Minimes
Minimes C
Minimes C Male
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Yan DUBOST |
TKD Stengefort | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Emerik DHEUR |
TKD KORYO ACADEMY | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Halfal BRIALMONT |
Taepoong Taekwondo Seraing | Belgium |
2 | Senna CHARLIER |
Taepoong Taekwondo Seraing | Belgium |
3 | Alexandre BERHIN |
La Treizième TKD | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Thomas SIGARD |
La Treizième TKD | Belgium |
2 | Tastekin BEDIRHAN |
Red Lions Grevenmacher | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Joanthan DROSTE |
Taekwondo Centre Luxembourg | Luxembourg |
2 | Hasan KARA |
Taekwondo KYORUGI Antwerpen | Belgium |
3 | Maxime ARNAUD |
Taekwondo Lintgen | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Sukru SAHIN |
Taepoong Taekwondo Seraing | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Erblin SAITI |
Taekwondo Team Beckerich | Luxembourg |
Minimes C Female
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | charlotte DUBOST |
TKD Stengefort | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Yousra NBOUZID |
Taekwondo KYORUGI Antwerpen | Belgium |
2 | Oasis ROSSETTI |
TKD Stengefort | Luxembourg |
3 | Sabrina ZAIBI |
Taepoong Taekwondo Seraing | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Lara FURTADO |
Taekwondo Centre Luxembourg | Luxembourg |
2 | Leila BOULHAJAF |
Taekwondo KYORUGI Antwerpen | Belgium |
3 | Nissaf NIZARI |
Innae-Do | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Tastekin ESILA |
Red Lions Grevenmacher | Luxembourg |
2 | Ashley GOMES |
TKD Stengefort | Luxembourg |
3 | Eda Nur KALINCIK |
Taepoong Taekwondo Seraing | Belgium |
4 | Nina STERCZEWSKA |
Red Lions Grevenmacher | Luxembourg |
5 | Salsabil HMIMIDA |
Innae-Do | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Lena GOETZINGER |
TKD Stengefort | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Julia BIRASCHI |
TKD Stengefort | Luxembourg |
2 | Mia WINANDY |
TKD Stengefort | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Camille HACHICHA |
TKD KORYO ACADEMY | Belgium |
2 | Lucie MEIS |
Taekwondo Team Beckerich | Luxembourg |
Cadets
Cadets A+B
Cadets A+B Male
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Diogo LEO |
Red Lions Grevenmacher | Luxembourg |
2 | Alexandre LOPES ESCOLASTICO |
Taekwondo Lintgen | Luxembourg |
Cadets A+B Female
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Graffé LOU |
Red Lions Grevenmacher | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Noémie FARCY |
Taepoong Taekwondo Seraing | Belgium |
Cadets C
Cadets C Male
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Achille MULLER |
La Treizième TKD | Belgium |
2 | Fadeby COULIBALY |
Taekwondo Centre Luxembourg | Luxembourg |
3 | Loïc SORRENTINO |
Taekwondo Lintgen | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Théau SIGARD |
La Treizième TKD | Belgium |
2 | Ayienou ROBINCAL |
Taepoong Taekwondo Seraing | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Mathys THIRY |
TKD KORYO ACADEMY | Belgium |
2 | Yusuf CEKIC |
Taekwondo KYORUGI Antwerpen | Belgium |
Cadets C Female
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Angeles SOARES |
Taekwondo Lintgen | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Merve ARAS |
Taekwondo KYORUGI Antwerpen | Belgium |
2 | Nisma NIZARI |
Innae-Do | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Imane AL AHMADI |
Taekwondo KYORUGI Antwerpen | Belgium |
2 | YOUSRA BOULHAJAF |
Taekwondo KYORUGI Antwerpen | Belgium |
3 | Lennie MANGEN |
Taekwondo Team Beckerich | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Scali MICHIELS |
La Treizième TKD | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Aya DADAUCH |
TKD Stengefort | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Yana CAYE |
Taekwondo Centre Luxembourg | Luxembourg |
Juniors
Juniors A+B
Juniors A+B Male
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Samy ALLOUANE |
USTB | Algeria |
2 | Thibault VANSPOUWEN |
Taekwondo Lintgen | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Louis VANSPOUWEN |
Taekwondo Lintgen | Luxembourg |
Juniors A+B Female
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Aourora Ines DITOVA |
Taepoong Taekwondo Seraing | Belgium |
Juniors C
Juniors C Male
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Samy ALLOUANE |
USTB | Algeria |
Juniors C Female
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Maïlys MICHIELS |
La Treizième TKD | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Noémy GOVIN |
Taekwondo Team Beckerich | Luxembourg |
Seniors
Seniors A+B
Seniors A+B Male
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Abdourahmane SYLLA |
team diop | Senegal |
2 | Louis FEIEREISEN |
Taekwondo Centre Luxembourg | Luxembourg |
3 | Bilal SAHLI |
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY Ligue Île de France
|
France |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Moustapha NDIAYE |
Team Diop taekwondo club | Senegal |
2 | diego GRACCO |
La Treizième TKD | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Mahran HAMDI |
s.l.amspt | Tunisia |
2 | zied GASSA |
s.l.amspt | Tunisia |
3 | Sekou COULIBALY |
Taekwondo Centre Luxembourg | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Dominique WALTENER |
La Treizième TKD | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Bilal IPEK |
Taekwondo KYORUGI Antwerpen | Belgium |
2 | Youssef EL MANSARI |
Innae-Do | Belgium |
Seniors A+B Female
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Kimberly KOHL |
Taekwondo Team Beckerich | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Tiffany DEVILERS |
TKD Stengefort | Luxembourg |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Isabelle FABER |
TKD Stengefort | Luxembourg |
Seniors C
Seniors C Male
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | mamadou TINE |
cdeps Diourbel | Senegal |
2 | zied GASSA |
s.l.amspt | Tunisia |
3 | ELIAS BENTAKHOU |
Tollyo academy charleroi | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Loris RODRIGUEZ |
TKD KORYO ACADEMY | Belgium |
2 | Pablo SAEZ SAEZ |
Taekwondo Lintgen | Luxembourg |
Seniors C Female
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Amandine SMET |
La Treizième TKD | Belgium |
No. | Name | Team | Country |
---|---|---|---|
1 | Mathilde HEMMER |
TKD KORYO ACADEMY | Belgium |