Poumsé Jeunes

Benjamins - Individuel - Masculine 8 entries
No. Name Team Country
1 Swan SERGEANT
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
2 LOUIS MANIA
ASS TKD MAIN HO CLUB LEE WON SIK
Ligue Occitanie
France
3 Nathan NGUYEN
Taekoo
Ligue Île de France
France
4 yaksan DOUDJEDID
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
5 Isaac ANTUNES
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
6 adam FASSI
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
7 Kymani NOUBOU
MONTPELLIER TAEKWONDO
Ligue Occitanie
France
8 Nolan ALBASINI
CHALLENGERS Main-Ho
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
Benjamins - Individuel - Féminine 4 entries
No. Name Team Country
1 SOUKAÏNA GARDE
ASS TKD MAIN HO CLUB LEE WON SIK
Ligue Occitanie
France
2 Leine SENOUCI
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
3 Melina BUCZKOWSKI
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
4 ALMA MARTINS
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
Minimes - Individuel - Masculine 12 entries
No. Name Team Country
1 Maxime FONTAINE
TAMPON TKD DOJANG
Ligue Réunion
France
2 Maxime VALS
IL GI DOJANG VALLÉE DE L'ARVE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 nathan BIER
ASS TKD MAIN HO CLUB LEE WON SIK
Ligue Occitanie
France
4 Tim VOILLARD
TKD DOJANG DE MORIGNY CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
5 Axel CABUT
TKD DOJANG DE MORIGNY CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
6 Rémi BERTHIER
TKD DOJANG DE MORIGNY CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
7 Zakarya FASSI
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
8 Rafael DACOSTA
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
9 Dai Phuoc NGUYEN
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
10 Timéo ALBASINI
CHALLENGERS Main-Ho
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
11 Eliott IBANEZ
CHALLENGERS Main-Ho
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
12 Gauthier ROUFENCHE
CHALLENGERS Main-Ho
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
Minimes - Individuel - Féminine 18 entries
No. Name Team Country
1 Rachel POTHIN
TAMPON TKD DOJANG
Ligue Réunion
France
2 Lola SERY
17E TAEKWONDO DOJANG
Ligue Réunion
Réunion
3 Melissa THAO
Dokwan France
4 Evangéline LE MORVAN
Dokwan France
5 Roxana LIPECKA
ÉC.FRANÇAISE TAEKWONDO SETE
Ligue Occitanie
France
6 Ambre DELANNOYE
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
7 Emma PARET
H-TEAM MONTPELLIER
Ligue Occitanie
France
8 Talyna GODA
IL GI DOJANG VALLÉE DE L'ARVE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
9 Elisa VALS
IL GI DOJANG VALLÉE DE L'ARVE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
10 Alessia MONTEBELLO
TAEKWONDO SPORT VILLAGES
Ligue Occitanie
France
11 Juliette GENCE
TKD DOJANG DE MORIGNY CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
12 Massa CHATER
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
13 Thiziri CHATER
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
14 Sofia HADDADI
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
15 ROMANE SOUKHOTINE
TAEKWONDO VINCENNES
Ligue Île de France
France
16 leylani CORTES
TVT31 France
17 Sofia VALENTIN
MONTPELLIER TAEKWONDO
Ligue Occitanie
France
18 Sarah LANTOINE
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
Cadets - Individuel - Masculine 10 entries
No. Name Team Country
1 Evann DELANNOYE
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
2 Adam GHALIM
TAEKWONDO CLUB VILLENEUVOIS
Ligue Nord-Pas de Calais
France
3 Tristan NGUYEN
Taekoo
Ligue Île de France
France
4 Saif Eddine FATAHINE
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
5 Wasim DJEDAI
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
6 SOYANN THIRAMANY
ASS. SPORTIVE DE TAE KWON DO
Ligue Occitanie
France
7 Mohamed-Amine FASSI
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
8 iwan DOUDJEDID
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
9 loic FRANCHET
TVT31 France
10 Rayane MOUFID
TAEKWONDO COEUR D'HERAULT
Ligue Occitanie
France
Cadets - Individuel - Féminine 19 entries
No. Name Team Country
1 Solweig DUBOE
Dokwan France
2 Louna SERGEANT
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
3 Hanaë NGUYEN PHUC
H-TEAM MONTPELLIER
Ligue Occitanie
France
4 Titia GODA
IL GI DOJANG VALLÉE DE L'ARVE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
5 cloé MONTEBELLO
TAEKWONDO SPORT VILLAGES
Ligue Occitanie
France
6 Mélissandre MONGAS
TKD DOJANG DE MORIGNY CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
7 Nawel HADDADI
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
8 Alicia DJEDAI
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
9 Elsa ANTUNES
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
10 Yaelle NYS
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
11 DULMAN ROMY
TAEKWONDO VINCENNES
Ligue Île de France
France
12 ISAURE GIRARD
TAEKWONDO VINCENNES
Ligue Île de France
France
13 Lola REMY
LANE XANG
Ligue Hauts de France
France
14 Aélys MAZOYER
ACADEMIE TAEKWONDO MUDO KWAN
Ligue Occitanie
France
15 Nahide EL ABIDI
MONTPELLIER TAEKWONDO
Ligue Occitanie
France
16 Laura IBANEZ
CHALLENGERS Main-Ho
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
17 Selenia DELCROIX
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
18 Kayliah DAVOINE
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France
19 Eliana MARTINS
TEAM TKD BEAUMONT
Ligue Hauts de France
France

Free-Style

Free-Style (+15 ans) - Individuel - Masculine 5 entries
No. Name Team Country
1 Toky RANDRIAMALALA
Koryo Dojang Bordeaux
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
2 Jean HUYNH
H-TEAM MONTPELLIER
Ligue Occitanie
France
3 Mathieu LAIGLE
KTC Solesmes
Ligue Hauts de France
France
4 Alrik BANH
Taekoo
Ligue Île de France
France
5 TRUNG NGUYEN NGOC
Ecole Thanh Long Neuville-En-Ferrain France
Free-Style (+15 ans) - Individuel - Féminine 2 entries
No. Name Team Country
1 LESLIE KOHLER
TAEKWONDO VINCENNES
Ligue Île de France
France
2 ISABELLE FRIESS
PARIS TAEKWONDO ACADEMIE
Ligue Île de France
France

Handisport

Handisport - Individuel - Masculine 2 entries
No. Name Team Country
1 Michel PRAVOND
JEONG TONG TAEKWONDO DOJANG
Ligue Bretagne
France
2 Cedric MARNEUX
JEONG TONG TAEKWONDO DOJANG
Ligue Bretagne
France