Athletes

Enfants 61 entries
No. Name Team Country
1 Tahéra ALEXIS
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
2 Nassim ALLASSAK
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 Hiba AYADI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
4 Lina BEHRILI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
5 Loqman ABASSI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
6 SalahEddine ABASSI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
7 Souhaila BOUNOUA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
8 Sabrina CHERFOUH
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
9 Sofiane CHERFOUH
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
10 Yassine CHOUBA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
11 sarah GABET
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
12 Hinata DUJARDIN
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
13 Mehdi EL AZHAR
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
14 Elias EL FKIEH
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
15 Inès FAROUDJ
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
16 Patrice FERGé
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
17 Janna FIRANE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
18 Aya KADDAR
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
19 Anas KEDJOUTI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
20 Antoine LEBARS
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
21 Dania MAHMOUDI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
22 Asmaa MEKKAOUI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
23 Mohamed MEKKAOUI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
24 Sarah MOHAMED-IBRAHIM
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
25 Mélina NOUIAKH
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
26 Nouhaila OUALALITE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
27 Asma ROUNI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
28 Sohail SOULTANE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
29 Sirine VILANOVA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
30 Hamadi TRAORE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
31 Meyline GILLET
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
32 Serzan KABAK
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
33 MEGTIT CHERIFA
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
34 Cayenne BRUNO
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
35 Eden BRUNO
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
36 Aya DRIDI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
37 Hugues GRONDIN
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
38 Manel GUILLAUME
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
39 Noheila GUILLAUME
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
40 Grâce GOMEZ
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
41 Alaa MOKRANI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
42 Kenan GENSOUS
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
43 Assia KEBIR
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
44 Chaïd AUDEBERT
ELAN DE CHEVILLY LARUE
Ligue Île de France
France
45 Chahine KAOUCHEN
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
46 Souheil KAOUCHEN
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
47 Ines OHIN
C.O.M.B BAGNEUX TKD
Ligue Île de France
France
48 Arouna NDEBI
C.O.M.B BAGNEUX TKD
Ligue Île de France
France
49 ZBAIR NIRMINE
C.O.M.B BAGNEUX TKD
Ligue Île de France
France
50 Soheib SIFI
C.O.M.B BAGNEUX TKD
Ligue Île de France
France
51 LINA BERTILI BUISSON
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
52 Sarah BEDDA
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
53 ASSIYA OUEDRAOGO
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
54 YASSINE MOURCHID
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
55 Sofiane ZAHIM
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
56 ISMAIL GHOUL
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
57 KYARA BERTILI-BUISSON
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
58 Lahna CHATAIN
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
59 ChaÏd AUDEBERT
ELAN DE CHEVILLY LARUE-VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
60 Flora CONHOC
TKD SPIRIT 27
Ligue Normandie
France
61 Jonas CONHOC
TKD SPIRIT 27
Ligue Normandie
France
Cadets 70 entries
No. Name Team Country
1 Walid ALLASSAK
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
2 Lilas AMENNA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 Doha ABASSI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
4 Mohamed BEHRILI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
5 Abdelillah BESSAM
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
6 Hamza BOUTSERFINE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
7 Josue GABET
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
8 Gabet JOB
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
9 Youcef DOUICH
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
10 hafsa LAALA
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
11 Ilyana DUJARDIN
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
12 Ounaïssa EL HANI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
13 Ayada THOREL
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
14 Mayssen JEDER
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
15 Jibryl MARA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
16 Moncef MIGUEL
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
17 Nassim MIGUEL
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
18 Doria MOUALKIA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
19 Ines NAïMI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
20 Nabil OUALALITE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
21 Chaïneze RADOUANE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
22 Meriem SAïDI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
23 Sarah TAHRAOUI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
24 Abdoulaye TRAORE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
25 Inès ZERROUKI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
26 Naïla TRAORE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
27 Fatima TRAORE
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
28 Muhammet ali AKPINAR
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
29 Naim BOULAAZAIB
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
30 ALAE BOULAZAIB
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
31 ANAS BOULAZAIB
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
32 Sovanna CHERGUI-MIECH
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
33 Marius LAGUERIE
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
34 olivia TRUCHY
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
35 Noah BASILLE
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
36 Tao FAGNONI
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
37 Mathias MESNIER
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
38 Aidan MOTTE
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
39 Margot MOTTE
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
40 Ethan DAVY
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
41 Amine BOUKARNIA
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
42 MEHDI AMELHAYI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
43 AYOUB DAHAS
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
44 NAHIL KERFI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
45 Rafly CHABRILLIAT
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
46 Sephana OUARET
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
47 Melvin LEQUESNE
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
48 ADAM KALOUSSI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
49 DJENET MOKRANI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
50 CHAIMAA AMELHAYI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
51 ALEX GENSOUS
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
52 Aya ABEGHRAZ
TKD POISSY
Ligue Île de France
France
53 Timothé BERRY
TKD POISSY
Ligue Île de France
France
54 Denzel NTJONO
TKD POISSY
Ligue Île de France
France
55 Bamba SENE
TKD POISSY
Ligue Île de France
France
56 Thalya DEVAUX
C.O.M.B BAGNEUX TKD
Ligue Île de France
France
57 Julie MELLOUK
C.O.M.B BAGNEUX TKD
Ligue Île de France
France
58 Diégo DOS SANTOS
UNION SPORTIVE DE CHALETTE SECTION TAEKWONDO
Ligue Centre Val de Loire
France
59 Yanis PESTIE
UNION SPORTIVE DE CHALETTE SECTION TAEKWONDO
Ligue Centre Val de Loire
France
60 Zakarya KEDHIRI
UNION SPORTIVE DE CHALETTE SECTION TAEKWONDO
Ligue Centre Val de Loire
France
61 Leana MARECAUX
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
62 Farah BEDDAH
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
63 Anissa ZAHIM
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
64 Yacine GHOUL
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
65 THYRON BEAUCOURT VIEUX FORT
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
66 HEMMI ILYANE
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
67 Alyah CHATAIN
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
68 Jade PLACIDE
ELAN DE CHEVILLY LARUE-VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
69 Skander PLACIDE
ELAN DE CHEVILLY LARUE-VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
70 Agathe CARVALHO
TKD POISSY
Ligue Île de France
France
Juniors 48 entries
No. Name Team Country
1 Khalis ALEXIS
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
2 Assia BOUNOUA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 yasmine ABOUCHDAK
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
4 chaima BOUAMOUD
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
5 Sauer KERYANN
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
6 Alya LEMAIRE
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
7 Khalida HADDAD
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
8 Bilel HENOUNI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
9 Ahmed MECHERET
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
10 Abdellah MEZAOUI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
11 Abderahman MEZAOUI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
12 Ines TAHRAOUI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
13 Dounya VANDENBERGHE
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
14 jacques ASSOUMON
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
15 YAPI YANN N KANGUY
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
16 LAURYN PAYET
TKD VAL DE REUIL
Ligue Normandie
France
17 Aurélie GODELLE
TKD VIKINGS Pont-Audemer
Ligue Normandie
France
18 Rayan ES SAHB
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
19 Hamza BOUKARNIA
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
20 Lucas LARSONNIER
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
21 Anais GOMEZ
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
22 Khaled CHABRILLIAT
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
23 Goddar ANDEA
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
24 NEILA KALOUSSI
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
25 Sara BAHRAOUI
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
26 zaki AISSAT
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
27 NOAM MUJOVIC
LEGS TAEKWONDO CLUB
Ligue Île de France
France
28 RAYAN MOUTADAYINE
EVRY-COURCOURONNES TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
29 SALAHDINE ALYKOIYI
TKD POISSY
Ligue Île de France
France
30 Chams-eddine AMAZOUZ
TKD POISSY
Ligue Île de France
France
31 Tassadite BABA
TKD POISSY
Ligue Île de France
France
32 Sherazade FARISSI
TKD POISSY
Ligue Île de France
France
33 Aymen BENJOUIDI
C.O.M.B BAGNEUX TKD
Ligue Île de France
France
34 Silvio GAULARD GRAINE
C.O.M.B BAGNEUX TKD
Ligue Île de France
France
35 Lucie PRINTEMPS
C.O.M.B BAGNEUX TKD
Ligue Île de France
France
36 Eten OZBEK
UNION SPORTIVE DE CHALETTE SECTION TAEKWONDO
Ligue Centre Val de Loire
France
37 Kelly VA NYIA LU
UNION SPORTIVE DE CHALETTE SECTION TAEKWONDO
Ligue Centre Val de Loire
France
38 Rahma IMAN
UNION SPORTIVE DE CHALETTE SECTION TAEKWONDO
Ligue Centre Val de Loire
France
39 Marco FERREIRA
UNION SPORTIVE DE CHALETTE SECTION TAEKWONDO
Ligue Centre Val de Loire
France
40 SARAH TISSERAND
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
41 MAYOL MARTIN
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
42 Asmae AIT BEN LMADANI
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
43 Tessa TEERLINK
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
44 Aymen MOURCHID
MIMO-TEAM
Ligue Île de France
France
45 ABDERAHMANE CHITAF
EVRY-COURCOURONNES TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
46 Hamed DIAWARA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
47 NOLAN CONHOC
TKD SPIRIT 27
Ligue Normandie
France
48 Mehdi OUARET
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
Seniors 44 entries
No. Name Team Country
1 Olivier ADDA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
2 Elboudali BEN-SAMAD
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
3 Zoé CORDIN
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
4 Mounir DIAN
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
5 edgar PERRIOLAT
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
6 Louis GEARGEOURA
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
7 Benoît LEBARS
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
8 Yanis TAHRAOUI
ECOLE TAEKWONDO TRAPPES
Ligue Île de France
France
9 PAULINE SUNE
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
10 Amin MOUBAKIR
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
11 Amine TELLI
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
12 Maeva GILLET
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
13 Antoine KERROUMI
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
14 Saad ROCHD
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
15 Naima AMARA
ASTR LE LOI
Ligue Île de France
France
16 ALIOU MANE
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
17 Alex TOULLAN
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
18 Rim LEBBAR
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
19 Sami REMILI
Association Cadet El khroub Algeria
20 Nadia KAOUAH
TKD POISSY
Ligue Île de France
France
21 Samassa GAPE
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
22 Minh TRUONG
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
23 Mélodie AGNISSAN
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
24 Belaïd ZEGGANE
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
25 Samia ZEGGANE
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
26 Stelvy BANZOUZI
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
27 Sirick-Martial EDOU-NDONG
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
28 Félix REGNIER
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
29 Sourour BOULAICHE
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
30 Léa BOLLANGA
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
31 Oussama OUAHBI
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
32 Hamara KONTE
PARIS TEAM TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
33 BLITEK CLOÉ
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
34 Mamoudou BASSOUM
UNION SPORTIVE DE CHALETTE SECTION TAEKWONDO
Ligue Centre Val de Loire
France
35 Akim MENZER
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
36 Driss AIT BAKHALK
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
37 Abissatou CISSé
TAEKWONDO ELITE 76
Ligue Normandie
France
38 Céline ZHANG
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
39 Liza BENSIMON
VAN THUYNE TKD
Ligue Île de France
France
40 jimmy BEYA
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
41 Yasser KHECHAI
Académie Cobra Team
Ligue Centre Val de Loire
France
42 JAMEL MAACH
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
43 AXEL SINAMAL
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
44 Yann GOMEZ
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France