Individual

Individual A (Dan / Poom)

Individual A / 12-14 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Hugo HJARSø
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
2 Martin Ulhøi DANIELSEN
Risskov Taekwondo klub Denmark
3 Philip Marinus RADICH-HOLDE
Risskov Taekwondo klub Denmark
Individual A / 12-14 years - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Filippa BLæDEL
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
2 Naja CUROVAC
Esbjerg Cheong Yong Denmark
3 Julie BLICHER
Risskov Taekwondo klub Denmark
Individual A / 15-17 years - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Camille Engel HøI-HANSEN
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
2 Pernille Valencia HANSEN
Esbjerg Cheong Yong Denmark
3 Emma SERGEANT
Esbjerg Cheong Yong Denmark
4 Luna HJORTH
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
5 Julie BALKEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual A / 18-30 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Lucas Glass NICOLAISEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Andreas NORLANDER
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual A / 18-30 years - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Alberte HJARSø
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
2 Merveille Nathalie ALLANGA-NDOUANGA
DIABLES ROUGES Congo
3 Annesofie FREDBERG
Skanderborg Moo Sa Denmark
Individual A / 31-40 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Nick Dahl JACOBSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
2 Henrik SøRENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
3 Nicolaj SCHIERMER
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual A / 31-40 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Mette Sif MORTENSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
Individual A / 41-50 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Nicole BERTELSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
2 Pia Bennedsen PRAHL
Ribe Han Kuk Denmark
Individual A / 51-60 years - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Tony H. B. HANSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
2 Hans CHRISTENSEN
Herning Taekwondo klub Denmark
3 Anders Prahl BENNEDSEN
Esbjerg Cheong Yong Denmark
4 Allan OLSEN
Islev Taekwondo Denmark
Individual A / 51-60 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Lisette GONGE
Hinnerup Taekwondo klub Denmark

Individual B

Individual B / 12-14 years - Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Alexander JACOBSEN
Esbjerg Cheong Yong Denmark
2 Anton Bastholm HENRIKSEN
Risskov Taekwondo klub Denmark
3 Jacob VAD-NIELSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
4 Kevin BALKEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
5 Oliver FABRIN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual B / 12-14 years - Female 7 entries
No. Name Team Country
1 Lærke Vilstrup JENSEN
Brande Taekwondo Klub Denmark
2 Mynthe SIG
Brande Taekwondo Klub Denmark
3 Alberte LINDBLAD GRøNBECH
Bornholm Taekwondo Club HAE SUNG Denmark
4 Jana UQQAR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
5 Nadine ORTIZ NIELSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
6 Nour BADR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
7 My Anine Selmer DYG
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual B / 15-17 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Nikolas VALBJøRN
Esbjerg Cheong Yong Denmark
2 Karl-Emil KIRK
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
3 Kadem BADR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual B / 15-17 years - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Naja NANCKE
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Mille Bille SIMONSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Isabella HALD
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
4 Ishanya SINGH
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual B / 18-30 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Protais Clauvys SOSSO BOKOUTA
DIABLES ROUGES Congo
Individual B / 18-30 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Jhana MOLINA
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark

Individual C

Individual C / -11 years - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Nynne VAD RASMUSSEN
Esbjerg Cheong Yong Denmark
2 Leen SIO
Esbjerg Cheong Yong Denmark
3 Anna Maria Tanggaard NIELSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
Individual C / 12-14 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Aksel ROHRBERG
Skanderborg Moo Sa Denmark
Individual C / 12-14 years - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Alberte JENSEN
Brande Taekwondo Klub Denmark
2 Anna WESTEN
Brande Taekwondo Klub Denmark
3 Lana SIO
Esbjerg Cheong Yong Denmark
4 Hevi ALABDI
Taekwondo Team Horsens Denmark
5 Emma MüLLER
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
6 Johanne JøRGENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual C / 15-17 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Maria FLø BITSCH
Risskov Taekwondo klub Denmark
Individual C / 18-30 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Neem-kereine WALIKEMOT
DIABLES ROUGES Congo
Individual C / 18-30 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Ariana IONESCU
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
2 Petra STEINTHORSSON
Bornholm Taekwondo Club HAE SUNG Denmark
Individual C / 31+ years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Christina KRISTENSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
2 Georgiana ARIONESEI
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark

Individual D

Individual D / -11 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Prerit NEGI
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual D / -11 years - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Miliana GROSS
ML SPORT Estonia
2 Ronja BJARNASON
Bornholm Taekwondo Club HAE SUNG Denmark
3 Gry Franciska ZETHSEN
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
4 Sophia ALEXANDERSDOTTIR
Esbjerg CITY Taekwondo klub Denmark
Individual D / 12-14 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Malou KAJHøJ
Taekwondo Team Horsens Denmark
Individual D / 15-17 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Florensa Valentina BONCU
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
Individual D / 18-30 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Regitze Mandrup JøRGENSEN
Slagelse City Taekwondo Klub Denmark
Individual D / 31+ years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Annette Barkov PETERSEN
Bornholm Taekwondo Club HAE SUNG Denmark

Pair

Pair A (Dan / Poom)

Pair / A / 18-30 years 3 entries
No. Name Team Country
1 Lucas Glass NICOLAISEN
Sofie Ahlquist Rimbæklund NIELSEN
Islev Taekwondo Denmark
2 Andreas NORLANDER
Maja SøRENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
3 Cecilie TOBY
Christian MYLIN SøGAARD-MEYER
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Pair / A / 31+ years 1 entry
No. Name Team Country
1 Lisette GONGE
Hans CHRISTENSEN
Hinnerup Taekwondo klub Denmark

Pair B

Pair / B / -14 years 2 entries
No. Name Team Country
1 Jacob VAD-NIELSEN
Jana UQQAR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
2 Kevin BALKEN
Nour BADR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark

Pair C

Pair / C / -14 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Anna Maria Tanggaard NIELSEN
Aksel ROHRBERG
Skanderborg Moo Sa Denmark

Team

Team A (Dan / Poom)

Team / A / 15-17 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Julie BALKEN
Luna FABRICIUS HJORTH
Pernille Valencia HANSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Team / A / 18-30 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Silje Anne LIBORIUS
Annesofie FREDBERG
Laura Isabel NANCKE
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Cecilie TOBY
Lotte WELTZ
Maja SøRENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark

Team B

Team / B / -14 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Jacob VAD-NIELSEN
Kevin BALKEN
Oliver FABRIN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Team / B / -14 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Jana UQQAR
Nadine ORTIZ NIELSEN
My Anine Selmer DYG
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
2 Nour BADR
Linnea SLOTH ØGENDAHL SVENDSEN
Alberte LINDBLAD
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Team / B / 15+ years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Naja NANCKE
Mille Bille SIMONSEN
Freja Hjarsbæk HANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark

Freestyle

Freestyle / Individual A

Freestyle / Individual / A / -17 years Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Martin Ulhøi DANIELSEN
Risskov Taekwondo klub Denmark
2 Andreas RECHENDORFF
Risskov Taekwondo klub Denmark
Freestyle / Individual / A / -17 years Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Eva Olesen HøGH
Risskov Taekwondo klub Denmark
Freestyle / Individual / A / 18+ years Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Johan FREDMAR
Skanderborg Moo Sa Denmark

Freestyle / Pairs A

Freestyle / Pairs / A / Pairs -17 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Andreas RECHENDORFF
Anemone LINDEROTH
Risskov Taekwondo klub Denmark
Freestyle / Pairs / A / Pairs 18+ years 1 entry
No. Name Team Country
1 Silje Anne LIBORIUS
Johan FREDMAR
Skanderborg Moo Sa Denmark