Individual

Individual A (Dan / Poom)

Individual A / -11 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Shiri GINNERUP
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual A / 12-14 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Joachim FALK
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
2 Hugo HJARSø
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual A / 15-17 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Lucas Glass NICOLAISEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Oliver PEDERSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
3 Thomas Lynge HANSEN
Risskov - Denmark Denmark
Individual A / 15-17 years - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Laura Isabel NANCKE
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Julie BODE
Taekwondo Team Haderslev Denmark
3 Signe DAMGAARD
Skanderborg Moo Sa Denmark
4 Alexandra COTIGA
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
5 Annebell Tamayo Wittendorff IBSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
6 Liv KæLDSø POULSEN
Team Odense Taekwondo Denmark
Individual A / 18-30 years - Male 8 entries
No. Name Team Country
1 Johan FREDMAR
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Bastian Thinggaard BYRGESEN
Ikast Taekwondo klub Denmark
3 Rasmus HOLM
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
4 Jesper Mark Fly HANSEN
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
5 Nikolas STAHLSCHMIDT
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
6 Elias KJæR-WESTERMANN
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
7 Benjamin HELLEGAARD-HARDER
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
8 Christian MEYER
Haderslev Chon-Ji Denmark
Individual A / 18-30 years - Female 7 entries
No. Name Team Country
1 Sofie Ahlquist Rimbæklund NIELSEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Mechid PAIMAN
Islev Taekwondo Denmark
3 Benedicte BJøRNHOLT ANDERSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
4 Annesofie FREDBERG
Vejle Taekwondo Klub Denmark
5 Sascha GLERUP
Aalborg Taekwondo Denmark
6 Silje Anne JENSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
7 Filippa Niemelä HARBOE
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
Individual A / 31-40 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Morten TURN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Esben Dall HANSEN
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
3 Henrik SøRENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual A / 31-40 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Charlotte PEDERSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Individual A / 41-50 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Kim Maurice NICOLAISEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Anders Prahl BENNEDSEN
Esbjerg Taekwondo - Cheong Yong Denmark
3 Kim Otto PRECHT
Hvidovre Poomsae Team Denmark
Individual A / 41-50 years - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Christina Christensen HANSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
2 Nana JUUL HANSEN
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark
3 Nicole HALFDAN NIELSEN
Østerbro Taekwondo Klub Denmark
4 Helle FYLLGRAF
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
5 Lene Marie KJæR
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
6 Diana Maria Nørgaard HOLM
Risskov - Denmark Denmark
Individual A / 51-60 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Tony H. B. HANSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
2 Hans CHRISTENSEN
Herning Taekwondo Klub Denmark
3 Preben ERNST
Århus Taekwondo Klub - Chung Moo Denmark
Individual A / 51-60 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Lisette GONGE
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark
2 Jeanet ALBRECHT
Islev Taekwondo Denmark
Individual A / 61-65 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Jørn Christian ANDERSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark

Individual B

Individual B / -11 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Caspian MATIN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual B / -11 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Naja CUROVAC
Esbjerg Taekwondo - Cheong Yong Denmark
2 Filippa BLæDEL
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual B / 12-14 years - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Oliver Glass NICOLAISEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Fillip William Estimada CARSTENSEN
Ikast Taekwondo klub Denmark
3 Oliver SøRENSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
4 Niels Peter RASMUSSEN
Risskov - Denmark Denmark
Individual B / 12-14 years - Female 7 entries
No. Name Team Country
1 Freja Hjarsbæk Bach HANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Nathalie LüTKEN
Islev Taekwondo Denmark
3 Kaya Hasse FORTNER
Islev Taekwondo Denmark
4 Luna HJORT
Vejle Taekwondo Klub Denmark
5 Lærke ADSBøLL
Fredericia Denmark
6 Julie BALKEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
7 Ellen ROHOLT
Risskov - Denmark Denmark
Individual B / 15-17 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Markus KRAMER
Taekwondo Team Haderslev Denmark
2 Muhammed BAHTIYAR ARICAN
Taekwondo Team Horsens Denmark
Individual B / 15-17 years - Female 7 entries
No. Name Team Country
1 Anna Faarvang HANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Salma BISMIR
Vejle Taekwondo Klub Denmark
3 Jessica KOEFOED-PRECHT
Hvidovre Poomsae Team Denmark
4 Leanni JESKE
Skive Taekwondo Club Denmark
5 Eva HøGH
Risskov - Denmark Denmark
6 Anemone LINDEROTH
Risskov - Denmark Denmark
7 Nicca BøGH
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark
Individual B / 18-30 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Max NIELSEN
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
2 Emil HELWEG-LARSEN
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
3 Johan SOLL
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
Individual B / 18-30 years - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Josefine Karna Corfits JOHANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Monique BRæNDBYGE
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Sarah Julie TERKELSEN
Århus Taekwondo Klub - Chung Moo Denmark
4 Julie SKOVGAARD LUND
Skanderborg Moo Sa Denmark
5 Emilie DALSGAARD
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark

Individual C

Individual C / -11 years - Male 6 entries
No. Name Team Country
1 Valdemar Faarvang HANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Aksel ROHRBERG
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Max GROSSE-SHüTTE
Fredericia Denmark
4 Elias AU-NGUYEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
5 Theodor BODEKæR VILLADSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
6 Philip Marinus RADICH-HOLDE
Risskov - Denmark Denmark
Individual C / -11 years - Female 7 entries
No. Name Team Country
1 Mie Hvid JENSEN
Hvidovre Poomsae Team Denmark
2 My Anine DYG
Fredericia Denmark
3 Laura RASMUSSEN
Fredericia Denmark
4 Linnea SLOTH ØGENDAHL SVENDSEN
Fredericia Denmark
5 Ea LIV ØDEGAARD ROSENøRN
Fredericia Denmark
6 Lærke Klitte BAY
Dan Jeon Taekwondo Denmark
7 Emma BOMAN
Dan Jeon Taekwondo Denmark
Individual C / 12-14 years - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Johannes BERTELSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Isaac RASK DRUBE
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
3 Anton BASTHOLM HENRIKSEN
Risskov - Denmark Denmark
4 Andreas RECHENDORFF
Risskov - Denmark Denmark
Individual C / 12-14 years - Female 8 entries
No. Name Team Country
1 Mille Bille SIMONSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Naja NANCKE
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Mynthe SIG
Brande Taekwondo Klub Denmark
4 Lærke Vilstrup JENSEN
Brande Taekwondo Klub Denmark
5 Isabella HALD
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
6 Yasmin LADEFOGED
Skive Taekwondo Club Denmark
7 Emma AU-NGUYEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
8 Kaisa AXELSEN
Risskov - Denmark Denmark
Individual C / 15-17 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Kadem BADER
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
2 Morten Silkjær BREGNBALLE
Risskov - Denmark Denmark
Individual C / 15-17 years - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Lotte Holgaard JENSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Julie Ladegaard KYNEB
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Cecilie MENDES
Fredericia Denmark
Individual C / 18-30 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Morten MENDES
Fredericia Denmark
2 Mathias KROGSGåRD
Aalborg Taekwondo Denmark
Individual C / 18-30 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 An NGUYEN
Nyborg Chosen Denmark
Individual C / 31+ years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Christian BACH
Brande Taekwondo Klub Denmark
2 Ali BAGHIZADEH
Silkeborg Taekwondo Klub Denmark
Individual C / 31+ years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Nicole BERTELSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
2 Anisa Bazara BUSKOV
Nyborg Chosen Denmark

Individual D

Individual D / -11 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Patrick ØSTERGAARD
Brande Taekwondo Klub Denmark
2 Erik JESSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
3 Kevin BALKEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual D / -11 years - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Silja KOCH-HANSEN
Svendborg Taekwondo Se-Jong Denmark
2 Angela Adriana BAZAR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
3 Vida LUXHøI
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
4 Jana UQQAR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
5 Johanne JøRGENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual D / 12-14 years - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Helena Angela HEINEKE
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
2 Nour BADR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
3 Emmelie Sophia Flohr GUMMER
Ikast Taekwondo klub Denmark
4 Kaisa AXELSEN
Risskov - Denmark Denmark
5 Aline LYKKE-HANSEN
Risskov - Denmark Denmark
Individual D / 15-17 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Ishanya SINGH
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual D / 31+ years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Dan KOCH-HANSEN
Svendborg Taekwondo Se-Jong Denmark
2 Morten ØSTERGAARD
Brande Taekwondo Klub Denmark
Individual D / 31+ years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Sille DAMBORG
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark

Pair

Pair A (Dan / Poom)

Pair / A / 12-14 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Shiri-P GINNERUP
Hugo HJARSø
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Pair / A / 15-17 years 2 entries
No. Name Team Country
1 Klara ALAGIC
Oliver PEDERSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
2 Annebell IBSEN
Lucas Glass NICOLAISEN
Islev Taekwondo Denmark
Pair / A / 18-30 years 2 entries
No. Name Team Country
1 Jesper Mark Fly HANSEN
Filippa Niemelä HARBOE
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
2 Maja SøRENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Pair / A / 31+ years 2 entries
No. Name Team Country
1 Jeanet ALBRECHT
Kim Maurice NICOLAISEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Jørn Christian ANDERSEN
Lene MARIE KJæR
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark

Pair B

Pair / B / -11 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Filippa BLæDEL
Caspian MATIN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark

Pair C

Pair / C / -11 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Ea LIV ØDEGAARD ROSENøRN
Max GROSSE-SHüTTE
Fredericia Denmark
Pair / C / 12-14 years 2 entries
No. Name Team Country
1 Naja NANCKE
Johannes BERTELSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Isaac RASK DRUBE
Emma AU-NGUYEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Pair / C / 15+ years 1 entry
No. Name Team Country
1 Cecilie MENDES
Morten MENDES
Fredericia Denmark

Pair D

Pair / D / 12-14 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Helena Angela HEINEKE
Erik-P JESSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark

Team

Team A (Dan / Poom)

Team / A / 18-30 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Victor FRISCH SCHULTZ
Nikolaj AMBY
Bastian THINGGAARD BYRGESEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
2 Nikolaj AMBY
Risskov - Denmark Denmark
Team / A / 31+ years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Lisette GONGE
Helle FYLLGRAF
Nana JUUL HANSEN
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark
2 Charlotte PEDERSEN
Lene Marie KJæR
Nicole HALFDAN NIELSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark

Team B

Team / B / 15+ years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Josefine Karna Corfits JOHANSEN
Anna Faarvang HANSEN
Monique BRæNDBYGE
Skanderborg Moo Sa Denmark

Team C

Team / C / -11 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 My Anine DYG
Laura RASMUSSEN
Linnea SLOTH ØGENDAHL SVENDSEN
Fredericia Denmark
Team / C / 12-14 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Philip MARINUS
Anton BASTHOLM HENRIKSEN
Andreas RECHENDORFF
Risskov - Denmark Denmark

Freestyle

Freestyle / Individual A

Freestyle / Individual / A / 18+ years Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Andreas Bregnballe SøRENSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Johan FREDMAR
Skanderborg Moo Sa Denmark