Children

Children A

Children A Male

Children A Male -27 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Kartikeya Reddy PADALA
Brande Taekwondo Klub Denmark
Children A Male -30 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Arsenijs BOGATIRJOVS
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
Children A Male -33 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Moussa GASSA
Albertslund taekwondo Denmark
Children A Male -37 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Mikkel KIILERICH ANDRESEN
Odense Teakwondo Klub Denmark
Children A Male -41 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Alexander LARSEN
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
2 Andrew M. ANTONSEN
Elvebyen Taekwondoklubb Norway

Children A Female

Children A Female -27 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Arfa NAZ PERVEEZ
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
2 Mira LONE AKHTAR
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
Children A Female -33 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Nathalie CHRUSZCYK
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
Children A Female -37 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Linnea HOLST
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
2 Zoya AHMED
Albertslund taekwondo Denmark
3 Laura Maivi RASMUSSEN
Fredericia Denmark
Children A Female -41 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Fredrikke UGGERUD-VALø
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
2 Anisa CHTIOUI
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark

Children B

Children B Male

Children B Male -27 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Yusuf DURAN
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
2 Wali M. RANA
Albertslund taekwondo Denmark
3 William GUYTON
Risskov - Denmark Denmark
Children B Male -30 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Ayhan KOCAK
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
2 Adam HøJGAARD
Hwarang Føroyar Faroe Islands
3 Kadircan ADEMOVSKI
CPH City Taekwondo Denmark
4 Elias LE ABOU-LEBDE
Vollsmose Taekwondo Klub Odense Denmark
Children B Male -33 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Lauge GRAM
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
2 Johannes MOLINA BANGERT
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
3 Benjamin JANSEN
CPH City Taekwondo Denmark
Children B Male -37 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Alan PYSAR
Yeo Myeong Taekwondo Haderslev Denmark
2 Matti GøTTRUP
Dan Jeon Vejle Denmark
Children B Male -41 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Jónar POULSEN
Hwarang Føroyar Faroe Islands

Children B Female

Children B Female -27 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Soraya HADDAOUI
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
2 Lina CHTIOUI
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
3 Katarina GUYTON
Risskov - Denmark Denmark
Children B Female -29 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Frigg Vad RASMUSSEN
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
2 Kaylee MADSEN
Tian Dao Sweden
3 Lærke KRAMER
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
4 Cilina HALLOUM
Taekwondo Klub Do Denmark
Children B Female -47 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Novin SHIHKI
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
Children B Female -59 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Ida OLSEN
Slagelse taekwondo klub Denmark

Cadets

Cadets A

Cadets A Male

Cadets A Male -33 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Hjalte HUDECéK
Taekwondo Team Horsens Denmark
Cadets A Male -37 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Zarang BAGHIZADEH
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
2 Ahmad ALHWITAT
HWARANG TIGERS Denmark
3 Demian SCHMIDT
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
4 Hjarne SPILLNER
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
5 Yosef AULAQI
Albertslund taekwondo Denmark
6 Khalil AHMED
Vollsmose Taekwondo Klub Odense Denmark
7 Jerrold BALAGASAY
Hwarang Føroyar Faroe Islands
Cadets A Male -41 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Atilla L. HANTA
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
2 Vadim GREKOV
CPH City Taekwondo Denmark
3 Jamie AJENDORFF
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
4 Bhavesh Reddy PADALA
Brande Taekwondo Klub Denmark
5 Danilo RODRIGO ROJAS ZABATA
Albertslund taekwondo Denmark
6 Atal BAGHIZADEH
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
Cadets A Male -45 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Nana OSEI
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
2 Victor SKOV RUDBECK
Brande Taekwondo Klub Denmark
3 Danish AKRAM
Albertslund taekwondo Denmark
4 Daniel EL QASEM
Odense Teakwondo Klub Denmark
Cadets A Male -49 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Noah Atlas STEENSGAARD PEDERSEN
Frederikssund taekwondo klub Denmark
2 William MøLLER
Hinnerup Denmark
3 Stefan MIFSUD
Hwarang Føroyar Faroe Islands
4 Jacob SCHREINER
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
Cadets A Male -53 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Isak GELMAN-RASHID
HWARANG TIGERS Denmark
Cadets A Male -57 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Dmytro MIROSHNIKOV
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
2 August BARKHOLT HäNSCH
Frederikssund taekwondo klub Denmark
3 Amir MANSOUR
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
4 Benyamin BEYK
Odense Teakwondo Klub Denmark
Cadets A Male -65 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Alex SøRENSEN
Keum Gang Skive Denmark
Cadets A Male +65kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Daniel HANSEN
Keum Gang Skive Denmark

Cadets A Female

Cadets A Female -37 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Silla TAMER
Team Musool Taekwondo Denmark
2 Lærke SKOVGAARD
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
3 Amilia AL-SUBAIHI
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
4 Minal SHAHID
Albertslund taekwondo Denmark
5 Yara ALASSADI
Albertslund taekwondo Denmark
Cadets A Female -41 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Zainab ADDNAN
CPH City Taekwondo Denmark
2 Jasmin SHIRE
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
3 Ecrin ERDOGAN
Albertslund taekwondo Denmark
Cadets A Female -44 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Angelique CHRUSZCZYK
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
2 Nura SENHAJI DYRE
Team Nørrebro Denmark
3 Isra AHMED
Albertslund taekwondo Denmark
4 Filuca DUE BøRSTRøM
Tian Dao Sweden
Cadets A Female -47 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Sarah HOLST
Team Musool Taekwondo Denmark
2 Eshhal AHMED
Albertslund taekwondo Denmark
3 Hala ALASSADI
Albertslund taekwondo Denmark
Cadets A Female -51 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Navya GUPTA
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
2 Maj BERENDT
HWARANG TIGERS Denmark
3 Caroline SCHREINER
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
4 Mira GHANNAM
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
5 Thilde Malee FRøSLEV CLAUSEN
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
6 Diala Ismail HALLOUM
Taekwondo Klub Do Denmark
Cadets A Female -55 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Sarya MERCAN
Albertslund taekwondo Denmark
2 Rosalie ASBOE
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
Cadets A Female -59 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Isabella ANDERSEN
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
2 Iqra AHMED
Albertslund taekwondo Denmark
Cadets A Female +59 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Sarah F.-PEDERSEN
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
2 Iben MOLTER TOBIESEN
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark

Cadets B

Cadets B Male

Cadets B Male -33 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Mathias SANDBERG SøRENSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
2 Thor DREWSEN
SUNDBY TAEKWONDO Denmark
Cadets B Male -37 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Abdulmalik SARALIEV
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
2 Feramuz KOCAK
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
3 John Lara Obenza RENCEVIC
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
4 Motaz ABUBAKRA
Team Nørrebro Denmark
Cadets B Male -41 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Kevin PHAM
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
2 Otto Marner RASMUSSEN
Team Nørrebro Denmark
Cadets B Male -45 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Ahmad CHAHIN
Vollsmose Taekwondo Klub Odense Denmark
2 Alexander THOMSEN
Albertslund taekwondo Denmark
3 Sune HANSEN
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
4 Storm GABRIEL BRøNER
Aarhus syd taekwondo Denmark
Cadets B Male -49 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Haroon K. AMIN
Albertslund taekwondo Denmark
2 Szymon DYMERSKI
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
Cadets B Male -53 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Kevin BALKEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
2 Roland PETERSEN
To-San Taekwondo Klub Koege Denmark
Cadets B Male -57 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Valdemar ARNDT
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
Cadets B Male +65kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Ibrahim MAHMOUD
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
2 Anton SCHMIEGELOW
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
3 Filip Thoret THøGERSEN
To-San Taekwondo Klub Koege Denmark
4 Max GROSSE-SCHüTTE
Fredericia Denmark

Cadets B Female

Cadets B Female -41 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Mishel AKHTAR
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
Cadets B Female -47 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Sofia NOOS
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
2 Kenana AL-BORDAINI
Vollsmose Taekwondo Klub Odense Denmark
3 Nehir EKER
Albertslund taekwondo Denmark
4 Miriam LUND LINDVED AYDIN
Aarhus syd taekwondo Denmark
5 Yara RABIH EL-SOUSSI
Team Odense Taekwondo Denmark
6 Nurcan ADEMOVSKI
CPH City Taekwondo Denmark
Cadets B Female -51 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Yagmur YILDIRIM
Albertslund taekwondo Denmark
Cadets B Female -55 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Lærke Bojer CHRISTENSEN
Risskov - Denmark Denmark
2 Bjørk OSTERLAND
Slagelse taekwondo klub Denmark
3 Robin MUNKEBO SKARREGAARD
Odense Teakwondo Klub Denmark
4 Thilde MY VESTER
Aarhus syd taekwondo Denmark
Cadets B Female -59 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Azra-nur ALTINTAS
Albertslund taekwondo Denmark
2 Aya DALL HANSEN
Odense Teakwondo Klub Denmark
Cadets B Female +59 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Ayse YORULMAZ
Team Nørrebro Denmark

Juniors

Juniors A

Juniors A Male

Juniors A Male -55 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Angar BAGHIZADEH
Elvebyen Taekwondoklubb Norway
2 Faisel SOLTANI
Vollsmose Taekwondo Klub Odense Denmark
3 Boas HANSEN
Hwarang Føroyar Faroe Islands
4 Sebastian HOUGAARD
Taekwondo Klub Do Denmark
Juniors A Male -59 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Elias NOOS
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
2 Malek GHORAB
Vollsmose Taekwondo Klub Odense Denmark
3 Sebastian SNEDKER POULSEN
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
Juniors A Male -63 kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Magnus BADSTUE
Risskov - Denmark Denmark
2 Sulejman-semi KAJEVIC
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
3 Mikkel LAURIDSEN
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
4 Esben LIPPERT-KRAMER
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
5 Patrick ANDERSEN
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
6 Jeppe BJøRNSON
To-San Taekwondo Klub Koege Denmark
7 Ruben Halfdan SIMONSEN
Islev Denmark
8 Gabriel CHAN
Lion taekwondo IF Sweden
9 Dennis BRAZHNYOK
Skanderborg Moo Sa Taekwondo klub Denmark
10 David DUELUND
Fredericia Denmark
Juniors A Male -68 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Magnus MØLLER
Risskov - Denmark Denmark
2 Nikola GOLEMAC
CPH City Taekwondo Denmark
3 Carl CAI BRINK JAKOBSEN
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
4 Christian BALLE
Team Odense Taekwondo Denmark
Juniors A Male -73 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Julius ROSENDAHL
Skanderborg Moo Sa Taekwondo klub Denmark
2 Markiian SCHMIDT
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
3 Casper PEYK JESSEN
Fredericia Denmark
Juniors A Male +78 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Nayel HUSAINI
CPH City Taekwondo Denmark
2 Deni SARALIEV
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark

Juniors A Female

Juniors A Female -44 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Nele SPILLNER
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
Juniors A Female -46 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Rihanna PETTERSSON
Lion taekwondo IF Sweden
Juniors A Female -49 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Asta ANDREA RAVN
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
2 Alesha MARWA KALYAL
Københavns Taekwondo Klub - Tan Gun Sae Sim Denmark
3 Minahil IFTIKHAR
Albertslund taekwondo Denmark
4 Emily TROLAIS
Hwarang Føroyar Faroe Islands
Juniors A Female -52 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Katia SYDBøGE
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
2 Mirah AL-SUBAIHI
Hwarang Rødovre Taekwondo Klub Denmark
3 Chloé GRAVESEN
HWARANG TIGERS Denmark
Juniors A Female -55 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Mathea JACOBSEN
Tøyen taekwondo klubb Norway
2 Laiba IMRAN
Albertslund taekwondo Denmark
Juniors A Female -59 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Ester JANSEN
CPH City Taekwondo Denmark
2 Sif JENSEN
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
3 Aaiza AKRAM
Albertslund taekwondo Denmark
Juniors A Female -63 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Zainab TORKHANI
CPH City Taekwondo Denmark
2 Amalie Ask HANSEN
Brande Taekwondo Klub Denmark
3 Sofie SCHREINER
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
Juniors A Female -68 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Donya GHANEMI
Elite Vest Taekwondo Denmark
2 Kaisa AXELSEN
Risskov - Denmark Denmark

Juniors B

Juniors B Male -45 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Milas ENOCH
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
2 Omar KHALIL
Vollsmose Taekwondo Klub Odense Denmark
Juniors B Male -51 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Hassan SARWAR
Team Nørrebro Denmark
Juniors B Male -55 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Lucas LASSEN
Skanderborg Moo Sa Taekwondo klub Denmark
Juniors B Male -59 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Abrar SULEIMAN
Tøyen taekwondo klubb Norway
2 Mathias Simon MøLLER
CPH City Taekwondo Denmark
3 Sebastian THOMSEN
Silkeborg Denmark
4 Alexander LUNDING
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
5 Lucas SONNE
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
6 Noah RASMUSSEN
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
Juniors B Male -63 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Artur HøJGAARAD
Hwarang Føroyar Faroe Islands
2 Samircan ADEMOVSKI
CPH City Taekwondo Denmark
3 Christian PRIESS
Dan Jeon Vejle Denmark
4 Theo ANDERSEN
Taekwondo Team Horsens Denmark
5 Ăđîb NESARZADA
Thisted Taekwondo Denmark
Juniors B Male -68 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Erik IB
Frederikssund taekwondo klub Denmark
2 Jonas LEINER
Yeo Myeong Taekwondo Haderslev Denmark
3 Thivyan DILEEPAN
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
Juniors B Male -73 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Wiliam ARNDT
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
2 Johan HVID JELLING
Dan Jeon Vejle Denmark
3 Vilas HULTBERG BIRKELUND
Fredericia Denmark
Juniors B Male -78 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Mahmoud MANSOUR
Team Nørrebro Denmark
Juniors B Male +78 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Frederik BAK
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark

Juniors B Female

Juniors B Female -52 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Eva Aburto HERNANDEZ
Team Nørrebro Denmark
Juniors B Female -55 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Kathrine NEDERGAARD
Fredericia Denmark
2 Rojbin INEKCI
Albertslund taekwondo Denmark
Juniors B Female -59 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Ghazal GHALAMI
Aalborg Soobak Denmark
Juniors B Female -63 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Lana NASSER
HWARANG TIGERS Denmark

Seniors

Seniors A

Seniors A Male

Seniors A Male -54 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Prashim KHADKA
Hwarang Føroyar Faroe Islands
Seniors A Male -58 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Sander MAAGERø
Tøyen taekwondo klubb Norway
Seniors A Male -63 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Franciszek NAWROCKI
HWARANG TIGERS Denmark
2 Simon LYNGBAK
Skanderborg Moo Sa Taekwondo klub Denmark
3 Salahodin FARAH
Vollsmose Taekwondo Klub Odense Denmark
4 Jonas NIELSEN
Hwarang Føroyar Faroe Islands
Seniors A Male -68 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Alexander PLAIPETCH-UNES
Tøyen taekwondo klubb Norway
2 Zhkos GEORGIEV
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
3 Nikolaj PETERSEN
Københavns Taekwondo Klub - Tan Gun Sae Sim Denmark
4 Martin THEIS
Haslev Taekwondo klub Denmark
Seniors A Male -74 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Paul Jonas PETTERSEN EVENSGAARD
Tøyen taekwondo klubb Norway
2 Emil BREGNBALLE
Risskov - Denmark Denmark
3 Johan ELMEGAARD
HWARANG TIGERS Denmark
4 Omer DAWOUD
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
5 Nick AHRENDS
Aalborg Soobak Denmark
Seniors A Male -80 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Philip LYKHOLT
Skanderborg Moo Sa Taekwondo klub Denmark
2 Gustav LENSCHOW
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
3 Mathias GABRIELSEN
Hwarang Føroyar Faroe Islands
Seniors A Male -87 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Jakob BRøNDUM MADSEN
Københavns Taekwondo Klub - Tan Gun Sae Sim Denmark
2 Mathias Weinreich HANSEN
To-San Taekwondo Klub Koege Denmark
3 William SøRENSEN
Taekwondo Klub Do Denmark
4 Per CHRISTENSEN
Vollsmose Taekwondo Klub Odense Denmark

Seniors A Female

Seniors A Female -53 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Linnea MYHRE
Tøyen taekwondo klubb Norway
2 Josefine WENDT
Vejle Fight Team - VTK Tang Soo Denmark
Seniors A Female -57 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Monique LAUGESEN
Esbjerg Taekwondo Klub - Cheong Young Denmark
2 Heidi JACOBSEN
Fredericia Denmark
Seniors A Female -62 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Lily TRAN
Tøyen taekwondo klubb Norway
Seniors A Female +73 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Julie ANDERSEN
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
2 Astrid Katrine OLESEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark

Seniors B

Seniors B Male

Seniors B Male -68 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Matthew Ian Manzano THOMSEN
Taekwondo Klub Do Denmark
2 Jakob Kammersgaard PEDERSEN
To-San Taekwondo Klub Koege Denmark
Seniors B Male -74 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Nikola NEDEV
SUNDBY TAEKWONDO Denmark
Seniors B Male -87 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Kevin BJøRNSON
Yeo Myeong Taekwondo Haderslev Denmark
Seniors B Male +87 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Max HOLZENDORFF RANDRUP
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
2 Martin KLüSSENDORF
Slagelse taekwondo klub Denmark
3 Oskar FINNEMANN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark

Seniors B Female

Seniors B Female -57 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Annika DELGADO-TERKELSEN
Tøyen taekwondo klubb Norway
2 Ingrith BJERREGAARD
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
3 Christina SøGAARD HOLBECH
Odense Teakwondo Klub Denmark
Seniors B Female -62 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Wichuta PEDERSEN
HWARANG TIGERS Denmark
2 Amalie KATRINE LAURHOLT
Odense Teakwondo Klub Denmark
Seniors B Female -67 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Buthaina ALMUTLAK
Keum Gang Skive Denmark
Seniors B Female +73 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Emma FRøLUNDE
Skanderborg Moo Sa Taekwondo klub Denmark

Veterans

Veterans A

Veterans A Male

Veterans A Male +80 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Ricardo CAMATTA
Københavns Taekwondo Klub - Tan Gun Sae Sim Denmark

Veterans A Female

Veterans A Female +67 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Samantha FRIIS
Islev Denmark
2 Mette PLAMBECK PEDERSEN
Silkeborg Denmark

Veterans B

Veterans B Male

Veterans B Male +80 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Jannik HANSEN
Tian Dao Sweden