Benjamins

Benjamins Masculins

Benjamins Masculins -24 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Leo FAIRHURST
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
2 Valentin HERBIN
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
3 Solaymane MOJAHED
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
4 EL BAYAD ADAM
ROYAL RABAT Morocco
5 Kiyan CURTIS-BOUCOU
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
Benjamins Masculins -27 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Dionizio OLIVEIRA
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
2 Oliver ROGERS
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
3 RAYANE BOUKHALETE
ROYAL RABAT Morocco
4 Adam PEREZ
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
5 julian BETTONI
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
6 Thibault DUONG
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
7 Abdeljaouad GUARIM
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Benjamins Masculins -30 kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Walid SALHI
ARTS MARTIAUX COLMAR
Ligue Grand Est
France
2 Noam CAPPEL
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
3 LOUIS SEGARD
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
4 Titouan ADAM
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
5 Owen KERSHAW
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
6 MEHDI NKIRA
ROYAL RABAT Morocco
7 Jules GUILLEMAIN
A.S. TKD SON MUDO MILLAU
Ligue Occitanie
France
8 Cheickne DIEKO
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
9 Youssef YAAKOUBI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Benjamins Masculins -33 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Stephen BECARD
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
2 Malone CARLIER
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
Benjamins Masculins -37 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 ahmed CHEBBANI
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
Benjamins Masculins +49 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Bada FALL
Team Sow Senegal
2 Souleymane ASSANE
Niger Niger

Benjamins Féminines

Benjamins Féminines -26 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Norah OLIVIER
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
Benjamins Féminines -29 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Léa TASSOU
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
2 Léa VANESSE
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
3 Holly CHESTER
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
Benjamins Féminines -37 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Keira AMBLER
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom

Minimes

Minimes Masculins

Minimes Masculins -27 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Mickael RUSTIN
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Minimes Masculins -30 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Noa KEUSSER
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
Minimes Masculins -33 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Noah HERBIN
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
2 imran MOUMAD
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
Minimes Masculins -37 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Reda GUETTACHE
US FONTENAY TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Marvin MAROT
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
3 Adam MOUNABIR
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
4 Alexandre RUSTIN
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
5 Sebastien TIOUIT
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
6 Hamza GUEFIF
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Minimes Masculins -41 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Danys LAHLOU
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Safir SADIKI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Minimes Masculins -49 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Alexio TROMPETTE
OZOIR TKD
Ligue Île de France
France
Minimes Masculins -53 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 tayssir MANNAI
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
2 Rayan BOUAITA
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Minimes Masculins -57 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Amar BOUAZIZ
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Minimes Masculins +57 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Thibaut MEURANT
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France

Minimes Féminines

Minimes Féminines -29 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Aliya HAZON
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
2 mélissa AID
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
Minimes Féminines -33 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Manel KASSE-GRUET
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
2 Fiona OLIVIER
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
3 Karla MARIE-JOSEPH
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 Kacielle MILLIEN
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Minimes Féminines -37 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Jade REMY
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
2 Léonie LEVé
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
3 ANAASTASIA OLIVEIRA
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
4 Florine VANESSE
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
5 Safia BENNECER
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
Minimes Féminines -41 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 LOLA BACQUET
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
2 Eva GABY
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
3 Eva SERY
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 Anissa YAAKOUBI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Minimes Féminines -44 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Lina HADOUI
ARTS MARTIAUX COLMAR
Ligue Grand Est
France
Minimes Féminines +51 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Lina OUALAD ZIANE
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France

Cadets

Cadets Masculins

Cadets Masculins -37 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Oumar BARRY
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Quentin DUONG
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
3 Mohamed BAHROUM
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Cadets Masculins -41 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 SIMON CORRIERE
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
Cadets Masculins -45 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Lewis WILLIAMS
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
2 RUSTIN ARTHUR
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
3 KADDAR NASSIM
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 Mario BRATU
ROUEN TAE KWON DO ACADEMY
Ligue Normandie
France
5 Sacha MUYLLE
TAEKWONDO MERVILLE
Ligue Nord-Pas de Calais
France
Cadets Masculins -49 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Matteo CALIFORNO
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
2 Selyan BOUAITA
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Cadets Masculins -53 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Allan BECARD
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
2 Anthony DENHAM
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
Cadets Masculins -57 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 DECLANN MAROT
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
Cadets Masculins +65kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Loic VIREMOUNEIX
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
2 Alan SABOUKOULOU
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France

Cadets Féminines

Cadets Féminines -33 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 INESS COFFRE
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
Cadets Féminines -41 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 MAYLINE MONTEIRO
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
2 wafa NADOUL
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
Cadets Féminines -44 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Ashleigh LIGHTFOOT
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
2 narimane BOUNOU
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
3 Dina HADJADJ
A.T.E.C AUBERVILLIERS TAEKWONDO ELITE CLUB
Ligue Île de France
France
4 AMELIA NICOL
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
Cadets Féminines -47 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Julie MELLOUK
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Ilham ATALLAH
A.T.E.C AUBERVILLIERS TAEKWONDO ELITE CLUB
Ligue Île de France
France
Cadets Féminines -55 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Teeyah DOUCET
ACAD CLICHOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Sofia ABOUCADE
LA MOTTE GENERATION TAEKWONDO (LBGTKD)
Ligue Centre
France
3 Asma ELALAILI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
4 Mariam ELALAILI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France

Juniors

Juniors Masculins

Juniors Masculins -45 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Evann NOLLET
US FONTENAY TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Zak LIGHTFOOT
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
Juniors Masculins -55 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 zakaria CHELLAH
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
2 Tommy SYSAVATH
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Juniors Masculins -59 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Ewen GRESSUS
hanches taekwondo club
Ligue Centre
France
2 Brad LIGHTFOOT
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
3 Nadir HAMMOUTI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
4 PEDRO DE FREITAS
TKD GOUSSAINVILLE
Ligue Île de France
France
5 Ayoub ELALAILI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Juniors Masculins -63 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Sofiane SIFAOUI
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
2 Salahedine BOUSSEKINE
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Juniors Masculins -68 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Josua VUARCHEX
US FONTENAY TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Finlay MOODY
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
Juniors Masculins -73 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 rayane MANNAI
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
2 Enricke FLAMENT
TAEKWONDO MERVILLE
Ligue Nord-Pas de Calais
France
Juniors Masculins -78 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Dianguiné BAMBA
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 HUGO ALVES LOPES
TKD GOUSSAINVILLE
Ligue Île de France
France
Juniors Masculins +78 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Adam JLIZI
US FONTENAY TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 BRUNO BULTEZ
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
3 SIMON CAPPEL
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
4 Laurent GUIRSCH
TKD Stengefort Luxembourg

Juniors Féminines

Juniors Féminines -44 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 safa AGOURAM
Team GRIGNY AG2
Ligue Île de France
France
2 Ash LIGHTFOOT
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
3 CERENA COFFRE
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
Juniors Féminines -49 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Lana VILLARABEL
hanches taekwondo club
Ligue Centre
France
2 Sahondra RAKOTOANOSY
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
3 LISA DARRAS
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
Juniors Féminines -55 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Abigail BUCKLEY
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
Juniors Féminines -59 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Mia CUTLER-ROOKE
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
2 Farah HAZON
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
3 Kirch KADIO
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 Alya BOUKERROU
A.T.E.C AUBERVILLIERS TAEKWONDO ELITE CLUB
Ligue Île de France
France
Juniors Féminines -63 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Emily BRIGHTON
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
2 Meyli BLAIN
A.T.E.C AUBERVILLIERS TAEKWONDO ELITE CLUB
Ligue Île de France
France
3 Sedanur ASLANTAS
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
Juniors Féminines +68 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 CHLOE LEDUC
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France

Seniors

Seniors Masculins

Seniors Masculins -54 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 EL HAOUARI MOHAMED
AMAL SEOUL NADOR Morocco
2 Djebril BAHROUM
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
3 SAID EL OUAMARI
AMAL SEOUL NADOR Morocco
Seniors Masculins -58 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Ismaila DIALLO
AS DOUANES Senegal
2 Sirick-Martial EDOU-NDONG
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
3 Tunahan AKPINAR
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 Hamara KONTE
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
5 Sire BATHILY
A.T.E.C AUBERVILLIERS TAEKWONDO ELITE CLUB
Ligue Île de France
France
6 Oussama AZBIR
BOBIGNY TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
7 Thomas HEINRICHS
TKD Stengefort Luxembourg
Seniors Masculins -63 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Pape Alphonse NDAO
Pikine Taekwondo Club Senegal
2 Nader NEJI
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
3 Franck YORO
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 Mamadou SACKO
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
5 ZOUHIR BALLAHLOUD
AMAL SEOUL NADOR Morocco
6 OUSSAMA ICHOUYAB
AMAL SEOUL NADOR Morocco
7 Issouf DAO
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
Seniors Masculins -68 kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Bada FALL
Team Sow Senegal
2 Bada FALL
Team Sow Senegal
3 Bala SACKO
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 BELAMKADEM SAID
OLYMPIQUE CENTER Morocco
5 Yanis BAHLOUL
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
6 BADR EL BADAOUI
AMAL SEOUL NADOR Morocco
7 Tijane SYLLA
A.T.E.C AUBERVILLIERS TAEKWONDO ELITE CLUB
Ligue Île de France
France
8 Steven FLAMENT
TAEKWONDO MERVILLE
Ligue Nord-Pas de Calais
France
9 Pierre LARGER
POLE TAEKWONDO DUCLAIR VALLEE DE SEINE
Ligue Normandie
France
Seniors Masculins -74 kg 11 entries
No. Name Team Country
1 Papa mamadou NDAO
As Pikine taekwondo club Senegal
2 Imrane BENAHMED
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
3 Samba SALL
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 REDA ED-DRYOUCH
AMAL SEOUL NADOR Morocco
5 Omar DOO
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
6 Hamady GAYE
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
7 Aliou MANE
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
8 Saif-Ul-Islam MKOUBOI
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
9 Moussa TRAORE
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
10 GREGORY TENDRON
CEPS TKD France
11 Sekou TOURE
A.T.E.C AUBERVILLIERS TAEKWONDO ELITE CLUB
Ligue Île de France
France
Seniors Masculins -80 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Charles VUARCHEX
US FONTENAY TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 DYLAN CAPPEL
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
3 Badra DIOUF
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 Chafiq SADOK
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
Seniors Masculins -87 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Moussa DIAO
Pikine Taekwondo Club Senegal
2 Namedi SKENDRAOUI
ustb Algeria
3 Samuel VETOIS
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 ABDELOUAHAB AZAGHOUAGH
AMAL SEOUL NADOR Morocco
5 Steve KINSANSI
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
6 Frankman ANDIGUE NASSAR
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Seniors Masculins +87 kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Shean DELOUMEAUX
US FONTENAY TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 mohcene BOUKERCHA
msl Algeria
3 Tom SOUSA
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
4 Pierre ENIZOMINGUI
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
5 Whiteside LOTTIN
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
6 Félix REGNIER
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
7 Firmin ZOKOU
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
8 MIMOUN AZOUAGH
AMAL SEOUL NADOR Morocco
9 Jonathan LAURENT
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France

Seniors Féminines

Seniors Féminines -46 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 serrah GAYE
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
Seniors Féminines -49 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Coumba Nor DIOP
Diourbel Taekwondo Club Senegal
2 Sarah BOUROUINA
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
3 Lorena LEZINSKA
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
4 Tina BOUALLAGUI
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
5 Mélodie AGNISSAN
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Seniors Féminines -53 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Amy THIOR
Pikine Taekwondo Club Senegal
2 Parker BOLILI
équipe nationale Congo, the Democratic Republic of the
3 Pauline MARTINS-DUCASSE
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
4 Mathilde DOURDIN
ORCHIES TAEKWONDO
Ligue Hauts de France
France
5 Viphadee THANUTHONG
BOBIGNY TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
Seniors Féminines -57 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Amina EL GNAOUI
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Abi BUCKLEY
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
3 Hanane OUHMMOU
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
4 Nidale BEDNAOUI
Nojoum Oued zem Morocco
Seniors Féminines -62 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Mame Ngoné DIONE
Team Sow Senegal
2 Mame Ngoné DIONE
Team Sow Senegal
3 Sourour BOULAICHE
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
4 Oksana JOUBERT
ASSOCIATION MONTGERON ARTS MARTIAUX
Ligue Île de France
France
5 Mia ROOKE
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
Seniors Féminines -67 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Molly DUNBAVIN
Black Widow Taekwondo (GBR) United Kingdom
2 Ines NASSIRI
ASSOCIATION MONTGERON ARTS MARTIAUX
Ligue Île de France
France
3 Isabelle FABER
TKD Stengefort Luxembourg
Seniors Féminines -73 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 myriam AADMI
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
Seniors Féminines +73 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Rougui DIALLO
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France

Masters 1

Masters 1 Masculins

Masters 1 Masculins +80 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Sami REMILI
Association cadet El khroub Taekwondo Algeria

Masters 2

Masters 2 Masculins

Masters 2 Masculins +80 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Jimmy BOUHAMLA
OZOIR TKD
Ligue Île de France
France

Masters 3

Masters 3 Masculins

Masters 3 Masculins -68 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Sylvain COMBAT
OZOIR TKD
Ligue Île de France
France
Masters 3 Masculins +80 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 sebastien DELVAL
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
2 frederic SEGARD
FONDATION ECOLE DU DRAGON ROUGE (FEDDR)
Ligue Hauts de France
France
3 Azzedine ZEKHNINI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
4 Mohammed Ali ELALAILI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France