Individual

Individual A (Dan / Poom)

Individual A / -11 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Shiri GINNERUP
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual A / 12-14 years - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Joachim FALK
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
2 Hugo HJARSOE
To-San Taekwondo Klub Koege Denmark
3 Milad SOJUDI GHAMNAK
Taekwondo Verein Walluf e.V. Germany
4 Sebastian Axel LILLIE
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual A / 12-14 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 TUONG-VI HANNAH DO
REDFIRE Germany
Individual A / 15-17 years - Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Tom LüDDERS
Kader Hamburg Poomsae Germany
2 Leonardo KOSS
Kader Hamburg Poomsae Germany
3 Alexandar LARSEN
Aalborg Taekwondo Denmark
4 Oliver PEDERSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
5 Thomas Lynge HANSEN
Risskov - Denmark Denmark
Individual A / 15-17 years - Female 14 entries
No. Name Team Country
1 Pia HOFFMANN
TKD Bergstrasse Germany
2 Constanza MOYA GALAZ
Club Manque Chile
3 Liv KæLDSø POULSEN
Team Odense Taekwondo Denmark
4 Aaliyah JAHN
Kader Hamburg Poomsae Germany
5 Maja MATLUB SøRENSEN
Team Odense Taekwondo Denmark
6 KIARA TALEA JASCHIK
REDFIRE Germany
7 Signe DAMGAARD
Skanderborg Moo Sa Denmark
8 Laura Isabel NANCKE
Skanderborg Moo Sa Denmark
9 Nete BRøNNUM-CARLSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
10 Camille JESPERSGAARD LA COUR PEDERSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
11 Maria FAARKROG-SøGAARD
Skive Taekwondo Club Denmark
12 Alexandra COTIGA
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
13 Annebell Tamayo Wittendorff IBSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
14 Amalie PEDERSEN
Risskov - Denmark Denmark
Individual A / 18-30 years - Male 9 entries
No. Name Team Country
1 GURWINDER GHUMAAN
North India Taekwondo Association India
2 SIDDHARTH RAWAT
North India Taekwondo Association India
3 Steven BEHN
Kader Hamburg Poomsae Germany
4 TUNG-DUONG TIM DO
REDFIRE Germany
5 Johan FREDMAR
Skanderborg Moo Sa Denmark
6 Benjamin HELLEGAARD-HARDER
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
7 Mathias BAK
Skive Taekwondo Club Denmark
8 Jonas Thorsen LOE
Sangrok Kwan Romerike IL Norway
9 Kristian LAURSEN
Roskilde Taekwondo Klub Denmark
Individual A / 18-30 years - Female 7 entries
No. Name Team Country
1 Thi Nam Phuong VUONG
Kader Hamburg Poomsae Germany
2 Alba HOLLEDERER
Gladsaxe Taekwondo Denmark
3 Laerke Kamp PEDERSEN
Kongsvang Taekwondo Klub Denmark
4 Silje Anne JENSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
5 Benedicte BJøRNHOLT ANDERSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
6 Eva EUN-KYUNG SANDERSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
7 Kine Solvang TELLNES
Keum Gang Taekwondo Norway
Individual A / 31-40 years - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Zakaria BENDOUZANE
Club Royale Béni Mellal Morocco
2 Ulrik PEDERSEN
Brande Taekwondo Klub Denmark
3 Benedict LINZ
Taekwondo Verein Walluf e.V. Germany
4 Esben Dall HANSEN
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
Individual A / 41-50 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Kim Otto PRECHT
Hvidovre Poomsae Team Denmark
Individual A / 41-50 years - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Christina Christensen HANSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
2 Beate HILLER
Taekwondo Verein Walluf e.V. Germany
3 Lene Marie KJæR
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
4 Katja FRAUENFELDER
TKD Hünfeld Germany
5 Nana JUUL HANSEN
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark
6 Helle FYLLGRAF
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
Individual A / 51-60 years - Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Carsten GAUGER
TKD Bergstrasse Germany
2 Hans CHRISTENSEN
Herning Taekwondo Klub Denmark
3 Tony H. B. HANSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
4 ANH-TUAN DO
REDFIRE Germany
5 Preben ERNST
Århus Taekwondo Klub - Chung Moo Denmark
Individual A / 51-60 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Lisette GONGE
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark
2 Britt LANGE
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual A / 61-65 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Jørn Christian ANDERSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
2 PEDRO LOPEZ FERNANDEZ
FEDAMC, D.A. Spain

Individual B

Individual B / -11 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 SHAURYA GARG
North India Taekwondo Association India
2 Caspian MATIN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual B / -11 years - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Naja CUROVAC
Esbjerg Taekwondo - Cheong Yong Denmark
2 Filippa BLæDEL
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
3 Sofie Heller ESBERG
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual B / 12-14 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Jonas MALIK
TKD Bergstrasse Germany
2 Oliver SøRENSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
Individual B / 12-14 years - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Lærke ADSBøLL
Fredericia Denmark
2 Freja Hjarsbæk Bach HANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Maya Anou STRANGHOENER
Taekwondo Verein Walluf e.V. Germany
4 Luna HJORT
Vejle Taekwondo Klub Denmark
Individual B / 15-17 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Muhammed BAHTIYAR ARICAN
Taekwondo Team Horsens Denmark
Individual B / 15-17 years - Female 10 entries
No. Name Team Country
1 Lærke BALTZERSEN
Silkeborg Taekwondo Klub Denmark
2 Louise PEDERSEN
Fredericia Denmark
3 Anna Faarvang HANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
4 Leanni JESKE
Skive Taekwondo Club Denmark
5 Jessica KOEFOED-PRECHT
Hvidovre Poomsae Team Denmark
6 Salma BISMIR
Vejle Taekwondo Klub Denmark
7 Eva HøGH
Risskov - Denmark Denmark
8 Anemone LINDEROTH
Risskov - Denmark Denmark
9 Therese VESTERSGAARD
Taekwondo Team Horsens Denmark
10 Nicca BøGH
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark
Individual B / 18-30 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Max NIELSEN
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
Individual B / 18-30 years - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Monique BRæNDBYGE
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Josefine Karna Corfits JOHANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Sarah Julie TERKELSEN
Århus Taekwondo Klub - Chung Moo Denmark
Individual B / 31+ years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Nick Dahl JACOBSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark

Individual C

Individual C / -11 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Elias AU-NGUYEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
2 Theodor BODEKæR VILLADSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
3 Philip Marinus RADICH-HOLDE
Risskov - Denmark Denmark
Individual C / -11 years - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 My Anine DYG
Fredericia Denmark
2 Ea LIV ØDEGAARD ROSENøRN
Fredericia Denmark
3 Laura RASMUSSEN
Fredericia Denmark
4 Linnea SLOTH ØGENDAHL SVENDSEN
Fredericia Denmark
5 Mie Hvid JENSEN
Hvidovre Poomsae Team Denmark
Individual C / 12-14 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Andreas RECHENDORFF
Risskov - Denmark Denmark
2 Anton BASTHOLM HENRIKSEN
Risskov - Denmark Denmark
Individual C / 12-14 years - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Mille Bille SIMONSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Naja NANCKE
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Emma AU-NGUYEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
4 Isabella HALD
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual C / 15-17 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Kadem BADER
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual C / 15-17 years - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Lotte Holgaard JENSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Michèle ANDERSEN
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
3 Julie Ladegaard KYNEB
Skanderborg Moo Sa Denmark
Individual C / 18-30 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Morten MENDES
Fredericia Denmark
Individual C / 31+ years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Ali BAGHIZADEH
Silkeborg Taekwondo Klub Denmark
Individual C / 31+ years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Nicole BERTELSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
2 Mette Sif MORTENSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark

Pair

Pair A (Dan / Poom)

Pair / A / -14 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Shiri-P GINNERUP
Sebastian Axel LILLIE
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Pair / A / 15-17 years 2 entries
No. Name Team Country
1 Leonardo KOSS
Aaliyah JAHN
Kader Hamburg Poomsae Germany
2 Klara ALAGIC
Oliver PEDERSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
Pair / A / 18-30 years 3 entries
No. Name Team Country
1 Steven BEHN
Thi Nam Phuong VUONG
Kader Hamburg Poomsae Germany
2 Lærke KAMP PEDERSEN
Benjamin HELLEGAARD-HARDER
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
3 Jonas Thorsen LOE
Sangrok Kwan Romerike IL Norway
Pair / A / 31+ years 2 entries
No. Name Team Country
1 Benedict LINZ
Beate HILLER
Taekwondo Verein Walluf e.V. Germany
2 Lene MARIE KJæR
Jørn Christian ANDERSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark

Pair B

Pair / B / -14 years 2 entries
No. Name Team Country
1 Jonas MALIK
Maya Anou STRANGHOENER
Taekwondo Verein Walluf e.V. Germany
2 Filippa BLæDEL
Caspian MATIN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark

Team

Team A (Dan / Poom)

Team / A / 12-14 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Hugo HJARSø
Sebastian Axel LILLIE
Caspian MATIN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Team / A / 12-14 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Sofie Heller ESBERG
Filippa BLæDEL
Shiri GINNERUP
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Team / A / 15-17 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Nete BRøNNUM-CARLSEN
Camille LA COUR
Laura NANCKE
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
2 Pia HOFFMANN
Annebell Tamayo Wittendorff IBSEN
Alexandra COTIGA
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Team / A / 18-30 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Victor FRISCH SCHULTZ
Nikolaj AMBY
Bastian THINGGAARD BYRGESEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Team / A / 18-30 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Silje Anne JENSEN
Alba Diget HOLLEDERER
Lærke Kamp PEDERSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
Team / A / 31+ years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Lisette GONGE
Helle FYLLGRAF
Nana JUUL HANSEN
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark

Team B

Team / B / 15+ years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 AJAY KUMAR NA
North India Taekwondo Association India
2 RUPESH NA
North India Taekwondo Association India

Team C

Team / C / -14 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Andreas RECHENDORFF
Anton BASTHOLM HENRIKSEN
Philip Marinus RADICH-HOLDE
Risskov - Denmark Denmark
Team / C / -14 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Linnea SLOTH ØGENDAHL SVENDSEN
My Anine DYG
Laura RASMUSSEN
Fredericia Denmark

Freestyle

Freestyle / Individual A

Freestyle / Individual / A / -17 years Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Tom LüDDERS
Kader Hamburg Poomsae Germany
Freestyle / Individual / A / 18+ years Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Steven BEHN
Kader Hamburg Poomsae Germany
2 Johan FREDMAR
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Andreas Bregnballe SøRENSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
4 Johan HOLLEDERER
Gladsaxe Taekwondo Denmark
5 Ryan JøRGENSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Freestyle / Individual / A / 18+ years Female 2 entries
No. Name Team Country
1 silje HALSKOV EKELUND
Silje Halskov Ekelund Denmark
2 Eva EUN-KYUNG SANDERSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark

Freestyle / Individual B

Freestyle / Individual / B / -17 years Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Emily JAHNKE
Kader Hamburg Poomsae Germany

Freestyle / Pairs A

Freestyle / Pairs / A / Pairs 18+ years 2 entries
No. Name Team Country
1 Steven BEHN
Thi Nam Phuong VUONG
Kader Hamburg Poomsae Germany
2 silje HALSKOV EKELUND
Johan HOLLEDERER
Gladsaxe Taekwondo Denmark