Benjamins

Benjamins Masculins

Benjamins Masculins -24 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 JEAN-ALEXANDER DINH
FFST NOUVELLE-CALEDONIE New Caledonia
2 ADAM GUERNICHE
SouthWinners Taekwondo France
Benjamins Masculins -27 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 SANDRO BALDI
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
Benjamins Masculins -30 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Nolan PRIN ABEIL
Taekwondo Club Gardanne/Simiane
Ligue PACA
France
2 MOHAMED DJELLALI
SouthWinners Taekwondo France
3 LIHAM BOUGHANMI
SouthWinners Taekwondo France
4 MUHAMMAD PIEYRE
SouthWinners Taekwondo France
Benjamins Masculins -33 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 KAIS AOUDJA
SouthWinners Taekwondo France
Benjamins Masculins -41 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 BOUANANI AYOUB
SouthWinners Taekwondo France

Benjamins Féminines

Benjamins Féminines -23 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 NOUSSAYBA REZGUI
SouthWinners Taekwondo France
Benjamins Féminines -26 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 OLYMPE GEOFFRAY
Phénix Miribel Taekwondo France
2 LINA LAKROUF
SouthWinners Taekwondo France
Benjamins Féminines -33 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 CERINE BOUMDOUNA
SouthWinners Taekwondo France
Benjamins Féminines -41 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 ASSIA AFARNOS
SouthWinners Taekwondo France
Benjamins Féminines -44 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Mama DRAME
SouthWinners Taekwondo France
Benjamins Féminines +44 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 TOIHIRI NOUSSAÏBA
SouthWinners Taekwondo France

Minimes

Minimes Masculins

Minimes Masculins -33 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 QUENTIN LUCCHESE
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
2 NASSIM BOUTEBILA
SouthWinners Taekwondo France
3 AYMEN MENIRI
SouthWinners Taekwondo France
Minimes Masculins -37 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Anis LAKROUF
SouthWinners Taekwondo France
2 ISMAEL BENYOUB
SouthWinners Taekwondo France
Minimes Masculins -41 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 ILYES PAOLACCI
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
2 TOIHIRI YOUZARSIF
SouthWinners Taekwondo France
3 MEZIANE ROUISSI
SouthWinners Taekwondo France
Minimes Masculins -45 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Kamil BEDROUNI
ECOLE D ARTS MARTIAUX
Ligue Occitanie
France
2 BEYRAM ROUISSI
SouthWinners Taekwondo France
Minimes Masculins -57 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Rayan SELAIMIA
ECOLE D ARTS MARTIAUX
Ligue Occitanie
France

Minimes Féminines

Minimes Féminines -26 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 JADE HAMADI
SouthWinners Taekwondo France
Minimes Féminines -29 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 LAURA ALBERTINI
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
2 HIBA TAHARIEL HALFA
SouthWinners Taekwondo France
Minimes Féminines -33 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 LINA RACHID
SouthWinners Taekwondo France
2 SHAHINE DJOUMI
SouthWinners Taekwondo France
Minimes Féminines -37 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 SARAH DJELLALI
SouthWinners Taekwondo France

Cadets

Cadets Masculins

Cadets Masculins -33 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 WAEL DAHER
SouthWinners Taekwondo France
Cadets Masculins -37 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 DAREN BADIER
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
Cadets Masculins -41 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Raphaël ISOARD
Taekwondo Club Gardanne/Simiane
Ligue PACA
France
Cadets Masculins -45 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 HABIB ELHADJ-BELKACEM
SouthWinners Taekwondo France
Cadets Masculins -53 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Kyliann DAGOURET
Taekwondo Club Gardanne/Simiane
Ligue PACA
France
Cadets Masculins -65 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 simeone POPOV
tkd zen attitude brignoles France

Cadets Féminines

Cadets Féminines -37 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 CAMILLE PITEL-BENSAÏD
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
Cadets Féminines -44 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 MANON MAIGRET-WATINE
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
Cadets Féminines -47 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Gabrielle LUCCHESE
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
2 LORENA SAU
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
3 LAMISS BENDJEDDOU
SouthWinners Taekwondo France
Cadets Féminines -55 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 ANABELLE ZAMMIT
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
2 NAFISSATOU DRAME
SouthWinners Taekwondo France
Cadets Féminines +59 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 MERIEM BENYOUB
SouthWinners Taekwondo France

Juniors (Olympique)

Juniors Masculins

Juniors Masculins -63 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Louis FERNANDEZ
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
2 KEVIN TRAORE
kefitaekwondo France
Juniors Masculins -73 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 GIANI BONILLO
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
2 Mathis TUBERT
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
3 NATHAN MESSAL
kefitaekwondo France
4 KERYAN TESSIER
A.T.H.O.S
Ligue PACA
France
Juniors Masculins +73 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 arnaud GIGMES
ROGNAC TAEKWONDO CLUB
Ligue PACA
France

Juniors Féminines

Juniors Féminines +63 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Lydia ZEKRAOUI
SouthWinners Taekwondo France

Seniors (Olympique)

Seniors Masculins

Seniors Masculins -58 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 ENZO SANTARELLI
SouthWinners Taekwondo France
Seniors Masculins -68 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Titouan TROUILLET
Taekwondo Club Gardanne/Simiane
Ligue PACA
France
2 alain chanel IRADUKUNDA
kefitaekwondo France
3 eskoulov TCHINGUIZ
kefitaekwondo France
4 YVAN GARY
kefitaekwondo France
5 Evan DUBOIS
Kuzh Heol Chateaugiron France
Seniors Masculins +80 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 plavis DORIAN
tkd zen attitude brignoles France
2 ALI TANDIA
kefitaekwondo France
3 SALIM YOUSFI
SouthWinners Taekwondo France
4 Tristan JUSTINE
ROGNAC TAEKWONDO CLUB
Ligue PACA
France

Seniors Féminines

Seniors Féminines -49 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Savannah ESKENAZI
Phénix Miribel Taekwondo France
2 Alison RODO
Taekwondo Club Gardanne/Simiane
Ligue PACA
France
Seniors Féminines -57 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 VICTORIA MAESTRE
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
2 Axeline CANEELE
ECOLE D ARTS MARTIAUX
Ligue Occitanie
France
Seniors Féminines -67 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 LYNA CALIFANO
SouthWinners Taekwondo France
Seniors Féminines +67 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Megan RODO
Taekwondo Club Gardanne/Simiane
Ligue PACA
France
2 NOURA FOFANA
LE FOYER DE ROMILLY SECTION TAEKWONDO France

Masters 1

Masters 1 Féminines

Masters 1 Féminines -49 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 CHANTHORN CHAMROEUN
FFST NOUVELLE-CALEDONIE New Caledonia

Masters 2

Masters 2 Masculins

Masters 2 Masculins -68 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Jérôme BALDI
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
2 Emmanuel GORAIN
Kuzh Heol Chateaugiron France
Masters 2 Masculins +80 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Nabil DIENG
Kuzh Heol Chateaugiron France

Masters 3

Masters 3 Masculins

Masters 3 Masculins -68 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 ANTHONY BADIER
HAGAKURE FFST
Ligue PACA
France
2 cyrille GIREL
PHENIX MIRIBEL TKD
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 Jérome CARDINAL
Kuzh Heol Chateaugiron France
4 Mickael VAULOUP
Kuzh Heol Chateaugiron France
Masters 3 Masculins -80 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 ralph FAUGIERE
tkd zen attitude brignoles France
Masters 3 Masculins +80 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Hasedine SELAIMIA
ECOLE D ARTS MARTIAUX
Ligue Occitanie
France