Pupils

Pupils C

Pupils C Male

Pupils C Male -20kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Elias GRANDJEAN
ILYO Aarschot Belgium
Pupils C Male -22kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Torre GOETHALS
HTA Belgium
Pupils C Male -24kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Titus PRADELA
Dynamique Do Belgium
2 Batuhan ZEVNE
Taekwondo Dongji Belgium
3 Daan SOMERS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
4 Senne VANSTRAELEN
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
Pupils C Male -26kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Mehmet Emir TOPAL
Taekwondo Dongji Belgium
2 Ilyess E L SALHI
Sabo-Gym Belgium
Pupils C Male -28kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Nassim BOULAKJAR
Brussels Taekwondo Team Belgium
2 Mathisse RAEDSCHELDERS
Keumgang Genk Belgium
3 Enes ALTAN
TPA Belgium
Pupils C Male -30kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Lars SAUWENS
Taekwondo Dongji Belgium
2 Philippe CHALTIN
Sabo-Gym Belgium
Pupils C Male -34kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Ali CHEAITLI
Keumgang Genk Belgium

Pupils C Female

Pupils C Female -24kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Camille HELEVEN
Pyong won Diepenbeek Belgium
2 Alicia BADJI
Taekwondoschool Keumgang Belgium
Pupils C Female -26kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Zümra EFE
Taekwondo Dongji Belgium
2 Helena HERMANS
ILYO Aarschot Belgium
3 Ariana VERHAEGEN
TAE-FOON Belgium
Pupils C Female -28kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Maria SAMOES ANTUNES GUIMARAES
HTA Belgium
2 Hasna- Nur DEMIRYUREK
Keumgang Genk Belgium
Pupils C Female -30kg 1 entry
No. Name Team Country
1 chloe MüLLENDER
Dynamique Do Belgium
Pupils C Female -32kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Elena LAMPARIELLO
Keumgang Genk Belgium
Pupils C Female -34kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Sophia ROEDICKER
Pyong won Diepenbeek Belgium

Minors

Minors A+B

Minors A+B Male

Minors A+B Male -27kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Vic AERTS
Jong Saeng Belgium
Minors A+B Male -33kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Ediz MITIS
TAE-FOON Belgium
2 Sem HAENRAETS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
Minors A+B Male -36kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Tristan ANDRIES
Jong Saeng Belgium

Minors C

Minors C Male

Minors C Male -24kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Ilano FALCOMER
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
2 Adam ABARHUN
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
Minors C Male -27kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Sinan GUNES
Taekwondo Dongji Belgium
2 Bram PEETERS
HTA Belgium
3 Kittichet CHANTEMDUANG
NONG JANG Belgium
4 Rayan KWIECIEN
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
5 Giosuè TRECCASE
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
6 Yasser EL BATATI
Taekwondoschool Keumgang Belgium
7 Xander CASSEAU
ILYO Aarschot Belgium
8 Mohamed CHBIBI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
9 ALI KHANLOU
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
Minors C Male -30kg 11 entries
No. Name Team Country
1 Lukas VERWIMP
HTA Belgium
2 Kayra BURAKCIN
Taekwondo Dongji Belgium
3 Lars DEGROOTE
Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium
4 NIKHIL NURMOHAMED
KoryoSports Netherlands, The
5 Jens THYS
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
6 Shako BAKIR
Taekwondoschool Keumgang Belgium
7 Gohan LAVERGNE
TKD SOUMAGNE Belgium
8 Evan LEMMENS
TKD SOUMAGNE Belgium
9 Vince ROBEYN
ILYO Aarschot Belgium
10 Adam ALBASTOV
TKD SOUMAGNE Belgium
11 Miquel MOUSAN
Sabo-Gym Belgium
Minors C Male -33kg 16 entries
No. Name Team Country
1 Ruben VANINBROUKX
Taekwondo Dongji Belgium
2 Jarne VAN OPSTAL
Taekwondo De Tijgers Belgium
3 Lasse VERSMISSEN
Taekwondo De Tijgers Belgium
4 Lou CEUPPENS
Taekwondo profondeville Belgium
5 Edouard LOUVET
Taekwondo profondeville Belgium
6 Yassine OTHMAN
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
7 DALEY VAN DER RIJK
KoryoSports Netherlands, The
8 Milan ANDRIES
Taekwondoschool Keumgang Belgium
9 Wes VANDECAUTER
ILYO Aarschot Belgium
10 Indarbi DOUDAEV
TPA Belgium
11 Leon KEERSMAEKERS
HTA Belgium
12 Zyad ELSALHI
Sabo-Gym Belgium
13 Enzo ALONGE
Tollyo academy charleroi Belgium
14 SOFIANE MOUSAID
Tollyo academy charleroi Belgium
15 SVEN RIGTERING
KoryoSports Netherlands, The
16 Imrane BALDANE
Taekwondo Akabbouz NED Netherlands, The
Minors C Male -36kg 14 entries
No. Name Team Country
1 Yitse VERSTREPEN
Jong Saeng Belgium
2 Silas DUMONT
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
3 Toprak Can KARABACAK
Keumgang Genk Belgium
4 JORDI WYRWA
KoryoSports Netherlands, The
5 Arno HERCKENRATH
T-Joo Belgium
6 Tyler FRAIKIN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
7 Delsin MASOTTE
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
8 Tyrone KENENS
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
9 Vince PLACIDO
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
10 Jenne FLAMAING
Taekwondoschool Keumgang Belgium
11 Azad YILMAZ
Taekwondoschool Keumgang Belgium
12 Elias VANKETS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
13 Cezar GIJBELS
HTA Belgium
14 Umalat NAGAEV
TPA Belgium
Minors C Male -40kg 12 entries
No. Name Team Country
1 Kaan ERDIN
Taekwondo Dongji Belgium
2 Diem VANNESTE
Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium
3 Simon MERCKX
ILYO Aarschot Belgium
4 Basten SCHIPPERS
TAE-FOON Belgium
5 Sina HABIBBOUR
Keumgang Genk Belgium
6 ANAS OUIRINI
KoryoSports Netherlands, The
7 Rayan AL KACHARI
T-Joo Belgium
8 Walid KHOULALY
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
9 Dean DE RONDE
KoryoSports Netherlands, The
10 Thijs BORGERS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
11 Vincent CRIJNS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
12 Casper SUTTELS
AC GEWE WELLEN Belgium
Minors C Male -44kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Batuhan BASARAN
Keumgang Genk Belgium
2 Matteo NICASTRO
Daeryon Aalst Belgium
Minors C Male -48kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Hasan KARA
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
Minors C Male -52kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Jules STULENS
TAE-FOON Belgium
2 Reda AFFRANE
Chingu Alken vzw Belgium
Minors C Male +52kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Seth GODY
Chingu Alken vzw Belgium

Minors C Female

Minors C Female -27kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Katala SCHRAEPEN
TAE-FOON Belgium
2 Nour FARACHI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
3 Lyana WOJCIECHOWSKI
AC GEWE WELLEN Belgium
Minors C Female -30kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Chailyn ORTIZ ROMERO
Taekwondo Dongji Belgium
2 Amélie CLAES
HTA Belgium
3 Fenna BOA
Pyong won Diepenbeek Belgium
4 Suraya BASIC
Dynamique Do Belgium
5 nesrine BOULAKJAR
Brussels Taekwondo Team Belgium
6 Leila BOULHAJAF
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
7 Yousra NBOUZID
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
8 Ella FREDERICKX
Taekwondoschool Keumgang Belgium
9 Maissane HAMYANI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
10 LAMIA GOUNTIT
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
Minors C Female -33kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Kiyana VRIJSSEN
Taekwondo Dongji Belgium
2 Feyza KILIC
HTA Belgium
3 Zoë LEMMENS
HTA Belgium
4 Alice TIELENS
HTA Belgium
5 Daya PRADELA
Dynamique Do Belgium
6 Nema OMAR
Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium
7 Zehra CANKAYA
Taekwondo Dongji Belgium
8 Loïs VAN WESEMAEL
Taekwondoschool Keumgang Belgium
9 ema DE SIMONE
koryo grace-hollogne Belgium
10 Yara RIJNBEEK
taekwondoschool de Tombe Netherlands, The
Minors C Female -36kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Cassandra MOORS
HTA Belgium
2 Schippers SIEN
TAE-FOON Belgium
3 Aysu COLAK
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
4 Jolisa LALEMAN
Taekwondoschool Keumgang Belgium
5 Linde CEULEMANS
ILYO Aarschot Belgium
Minors C Female -40kg 7 entries
No. Name Team Country
1 kjenta WOUTERS
Taekwondo De Tijgers Belgium
2 Nisa AKGUN
Taekwondo Dongji Belgium
3 Sura KARA
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
4 Maysane FARACHI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
5 Sara IBRAHIM
taekwondoschool de Tombe Netherlands, The
6 RANIA ABARHUN
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
7 SIRINE MOKTHAR
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
Minors C Female -44kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Lara OZDEN
Taekwondo Dongji Belgium
2 NIELLE VROEGH
KoryoSports Netherlands, The
3 Rania OSMAN
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
4 Sam TIMMERMANS
AC GEWE WELLEN Belgium
5 Anissa ELMASBOUK
Keumgang Genk Belgium
6 NISRINE SAMMAR
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
Minors C Female -48kg 1 entry
No. Name Team Country
1 HADJA DIARAYE DIALLO
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
Minors C Female -52kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Iclal KOPARAN
Keumgang Genk Belgium

Cadets

Cadets A+B

Cadets A+B Male

Cadets A+B Male -33kg 2 entries
No. Name Team Country
1 JOEP VAN LIMPT
KoryoSports Netherlands, The
2 Len BEEKMAN
taekwondoschool de Tombe Netherlands, The
Cadets A+B Male -37kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Vaninbroukx LANDER
Taekwondo Dongji Belgium
2 Noah LEMMENS
HTA Belgium
3 Lucas VERHIJEN
Taekwondo De Tijgers Belgium
Cadets A+B Male -41kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Richard PRINTEN
Dynamique Do Belgium
2 Nassim DYALLI
NONG JANG Belgium
3 Seppe MOERMANS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
Cadets A+B Male -49kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Kobe VANDEBERK
HTA Belgium
2 Lars VAN EIJKELENBURG
Taekwondo Akabbouz NED Netherlands, The
Cadets A+B Male -53kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Leonard PRINTEN
Dynamique Do Belgium
2 Luka RUYMEN
Jibjung Taekwondo Belgium
Cadets A+B Male -57kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Ayoub ELMAJJAOUI
Taekwondo Kriss Belgium
Cadets A+B Male -61kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Ayoub AKOUDAD
T-Joo Belgium
2 Max KRAUS
Narabi-Aachen Germany
3 Lennox MANN
Armare Mainz Germany

Cadets A+B Female

Cadets A+B Female -33kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Azra KHANLOU
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
Cadets A+B Female -44kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Fien VAN CUYCK
NONG JANG Belgium
2 Maya HOEBEKE
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
3 Paris STEENKAMER
taekwondoschool de Tombe Netherlands, The
Cadets A+B Female -47kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Tessniem EL AISSATI
Dynamique Do Belgium
Cadets A+B Female -51kg 2 entries
No. Name Team Country
1 SUZANNE DE KEIZER
KoryoSports Netherlands, The
2 Emely SMOLDEREN
Taekwondo De Tijgers Belgium
Cadets A+B Female -55kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Lore CUYPERS
Taekwondo Dongji Belgium
2 Helin SABUNCU
TPA Belgium
Cadets A+B Female -59kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Sam VAN DOOREN
Taekwondo De Tijgers Belgium

Cadets C

Cadets C Male

Cadets C Male -33kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Wout DE LAFONTAINE
ILYO Aarschot Belgium
2 Naël EL HARMOUCHI
TKD SOUMAGNE Belgium
3 MOHAMED-AMINE ALLALI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
4 Francesco DOMENICO
Tollyo academy charleroi Belgium
Cadets C Male -37kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Erol Eymen ERDIN
Taekwondo Dongji Belgium
2 Tim ARTEEL
NONG JANG Belgium
3 Yanis D'AMICO
TKD SOUMAGNE Belgium
4 Faudel TRICHA
TKD SOUMAGNE Belgium
5 Omar AIT EL CADI
Hwarang Maaseik Belgium
Cadets C Male -41kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Jarno PIOVESAN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
2 Mohamed-Amen EL YATOUTI EL YATO
Daeryon Aalst Belgium
Cadets C Male -45kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Quinten VAN BOVEN
HTA Belgium
2 Brecht BUYSSE
ILYO Aarschot Belgium
3 Wes DRIESEN
TAE-FOON Belgium
Cadets C Male -49kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Colin BARTHOLOME
Taekwondo profondeville Belgium
2 Tomas VANEYNDE
Jibjung Taekwondo Belgium
3 Romain JADOUL
Taekwondo Imjin academy Belgium
4 David HOSEL
Narabi-Aachen Germany
Cadets C Male -53kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Nasreddine EL HARITI
Taekwondo Akabbouz NED Netherlands, The
Cadets C Male -57kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Tiebe PENXTEN
Chingu Alken vzw Belgium
2 Safouan MOUMNI
Daeryon Aalst Belgium
Cadets C Male -61kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Matthias BOEYKENS
Taekwondo Dongji Belgium
2 Yusuf CEKIC
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium

Cadets C Female

Cadets C Female -29kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Heavensley ORTIZ ROMERO
Taekwondo Dongji Belgium
2 Simranjeet KAUR BANGA
HTA Belgium
Cadets C Female -41kg 4 entries
No. Name Team Country
1 YOUSRA BOULHAJAF
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
2 Merve ARAS
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
3 Ylva PARADISO
Keumgang Genk Belgium
4 Anaelle LEMMENS
TKD SOUMAGNE Belgium
Cadets C Female -44kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Leandra VRIJSSEN
Taekwondo Dongji Belgium
2 Imane AL AHMADI
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
Cadets C Female -47kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Yasmine ERRAYI
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
2 Lhakeysha MARTIJN
KoryoSports Netherlands, The
Cadets C Female -51kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Amber IMPENS
Taekwondo Dongji Belgium
2 Maya MEULEMANS
Jibjung Taekwondo Belgium
3 Nyka IERACITANO
Keumgang Genk Belgium
4 Zoë ENGELEN
Taekwondoschool Keumgang Belgium
5 EMMA FRONTEDDU
Tollyo academy charleroi Belgium
6 EVA MOORS
KoryoSports Netherlands, The
Cadets C Female -55kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Melike KILIC
HTA Belgium
2 Walae AMELLOUK
Taekwondo Kriss Belgium
3 Elisa SUTTELS
AC GEWE WELLEN Belgium
Cadets C Female -59kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Hatice-Kübra TOPAL
Taekwondo Dongji Belgium
2 CHLOE BULTEAU
Tollyo academy charleroi Belgium
Cadets C Female +59kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Douae AMELLOUK
Taekwondo Kriss Belgium

Juniors

Juniors A+B

Juniors A+B Male

Juniors A+B Male -48kg 1 entry
No. Name Team Country
1 sean BOSMAN
Taekwondo Soignies Belgium
Juniors A+B Male -51kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Dario WOUTERS
Taekwondo De Tijgers Belgium
Juniors A+B Male -59kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Lee AKGUL
TPA Belgium
2 Sidney DE VREEDE
Olympic Taekwondo Maastricht Netherlands, The
Juniors A+B Male -68kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Ferre PAESEN
TKD TORNADO Belgium
2 Cas DIRKSEN
Taekwondo Akabbouz NED Netherlands, The

Juniors A+B Female

Juniors A+B Female -52kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Cassandra ORTIZ ROMERO
Taekwondo Dongji Belgium
2 Insaf RAFI
Taekwondo Kriss Belgium
3 Hanne TORFS
ILYO Aarschot Belgium
Juniors A+B Female -55kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Lena DUNG
Dynamique Do Belgium
Juniors A+B Female -59kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Aynhoa IERACITANO
Keumgang Genk Belgium
Juniors A+B Female -63kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Maggy HILDERS
taekwondoschool de Tombe Netherlands, The
Juniors A+B Female -68kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Oumnia RAFI
Taekwondo Kriss Belgium
Juniors A+B Female +68kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Floor VERSTEEG
taekwondoschool de Tombe Netherlands, The

Juniors C

Juniors C Male

Juniors C Male -51kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Pieter WIJCKMANS
Taekwondo Dongji Belgium
Juniors C Male -55kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Asaou YOUNES
Sabo-Gym Belgium
Juniors C Male -68kg 2 entries
No. Name Team Country
1 RENS BAKKER
KoryoSports Netherlands, The
2 Cihan KARABACAK
Keumgang Genk Belgium
Juniors C Male -73kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Mubin BASCI
Taekwondo Dongji Belgium
2 theo DARQUENNES
Taekwondo Soignies Belgium
Juniors C Male +78kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Mohammed JEBAR
Taekwondo Kriss Belgium
2 Ayas ALI
Narabi-Aachen Germany

Juniors C Female

Juniors C Female -52kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Lena HOSEL
Narabi-Aachen Germany

Seniors

Seniors A+B

Seniors A+B Male

Seniors A+B Male -54kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Salaheddine HASSANI
Taekwondo Akabbouz NED Netherlands, The
Seniors A+B Male -58kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Maisam MOHAMMADI
Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium
Seniors A+B Male -63kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Ilyass AZZOUZI
Taekwondo Chindojang Menen Belgium
2 Ali Mir YILDIRIM
Taekwondo Merinus Germany
Seniors A+B Male -68kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Mathias COLMAN
Taekwondo Saju Belgium
2 Aziz IPEK
TPA Belgium
Seniors A+B Male -87kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Bilal IPEK
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
2 Darius ECK
Dynamique Do Belgium
3 Bryan ZONDEROP
taekwondoschool de Tombe Netherlands, The
Seniors A+B Male +87kg 2 entries
No. Name Team Country
1 RAGEB HABASEH
Jordan’s Taekwondo Jordan
2 Julien Pascal WEBER
Armare Mainz Germany

Seniors A+B Female

Seniors A+B Female -49kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Jennifer URBAIN
Ri Gam Team Belgium
2 Anaïs DE CLERCK
Taekwondo Saju Belgium
Seniors A+B Female -57kg 2 entries
No. Name Team Country
1 SAMIRAH WIJNHOVEN
KoryoSports Netherlands, The
2 Kira WIRZ
Armare Mainz Germany
Seniors A+B Female -62kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Julia FUCHS
Taekwondo Merinus Germany
2 Amber STUMPF
Armare Mainz Germany
Seniors A+B Female -73kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Francesca POLLET
ILYO Aarschot Belgium
2 Monica WINK
taekwondoschool de Tombe Netherlands, The

Seniors C

Seniors C Male

Seniors C Male -68kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Tugay BASCI
Taekwondo Dongji Belgium
2 Rodions GRISKEVICS
Keumgang Genk Belgium
Seniors C Male -74kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Andy CHRISTIAENS
Taekwondo Saju Belgium
2 Maxime VANRENTERGHEM
Taekwondo Saju Belgium