Country
1 Pedro FERNANDES
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
Under 30 Female K1 2 entries
No. Name Team Country
1 Amy THIOR
Pikine Taekwondo Club Senegal
2 Rita MARTINS DE ABREU
TKD-VRSA Portugal
Under 40 Male K1 1 entry
No. Name Team Country
1 Ricardo MARTINS
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
Under 50 Male K1 2 entries
No. Name Team Country
1 Luis SANTARéM
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
2 Rui BRAGA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
Under 50 Female K1 2 entries
No. Name Team Country
1 Alexandra Cristina Feiteira MARTINS
TKD-VRSA Portugal
2 Sónia COSTA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
Cadet Male K2 4 entries
No. Name Team Country
1 Tiago SEABRA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
2 Rafael PINTO
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
3 Duarte PAULA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
4 Leonardo MEDRIHAN
Taekwondo Clube SAC Portugal
Cadet Female K2 7 entries
No. Name Team Country
1 Romy VAN LEEUWEN
Taekwondo Tapia Netherlands
2 Magda OLEJNIK
Taekwondo Tapia Netherlands
3 Maïte VERSAVEL
Taekwondo Hakyo Belgium
4 CLAUDIA SWEYTA DIEZ CRESPO
SPAIN Spain
5 Matilde NETO
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
6 Maria RIBEIRO
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
7 Ana Sofia BRITO
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
Junior Male K2 3 entries
No. Name Team Country
1 Renato MIRANDA
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
2 Bruno OLIVEIRA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
3 Duarte Coelho SOARES
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
Junior Female K2 5 entries
No. Name Team Country
1 Robyn HASSINI
Reays traditional Taekwondo United Kingdom
2 Matilde CUNHA
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
3 Joana PEREIRA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
4 Filipa MARTINS
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
5 Liv Oven VIEIRA
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
Under 40 Female K2 2 entries
No. Name Team Country
1 Mira CHOI
Sportcentre Reflex Netherlands
2 Ling LEEWIS
Taekwondo Tapia Netherlands
Under 50 Male K2 1 entry
No. Name Team Country
1 António RESENDE
Jovens D'Ouro Portugal
Under 50 Female K2 1 entry
No. Name Team Country
1 Cláudia MORGADO
Jovens D'Ouro Portugal
2nd Pair 5 entries
No. Name Team Country
1 Matilde NETO
Renato MIRANDA
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
2 André CARDOSO
Matilde CUNHA
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
3 Miguel CUNHA
Maria RIBEIRO
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
4 Liv Oven VIEIRA
Duarte Coelho SOARES
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
5 Duarte PAULA
Joana PEREIRA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
3rd Pair 1 entry
No. Name Team Country
1 António RESENDE
Cláudia MORGADO
Jovens D'Ouro Portugal
2nd Trio 2 entries
No. Name Team Country
1 Matilde NETO
Maria RIBEIRO
Matilde CUNHA
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
2 André CARDOSO
Miguel CUNHA
Renato MIRANDA
Taekwondo Clube de Esposende Portugal

Non-Official Kup Competition

Bambis Male K1 3 entries
No. Name Team Country
1 Rodrigo MARTINS
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
2 Dinis COSTA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
3 Alexandre PEREIRA
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
Benjamin Male K1 2 entries
No. Name Team Country
1 Vasco SANTOS
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
2 Manuel COSTA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
Benjamin Female K1 4 entries
No. Name Team Country
1 Aroa MATé
SPAIN Spain
2 Brechje VISSER
Sportcentre Reflex Netherlands
3 Inês FERREIRA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
4 Filipa da Silva ROCHA
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
Infant Male K1 8 entries
No. Name Team Country
1 Dynant VISSER
Sportcentre Reflex Netherlands
2 RUBEN MATÉ GONZÁLEZ
SPAIN Spain
3 Martim SANTARéM
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
4 Pedro OLIVEIRA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
5 João SIMARIA
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
6 Guilherme SOARES
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
7 Rafael CARVALHO
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
8 Rodrigo Daniel PEREIRA
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
Infant Female K1 8 entries
No. Name Team Country
1 Mia FRY
Reays traditional Taekwondo United Kingdom
2 Amanda WISNIEWSKA
Reays traditional Taekwondo United Kingdom
3 Isla GELDERD
Reays traditional Taekwondo United Kingdom
4 Imani MARTHA
Sportcentre Reflex Netherlands
5 Filipa FERREIRA
Jovens D'Ouro Portugal
6 Carolina CASTRO
Taekwondo Clube SAC Portugal
7 Alice COUTO
Taekwondo Clube de Esposende Portugal
8 Isabel ELVAS
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
Benjamin Male K2 1 entry
No. Name Team Country
1 SAMUEL CRESPO VALIÑO
Han's Horang-i Spain
Benjamin Female K2 1 entry
No. Name Team Country
1 JESSY SUN SHIN VEIGA
Han's Horang-i Spain
Infant Male K2 5 entries
No. Name Team Country
1 Raf ICKENROTH
Sportcentre Reflex Netherlands
2 Dylan SIM
Taekwondo Tapia Netherlands
3 Tiago MARTINS
Taekwondo Clube SAC Portugal
4 Rodrigo MENESES
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
5 Tomás POçAS
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
Infant Female K2 3 entries
No. Name Team Country
1 Robin LEEWIS
Taekwondo Tapia Netherlands
2 Gabriella MEYVIS
Mun Mu Lier Belgium
3 Sabrina SIDOR
German National Team Poomsae Germany
1st Pair 7 entries
No. Name Team Country
1 Imani MARTHA
Dynant VISSER
Sportcentre Reflex Netherlands
2 Robin LEEWIS
Dylan SIM
Taekwondo Tapia Netherlands
3 AROA MATE GONZALEZ
RUBEN MATE GONZALEZ
SPAIN Spain
4 Ana Sofia BRITO
Rodrigo MENESES
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
5 Rodrigo Daniel PEREIRA
Filipa da Silva ROCHA
Academia Taekwondo Matosinhos - ATM Portugal
6 Rafael CARVALHO
Isabel ELVAS
Academia Taekwondo D'Ouro Portugal
7 SAMUEL CRESPO VALIÑO
JESSY SUN SHIN VEIGA
Han's Horang-i Spain