Individual

Individual A (Dan / Poom)

Individual A / -11 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Shiri GINNERUP
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual A / 12-14 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Sebastian Axel LILLIE
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
2 Joachim FALK
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Individual A / 15-17 years - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Lucas Glass NICOLAISEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Mathias NIELSEN
Brande Taekwondo Klub Denmark
3 Oliver PEDERSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
4 Alexandar LARSEN
Aalborg Taekwondo Denmark
Individual A / 15-17 years - Female 13 entries
No. Name Team Country
1 Liv KæLDSø POULSEN
Team Odense Taekwondo Denmark
2 Signe DAMGAARD
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Laura Isabel NANCKE
Skanderborg Moo Sa Denmark
4 Amalie PEDERSEN
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark
5 Maja MATLUB SøRENSEN
Team Odense Taekwondo Denmark
6 Camille JESPERSGAARD LA COUR PEDERSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
7 Maria FAARKROG-SøGAARD
Skive Taekwondo Club Denmark
8 Amalie PETERSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
9 Isabella XIA WU
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
10 Annebell Tamayo Wittendorff IBSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
11 Nanna BONNICHSEN
Aabenraa Taekwondo Klub Denmark
12 Thea Bødker JENSEN
Sin Sung Solrød Denmark
13 Zlata OLSHANKA
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark
Individual A / 18-30 years - Male 6 entries
No. Name Team Country
1 Johan FREDMAR
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Mathias BAK
Skive Taekwondo Club Denmark
3 Bastian Thinggaard BYRGESEN
Ikast Taekwondo klub Denmark
4 Benjamin HELLEGAARD-HARDER
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
5 Mikkel WELLEJUS DYBæK
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
6 Christian MEYER
Haderslev Chon-Ji Denmark
Individual A / 18-30 years - Female 7 entries
No. Name Team Country
1 Line Holm JENSEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Laerke Kamp PEDERSEN
Kongsvang Taekwondo Klub Denmark
3 Silja KJøLBO
Skanderborg Moo Sa Denmark
4 Sofie Ahlquist Rimbæklund NIELSEN
Islev Taekwondo Denmark
5 Frederikke JOHANSEN
Aalborg Taekwondo Denmark
6 Oxana DEL CARPIO
Aalborg Taekwondo Denmark
7 Eva EUN-KYUNG SANDERSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual A / 31-40 years - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Ulrik PEDERSEN
Brande Taekwondo Klub Denmark
2 Morten TURN
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Esben Dall HANSEN
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
4 Mark Hagbarth LIN
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark
Individual A / 31-40 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Charlotte PEDERSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Individual A / 41-50 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Kim NEDERGAARD
Skive Taekwondo Club Denmark
2 Kim Otto PRECHT
Hvidovre Poomsae Team Denmark
3 Johnny JENSEN
Sin Sung Solrød Denmark
Individual A / 41-50 years - Female 8 entries
No. Name Team Country
1 Diana Maria Nørgaard HOLM
Risskov - Denmark Denmark
2 Anita MEJER
Frederikssund Taekwondo Denmark
3 Nana JUUL HANSEN
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark
4 Nicole HALFDAN NIELSEN
Østerbro Taekwondo Klub Denmark
5 Christina Christensen HANSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
6 Lene Marie KJæR
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
7 Helle FYLLGRAF
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
8 Windy NIELSEN
Hvidovre Poomsae Team Denmark
Individual A / 51-60 years - Male 6 entries
No. Name Team Country
1 Ky-Tu DANG
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
2 Allan OLSEN
Islev Taekwondo Denmark
3 Tony H. B. HANSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
4 Hans CHRISTENSEN
Herning Taekwondo Klub Denmark
5 Benny FAARVANG
Team Nørrebro Denmark
6 Preben ERNST
Århus taekwondo klub Chung Moo Denmark
Individual A / 51-60 years - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Lisette GONGE
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark
2 Lene WERGE
Islev Taekwondo Denmark
3 Jeanet ALBRECHT
Islev Taekwondo Denmark
Individual A / 61-65 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Jørn Christian ANDERSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
2 Jacob FRISHOLT
Slagelse Tong Il Denmark

Individual B

Individual B / -11 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Caspian MATIN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual B / -11 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Naja CUROVAC
Esbjerg Taekwondo - Cheong Yong Denmark
2 Filippa BLæDEL
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual B / 12-14 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Gustav Bonde ANDERSEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Oliver Glass NICOLAISEN
Islev Taekwondo Denmark
3 Oliver SøRENSEN
Skive Taekwondo Club Denmark
Individual B / 12-14 years - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Ellen ROHOLT
Risskov - Denmark Denmark
2 Lærke ADSBøLL
Fredericia Denmark
3 Luna HJORT
Vejle Taekwondo Klub Denmark
Individual B / 15-17 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Thomas Lynge HANSEN
Risskov - Denmark Denmark
2 Muhammed BAHTIYAR ARICAN
Taekwondo Team Horsens Denmark
3 Lucas Birch POSS
Islev Taekwondo Denmark
Individual B / 15-17 years - Female 10 entries
No. Name Team Country
1 Eva HøGH
Risskov - Denmark Denmark
2 Anemone LINDEROTH
Risskov - Denmark Denmark
3 Anna Faarvang HANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
4 Lærke BALTZERSEN
Brande Taekwondo Klub Denmark
5 Therese VESTERSGAARD
Taekwondo Team Horsens Denmark
6 Jessica KOEFOED-PRECHT
Hvidovre Poomsae Team Denmark
7 Salma BISMIR
Vejle Taekwondo Klub Denmark
8 Leanni JESKE
Skive Taekwondo Club Denmark
9 Nicca BøGH
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark
10 Lien PHUNG
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark
Individual B / 18-30 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Max NIELSEN
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
2 Emil Riis HANSEN
Aalborg Taekwondo Denmark
Individual B / 18-30 years - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Monique BRæNDBYGE
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Josefine Karna Corfits JOHANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Julie SKOVGAARD LUND
Skanderborg Moo Sa Denmark
4 Emilie DALSGAARD
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark
Individual B / 31+ years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Nick Dahl JACOBSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark

Individual C

Individual C / -11 years - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Philip Marinus RADICH-HOLDE
Risskov - Denmark Denmark
2 Bhavesh Reddy PADDALA
Brande Taekwondo Klub Denmark
3 Elias AU-NGUYEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
4 Theodor BODEKæR VILLADSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Individual C / -11 years - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Mie Hvid JENSEN
Hvidovre Poomsae Team Denmark
2 My Anine DYG
Fredericia Denmark
3 Linnea SLOTH ØGENDAHL SVENDSEN
Fredericia Denmark
4 Laura RASMUSSEN
Fredericia Denmark
5 Ea LIV ØDEGAARD ROSENøRN
Fredericia Denmark
Individual C / 12-14 years - Male 6 entries
No. Name Team Country
1 Andreas RECHENDORFF
Risskov - Denmark Denmark
2 Anton BASTHOLM HENRIKSEN
Risskov - Denmark Denmark
3 Fillip William Estimada CARSTENSEN
Ikast Taekwondo klub Denmark
4 Isaac RASK DRUBE
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
5 Marius EJSTRUP
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark
6 David Birch POSS
Islev Taekwondo Denmark
Individual C / 12-14 years - Female 8 entries
No. Name Team Country
1 Naja NANCKE
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Mille Bille SIMONSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Mynthe SIG
Brande Taekwondo Klub Denmark
4 Isabella HALD
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
5 Emma AU-NGUYEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
6 Kamille RASCH
Dan Jeon Vejle Denmark
7 Yasmin LADEFOGED
Skive Taekwondo Club Denmark
8 Yen PHAM
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark
Individual C / 15-17 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Andreas THORKILDSEN
Ikast Taekwondo klub Denmark
2 Kadem BADER
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual C / 15-17 years - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Lotte Holgaard JENSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Julie Ladegaard KYNEB
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Michèle ANDERSEN
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
4 Cecilie MENDES
Fredericia Denmark
5 Emilia MARCHER
Vejle Taekwondo Klub Denmark
Individual C / 18-30 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Erik CANTER
Aalborg Taekwondo Denmark
2 Mathias KROGSGåRD
Aalborg Taekwondo Denmark
3 Morten MENDES
Fredericia Denmark
Individual C / 18-30 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Gittemarie JOHANSEN
Aalborg Taekwondo Denmark
2 Katrine LøVSTAD
Aalborg Taekwondo Denmark
Individual C / 31+ years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Christian BACH
Brande Taekwondo Klub Denmark
2 Martin HOUGAARD
Taekwondo Klub Do Denmark
Individual C / 31+ years - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Nicole BERTELSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
2 Mette Sif MORTENSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
3 Lene Johansen Dahm LAURIDSEN
Ikast Taekwondo klub Denmark

Pair

Pair A (Dan / Poom)

Pair / A / -14 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Shiri GINNERUP
Sebastian Axel LILLIE
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Pair / A / 15-17 years 2 entries
No. Name Team Country
1 Oliver PEDERSEN
Klara ALAGIC
Skive Taekwondo Club Denmark
2 Mathias NIELSEN
Maria FAARKROG-SøGAARD
Skive Taekwondo Club Denmark
Pair / A / 18-30 years 2 entries
No. Name Team Country
1 Silja KJøLBO
Andreas Bregnballe SøRENSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Benjamin HELLEGAARD-HARDER
Lærke KAMP PEDERSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Pair / A / 31+ years 3 entries
No. Name Team Country
1 Lene WERGE
Johhny JENSEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Ky-Tu DANG DINH
Charlotte PEDERSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
3 Windy NIELSEN
Benny FAARVANG
Hvidovre Poomsae Team Denmark

Pair B

Pair / B / -14 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Filippa BLæDEL
Caspian MATIN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Pair / B / 15+ years 1 entry
No. Name Team Country
1 Anemone LINDEROTH
Thomas Lynge HANSEN
Risskov - Denmark Denmark

Pair C

Pair / C / -14 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Isaac RASK DRUBE
Emma AU-NGUYEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Pair / C / 15+ years 3 entries
No. Name Team Country
1 Gittemarie JOHANSEN
Erik CANTER
Aalborg Taekwondo Denmark
2 Rasmus KJELDSEN
Katrine LøVSTAD
Aalborg Taekwondo Denmark
3 Morten MENDES
Cecilie MENDES
Fredericia Denmark

Team

Team A (Dan / Poom)

Team / A / 15-17 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Camille LA COUR
Amalie PETERSEN
Isabella XIA WU
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Team / A / 18-30 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Nikolaj AMBY
Bastian THINGGAARD BYRGESEN
Victor FRISCH SCHULTZ
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Team / A / 18-30 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Frederikke JOHANSEN
Sascha GLERUP
Anna LARSEN
Aalborg Taekwondo Denmark
Team / A / 31+ years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Benny FAARVANG
Finn BUCHARDT
Allan OLSEN
Islev Taekwondo Denmark
Team / A / 31+ years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Nicole HALFDAN NIELSEN
Charlotte PEDERSEN
Lene Marie KJæR
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
2 Anita MEJER
Jeanet ALBRECHT
Lene WERGE
Islev Taekwondo Denmark

Team B

Team / B / 15+ years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Julie SKOVGAARD LUND
Monique BRæNDBYGE
Josefine Karna Corfits JOHANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark

Team C

Team / C / -14 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Philip Marinus RADICH-HOLDE
Anton BASTHOLM HENRIKSEN
Andreas RECHENDORFF
Risskov - Denmark Denmark
2 Isaac RASK DRUBE
Elias AU-NGUYEN
Theodor BODEKæR VILLADSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Team / C / -14 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 My Anine DYG
Linnea SLOTH ØGENDAHL SVENDSEN
Laura RASMUSSEN
Fredericia Denmark
Team / C / 15+ years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Erik CANTER
Rasmus KJELDSEN
Mathias KROGSGåRD
Aalborg Taekwondo Denmark

Freestyle

Freestyle / Individual A

Freestyle / Individual / A / -17 years Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Zlata OLSHANKA
Yong Do Kwan Taekwondo Denmark
Freestyle / Individual / A / 18+ years Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Johan FREDMAR
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Andreas Bregnballe SøRENSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Christian MEYER
Haderslev Chon-Ji Denmark
Freestyle / Individual / A / 18+ years Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Silja KJøLBO
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Eva EUN-KYUNG SANDERSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark

Freestyle / Pairs A

Freestyle / Pairs / A / Pairs 18+ years 1 entry
No. Name Team Country
1 Silja KJøLBO
Johan FREDMAR
Skanderborg Moo Sa Denmark