Pupils

Pupils C

Pupils C Male

Pupils C Male -20kg 2 entries
No. Name Team Country
1 salim ZEKHNINI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
2 Simon HEYLEN
ILYO Aarschot Belgium
Pupils C Male -22kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Deni LüCK
Taekwondo Team Swisttal Germany
2 Kobe VANSTRAELEN
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
3 Nassim GUARIM
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Pupils C Male -24kg 4 entries
No. Name Team Country
1 AKRAM LAMRI
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
2 Tugberk TUNCAT
LT Sports Germany
3 Abderazak ELMELIOUI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
4 Vlad RUSU
Sport School №6 Moldova, Republic of
Pupils C Male -28kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Victor DE GREEF
ILYO Aarschot Belgium
2 Tomas HERMANS
ILYO Aarschot Belgium
3 MATTEO LAGO NOVAL
Lions Taekwondo Academy Belgium

Pupils C Female

Pupils C Female -22kg 2 entries
No. Name Team Country
1 erva EFE
Taekwondo Dongji Belgium
2 Carolina DE GREEF
ILYO Aarschot Belgium
Pupils C Female -24kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Ranaa CHAMRI
Taekwondo Dongji Belgium
2 Nevia KOMM
Taekwondo Team Swisttal Germany
Pupils C Female -26kg 3 entries
No. Name Team Country
1 MARWA TAOUIL
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
2 Nathalie Annabell CHRUSZCZYK
Team Odense Denmark
3 Amelie ARENZ
Taekwondo Team Swisttal Germany

Minors

Minors A+B

Minors A+B Male

Minors A+B Male -27kg 2 entries
No. Name Team Country
1 MOHAD EL MOHAMMADI MOKHTAR
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
2 UWEIS EL MOHAMMADI MOKHTAR
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Minors A+B Male -30kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Liam PREUVENEERS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Oscar CANTELLA
Dynamicteam Juprelle Belgium
Minors A+B Male -33kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Demir ARIFI
LT Sports Germany

Minors A+B Female

Minors A+B Female -24kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Perdy STENZEL
ILYEO United Kingdom
Minors A+B Female -36kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Elena LAMPARIELLO
Keumgang Genk Belgium
2 Angelique CHRUSZCZYK
Team Odense Denmark
3 Maria KOUKOUSOUDIS
Taekwondo Team Swisttal Germany
4 Alliki ZAFIRIS
Taekwondo Team Swisttal Germany
5 Zoi ZAFIRIS
Taekwondo Team Swisttal Germany
6 Maïssa BEIJER
Kwan Belgium
Minors A+B Female -52kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Anna MELZENBACH
Taekwondo Team Swisttal Germany
2 Nada KINANA
Taekyon-Dojang Frankfurt Germany

Minors C

Minors C Male

Minors C Male -24kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Torre GOETHALS
HTA Belgium
2 Henry HEIMANN
Taekwondo Team Swisttal Germany
3 Salah ALLALI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
4 Can TASIM
Taekwondo Dongji Belgium
Minors C Male -27kg 12 entries
No. Name Team Country
1 Djay NURMOMAHED
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Yunus POLAT
Taekwondo Dongji Belgium
3 Isa TALBI
Taekwondo Dongji Belgium
4 Rayan EL HATTACH
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
5 Andreas REICHERT
Taekwondo Team Swisttal Germany
6 Sofiane INFANTINO
Lions Taekwondo Academy Belgium
7 Oscar CHEVALIER
Adong Belgium
8 Adam ABARHUN
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
9 Bilal CORNET
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
10 Zakariya EL OTMANI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
11 kerem DUZGUN
koryo grace-hollogne Belgium
12 IMRANE CHERGANI
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Minors C Male -30kg 12 entries
No. Name Team Country
1 Metehan KARDES
Taekwondo Dongji Belgium
2 Batuhan ZEVNE
Taekwondo Dongji Belgium
3 Adrien VISSERS
HTA Belgium
4 Nedim YUNA IPEK
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
5 Esat CELIK
LT Sports Germany
6 mohamed ARBIOUI
koryo grace-hollogne Belgium
7 Senne VANSTRAELEN
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
8 Kasper BECKERS
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
9 Jean CORDOANO
Sonbae Taekwondo Belgium
10 ILYAS HACHLOUF
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
11 Hamza HAJ KASEM
Kwan Belgium
12 Mahieddine SAIB
Eurometropole Lille Taekwondo
Ligue Hauts de France
France
Minors C Male -33kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Ferre BOONS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Marco GERGELY
Taekwondoschool Keumgang Belgium
3 Muhammed Ali KAHRIMAN
Taekwondo Dongji Belgium
4 Hassan YAACOUBI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
5 Mathisse RAEDSCHELDERS
Keumgang Genk Belgium
6 Hamza AYDIN
LT Sports Germany
7 Lucas GERMEAU
Sonbae Taekwondo Belgium
8 Simohammed REDOUAN
Keumgang Genk Belgium
9 Vladimir KUZMIN
ILYEO United Kingdom
10 Krisztof BUBEL
Taekyon-Dojang Frankfurt Germany
Minors C Male -36kg 14 entries
No. Name Team Country
1 Stef VAN DEN BLIEK
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Mehmet Emir TOPAL
Taekwondo Dongji Belgium
3 Finn SCHWARTZ
Taekwondo Team Swisttal Germany
4 joshua - nathael JASMIN
Lions Taekwondo Academy Belgium
5 Loemba Gaby ELOHIM DANIEL
Lions Taekwondo Academy Belgium
6 huseyin ARSLAN
koryo grace-hollogne Belgium
7 Yanis AZIBOU
NONG JANG SMILEY Belgium
8 Rinne LIPHUYSEN
Taekwondo Amersfoort Netherlands, The
9 Mathys DUPONT
Adong Belgium
10 Nassim BOULAKJAR
Brussels Taekwondo Team Belgium
11 salim SALHI
tkd club des bords du rhin
Ligue Grand Est
France
12 Ounaïss KEMMOUR
Eurometropole Lille Taekwondo
Ligue Hauts de France
France
13 Ziad KINANA
Taekyon-Dojang Frankfurt Germany
14 Rami IKASRIYEN
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
Minors C Male -40kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Alexey ZIMMERLING
Taekwondo Team Swisttal Germany
2 Zayd EL HADDAOUI
Dragon Club Academy Belgium Belgium
3 YASSIR LMOKHTARI
Kwan Belgium
4 Vic-Louie VERCKENS
ILYO Aarschot Belgium
Minors C Male -48kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Yassir MAHMOUDI
Tollyo academy charleroi Belgium
2 Rik VERBAANDERT
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
Minors C Male -52kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Deyyan OZDEN
Taekwondo Dongji Belgium

Minors C Female

Minors C Female -24kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Tinne WAERZEGGERS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Ciara ORTIZ ROMERO
Taekwondo Dongji Belgium
3 Azahaf MARYEM
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
4 Sarah AZAHAF
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
Minors C Female -27kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Mette VAN DER BLIEK
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Alicia BADJI
Taekwondoschool Keumgang Belgium
3 Wafae YACHCHOU
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
4 OUMNYA OUAHMAN
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
5 Marie HOETERICKX
ILYO Aarschot Belgium
6 MAYSSAN BOUCHAALA
Lions Taekwondo Academy Belgium
7 ESILA AKGUL
TPA Belgium
8 Joy MIDONNET
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
9 Teymiya KAMKASOUMPHOU
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
10 Lindsay HAINE
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Minors C Female -30kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Zümra EFE
Taekwondo Dongji Belgium
2 Inaya VRIJSSEN
Taekwondo Dongji Belgium
3 Helena HERMANS
ILYO Aarschot Belgium
4 Hilal AYAR
LT Sports Germany
5 Salma AKAZZAB
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
6 Jana HIELSCHER
Taekwondo Team Swisttal Germany
7 Amel BOULAICH
Tkd Street Team Belgium
Minors C Female -33kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Laura BELJAARS
ILYO Aarschot Belgium
2 anne AFAGBEGEE
taegeug ans Belgium
3 Zajmina HAJDINI
T.S. Wuppertal e.V Germany
4 Lena MELEZOVIC
Taekyon-Dojang Frankfurt Germany
5 Adjara KALLO
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
Minors C Female -36kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Belinay DURUSOY
Keumgang Genk Belgium
2 Manon PLACET
Sonbae Taekwondo Belgium
3 HAJAR IZMAR
Kwan Belgium
4 Ummugulsum ATMACA
Taekwondo Dongji Belgium
Minors C Female -40kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Yara HAFIDI
Taekwondo Dongji Belgium
2 Nelia SAIB
TAEKWONDO FRESNOY-MACKELLERIE
Ligue Hauts de France
France
3 Anissa HAMMATI
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
4 Liniya KRIM
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
Minors C Female -44kg 2 entries
No. Name Team Country
1 SELIN AKSOY
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
2 Emma-Lise BULOT
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
Minors C Female +52kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Havin MENGENLI
Taekwondo Dongji Belgium

Cadets

Cadets A+B

Cadets A+B Male

Cadets A+B Male -33kg 8 entries
No. Name Team Country
1 Abdeljaouad GUARIM
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
2 Xander CASSEAU
ILYO Aarschot Belgium
3 Miguel PERREIRA-MACHADO
Taekwondo Team Swisttal Germany
4 Phillip REICHERT
Taekwondo Team Swisttal Germany
5 Ismailov EKREM
T.S. Wuppertal e.V Germany
6 Mohamed IZMAR
Kwan Belgium
7 Chedly FOUGHALI
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
8 Leopold GASTEAU
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
Cadets A+B Male -37kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Youssef YAAKOUBI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
2 Roman BOXBERGER
KSG OH-DO-KWAN e.V. Germany
3 Wes VANDECAUTER
ILYO Aarschot Belgium
4 Majid HOPIC
LT Sports Germany
5 Nils JUNGMANN
Taekwondo Team Swisttal Germany
6 Nizar NAOUIS
T-Joo Belgium
7 Surkhay HASAN
Taekyon-Dojang Frankfurt Germany
8 Nathy CZEREBA
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
9 Yassine HASSAINE
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
10 Owen HADDAD
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Cadets A+B Male -41kg 9 entries
No. Name Team Country
1 JORDI WYRWA
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Alparslan ÖKSüZ
KSG OH-DO-KWAN e.V. Germany
3 Ferdinand AFAGBEGEE
taegeug ans Belgium
4 Efe GüRSOY
TKD Center Iserlohn Germany
5 Oliver PLOCH
Taekwondo Team Swisttal Germany
6 Jordhan VROEGH
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
7 Gabriel WILKIN
ULTIMATE TEAM TAEKWONDO ESSALEM Belgium
8 Yacine YAHIAOUI
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
9 RYAN EL MOHAMMADI MOKHTAR
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Cadets A+B Male -45kg 5 entries
No. Name Team Country
1 SVEN RIGTERING
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Marcello VINCIGUERRA
Koru Taekwondo / Team Kimera Germany
3 Matthieu BULOT
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
4 Jules LARROCHE
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
5 NASSIM BAGHOR
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Cadets A+B Male -49kg 7 entries
No. Name Team Country
1 ANAS OUIRINI
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Max PAUL
KSG OH-DO-KWAN e.V. Germany
3 Georgios BASARIS
Dinamy Korydallou Greece
4 Magnus MØLLER
Risskov - Denmark Denmark
5 Umalat NAGAEV
TPA Belgium
6 Rayan AL KACHARI
T-Joo Belgium
7 Ilyas KARAM
Kwan Belgium
Cadets A+B Male -53kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Dean DE RONDE
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Anastasios TSAKALOS
Dinamy Korydallou Greece
3 Nolhan ROSEMOND
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
Cadets A+B Male -57kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Muhammed Zeyd ÖZDAMAR
LT Sports Germany
2 Yassine EL HADDAOUI
Dragon Club Academy Belgium Belgium
3 Safwane AIT NACER
Eurometropole Lille Taekwondo
Ligue Hauts de France
France
Cadets A+B Male -65kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Hasan KARA
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium

Cadets A+B Female

Cadets A+B Female -33kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Nour FARACHI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
2 Yasmine BOUTAHAR
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
3 Zuzana VALKOVA
CZECH TEAM Czech Republic
Cadets A+B Female -37kg 8 entries
No. Name Team Country
1 Leila FRANCOIS
ILYO Aarschot Belgium
2 LAMIA GOUNTIT
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
3 Maissane HAMYANI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
4 Meyra OSZOY
Taekyon-Dojang Frankfurt Germany
5 Merle BECKER
Koru Taekwondo / Team Kimera Germany
6 Soumeya ALAPHILIPPE
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
7 Elsa HERBER
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
8 Alea MOCEK
CZECH TEAM Czech Republic
Cadets A+B Female -41kg 13 entries
No. Name Team Country
1 Serina BADJI
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Fenne STEENAERTS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
3 Zoë LEMMENS
HTA Belgium
4 Ela-Eylül CELIK
LT Sports Germany
5 Aleyna KAYAHAN
LT Sports Germany
6 Antonina CYGAN
Junsa Taekwondo Ireland
7 Nesrine BOULAKJAR
Brussels Taekwondo Team Belgium
8 Sirine HOULLICH
Kwan Belgium
9 Victoria BRISKA
Taekyon-Dojang Frankfurt Germany
10 Kelya DESOUSA
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
11 Nawel HIRTZ
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
12 Sarah Aliyyah BENOMARI
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
13 Tereza URBANKOVA
CZECH TEAM Czech Republic
Cadets A+B Female -44kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Jolisa LALEMAN
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Aurore VISSERS
HTA Belgium
3 Tugce NIGDELI
LT Sports Germany
4 Maria AVGERINOU
Dinamy Korydallou Greece
5 ema DE SIMONE
koryo grace-hollogne Belgium
6 Mariia KUZMINA
ILYEO United Kingdom
7 NISRINE SAMMAR
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
8 Hafsa AMAROUCHI
Kwan Belgium
9 Ilma KURTANOVIC
Taekyon-Dojang Frankfurt Germany
Cadets A+B Female -47kg 4 entries
No. Name Team Country
1 OCELIANE PIERARD
Tollyo academy charleroi Belgium
2 Sara IBRAHIM
TaekwondoSchool de Tombe Netherlands, The
3 Livia WAUTIER
Sonbae Taekwondo Belgium
4 YOUSSRA CHERGANI
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Cadets A+B Female -51kg 5 entries
No. Name Team Country
1 NIELLE VROEGH
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Nilcan ULUSOY
T.S. Wuppertal e.V Germany
3 Leonora HAJDINI
T.S. Wuppertal e.V Germany
4 Sayine KRIM
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
5 Fatima MENDY
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Cadets A+B Female -55kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Maysane FARACHI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
Cadets A+B Female -59kg 2 entries
No. Name Team Country
1 HADJA DIARAYE DIALLO
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
2 Rizlene BOUDJEMIA
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
Cadets A+B Female +59kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Alice BINOVA
CZECH TEAM Czech Republic
2 Angelina MELZENBACH
Taekwondo Team Swisttal Germany

Cadets C

Cadets C Male

Cadets C Male -33kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Sinan GUNES
Taekwondo Dongji Belgium
2 lucas MAENHOUT
koryo grace-hollogne Belgium
3 Giosuè TRECCASE
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
4 Diego TOMASSO
Tkd Street Team Belgium
Cadets C Male -37kg 8 entries
No. Name Team Country
1 Mathias KOKINIDIS
Keumgang Genk Belgium
2 Metehan MERMER
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
3 walid SALHI
tkd club des bords du rhin
Ligue Grand Est
France
4 Benattou ILYAS
Kwan Belgium
5 AMIN BEN TAIB
Kwan Belgium
6 Nawfal ZEKHNINI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
7 Tugra KIROGLU
Taekwondo Dongji Belgium
8 Ibrahim KARABILA
Tkd Street Team Belgium
Cadets C Male -41kg 13 entries
No. Name Team Country
1 Milan ANDRIES
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Erol Eymen ERDIN
Taekwondo Dongji Belgium
3 Vince PLACIDO
Keumgang Genk Belgium
4 Jenne CRAB
ILYO Aarschot Belgium
5 Tyrone KENENS
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
6 Alexander JANSSEN
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
7 Samuel ILARDI
Sonbae Taekwondo Belgium
8 Pablo DE VOS FLECHA
Sonbae Taekwondo Belgium
9 Yanis EL FOUNAS
Sonbae Taekwondo Belgium
10 Shako BAKIR
Taekwondoschool Keumgang Belgium
11 Thomas EIMERMANN
Taekwondo Amersfoort Netherlands, The
12 Flavio CANTELLA
Dynamicteam Juprelle Belgium
13 ADAM CHERRADI
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Cadets C Male -45kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Elias VANKETS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Ruben VANINBROUKX
Taekwondo Dongji Belgium
3 Mert MERMER
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
4 Kadir AKGUL
TPA Belgium
5 Adam ELMELIOUI
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
6 RAYAN EL KADAOUI
Kwan Belgium
Cadets C Male -49kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Enzo ALONGE
KOREA CLUB HOUDENG Belgium
2 yanisse BEN SAID
Lions Taekwondo Academy Belgium
3 Adil EL MOUHOUTI
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
4 Sonny PAHAUT
RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium
5 Bilal IZMAR
Kwan Belgium
6 Ishaac ARROUDANI
Tkd Street Team Belgium
Cadets C Male -53kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Raphael MINNEN
Sonbae Taekwondo Belgium
2 Mohamad ali SABI TANGI
RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium
Cadets C Male -57kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Giuseppe INFANTINO
Lions Taekwondo Academy Belgium

Cadets C Female

Cadets C Female -29kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Rim JELIDI
LT Sports Germany
2 Mayssa YOUSFI
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Cadets C Female -33kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Amélie CLAES
HTA Belgium
2 Raihanna BOUMBAREK
Keumgang Genk Belgium
3 INAS BELQAID
tkd club des bords du rhin
Ligue Grand Est
France
Cadets C Female -37kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Noa BECKERS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Luana PLESSERS
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
3 Hibaallag EL HASNAOUI
T.S. Wuppertal e.V Germany
4 TASNIM HADDAD
Kwan Belgium
Cadets C Female -41kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Ella FREDERICKX
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Chailyn ORTIZ ROMERO
Taekwondo Dongji Belgium
3 Heavensley ORTIZ ROMERO
Taekwondo Dongji Belgium
4 Feyza KILIC
HTA Belgium
5 YOUSRA OUAHMAN
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
6 Yara RIJNBEEK
TaekwondoSchool de Tombe Netherlands, The
7 SHERINE BOUCHAALA
Lions Taekwondo Academy Belgium
8 Nisa OZCAN
Keumgang Genk Belgium
9 Yara RIJNBEEK
Taekwondo 1tot1training Netherlands, The
10 Leila BOULHAJAF
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
Cadets C Female -44kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Yelina DE GROEF
Lions Taekwondo Academy Belgium
2 Chaimae RAMI
RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium
3 RANIA ABARHUN
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
Cadets C Female -47kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Maud VANINBROUKX
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Aysu COLAK
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
3 Hraiba SABRIN
RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium
4 Selma BEIJER
Kwan Belgium
5 nahla LOUISSI
Kwan Belgium
Cadets C Female -51kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Sara IBRAHIM
Taekwondo 1tot1training Netherlands, The
2 SUZANE QTAISH
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Cadets C Female -55kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Lara OZDEN
Taekwondo Dongji Belgium
2 FIRDAWS BAABI
Lions Taekwondo Academy Belgium
3 MARWA EL FILALI
tkd club des bords du rhin
Ligue Grand Est
France
Cadets C Female -59kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Hatice-Kübra TOPAL
Taekwondo Dongji Belgium
2 Berra ERBAS
Keumgang Genk Belgium

Juniors

Juniors A+B

Juniors A+B Male

Juniors A+B Male -45kg 7 entries
No. Name Team Country
1 JOEP VAN LIMPT
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Djamel BOUALLAM
Eurometropole Lille Taekwondo
Ligue Hauts de France
France
3 Lander VANINBROUCKX
Taekwondo Dongji Belgium
4 Len BEEKMAN
TaekwondoSchool de Tombe Netherlands, The
5 Theodoros MOYSIDIS
Dinamy Korydallou Greece
6 Chahid AIT NACER
Eurometropole Lille Taekwondo
Ligue Hauts de France
France
7 Len BEEKMAN
Taekwondo 1tot1training Netherlands, The
Juniors A+B Male -48kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Seppe MOERMANS
Keumgang Genk Belgium
2 Andrei Narcis PRUTEANU
LT Sports Germany
3 Feyyaz GüMüS
TKD Center Iserlohn Germany
4 Aissa KAMKASOUMPHOU
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
5 Amine BOUKARNIA
Tkd poissy
Ligue Île de France
France
Juniors A+B Male -51kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Guillaume VAN PASSEL
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Mohamed BAHROUM
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
3 Safir SADIKI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
4 Dimitrios KIRIAKOPOULOS
Dinamy Korydallou Greece
5 Achraf BARHANDI
RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium
6 Dexter HACKETT
ILYEO United Kingdom
7 Francisco PIñA SIMONET
Islas Baleares Spain
8 HUGO SPRIMONT
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
9 Aymen MOURCHID
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
Juniors A+B Male -55kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Jayden SETRODIPO
Taekwondo La Haye Netherlands, The
2 Pieter WIJCKMANS
Taekwondo Dongji Belgium
3 Noah LEMMENS
HTA Belgium
4 Bouchaib SARII
TAEKWONDO CLUB VILLENEUVOIS
Ligue Nord-Pas de Calais
France
5 Azam HAJ KASSEM
Kwan Belgium
6 Marouan AMAROUCHI
Kwan Belgium
7 Fares AMRIR
Taekwondo Loos Academy
Ligue Hauts de France
France
8 Ismael BENAICHA
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
9 Younes YOUSFI
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Juniors A+B Male -59kg 8 entries
No. Name Team Country
1 Shivan LACHMAN
Taekwondo La Haye Netherlands, The
2 Kelian DEBUYSSCHERE
Eurometropole Lille Taekwondo
Ligue Hauts de France
France
3 Chero MAKOYAN
taegeug ans Belgium
4 Yassine FATHANI
Vie-Saine Sport Taekwondo
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
5 Christopher GOTTSCHALK
Taekwondo Team Swisttal Germany
6 Leon Pierre SCHOTH
T.S. Wuppertal e.V Germany
7 Adam IZMAR
Kwan Belgium
8 REDA IBENTAZA
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Juniors A+B Male -63kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Badis SAIB
Eurometropole Lille Taekwondo
Ligue Hauts de France
France
2 Ioannis Christos GKOLEMIS
Dinamy Korydallou Greece
3 WASSIM MAHMOUDI
Tollyo academy charleroi Belgium
4 Ayoub FATHANI
Vie-Saine Sport Taekwondo
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
5 Gkaitatzis GEORGIOS
T.S. Wuppertal e.V Germany
6 Eduard COMPANY BONED
Islas Baleares Spain
7 Cas VAN DE BERK
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
8 ANASS EL YAALAOUI
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
9 RAYAN IBENTAZA
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Juniors A+B Male -68kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Troy CAMMAERTS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Stan BEEKMAN
TaekwondoSchool de Tombe Netherlands, The
3 KAAN GüMüS
TKD Center Iserlohn Germany
4 Alexander PLAIPETCH-UNES
Strommen TKD Norway
5 Muris MUSIC
Taekyon-Dojang Frankfurt Germany
6 Stan BEEKMAN
Taekwondo 1tot1training Netherlands, The
Juniors A+B Male -73kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Michell Giovanni SOSA BARRIOS
Islas Baleares Spain
2 KADDAR NASSIM
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Juniors A+B Male -78kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Imad MANOUACH
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
2 Mohamed MENDY
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
3 Alan SABOUKOULOU
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Juniors A+B Male +78kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Ayoub MERSALI
TAEKWONDO CLUB VILLENEUVOIS
Ligue Nord-Pas de Calais
France
2 Karim AL HISNAWI
Top Taekwondo Eemland Netherlands, The

Juniors A+B Female

Juniors A+B Female -42kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Darcey STENZEL
ILYEO United Kingdom
Juniors A+B Female -44kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Azra KHANLOU
MAGIC TEAM TAEKWONDO SCHOOL Belgium
2 Mayssa LOUISSI
Kwan Belgium
Juniors A+B Female -46kg 3 entries
No. Name Team Country
1 YASMINA KHORSI
Les AMIS de TAEKWONDO FREHA Algeria
2 Sarah UZUN
Taekwondo Amersfoort Netherlands, The
3 Lina AL BARAJRAJI
Tkd Street Team Belgium
Juniors A+B Female -49kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Elien RABAUT
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Hanne WAERZEGGERS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
3 SARAH OUAMAR
Les AMIS de TAEKWONDO FREHA Algeria
4 Célia BENMOUFFOK
TAEKWONDO FRESNOY-MACKELLERIE
Ligue Hauts de France
France
5 Maria KIOSKEROGLOU
Dinamy Korydallou Greece
6 Sosna ASHLEY
T.S. Wuppertal e.V Germany
7 Taimout SARA
T.S. Wuppertal e.V Germany
8 Alliyah KAMKASOUMPHOU
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
9 Maysane KAMKASOUMPHOU
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
10 NORA MASSOUDI
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Juniors A+B Female -52kg 11 entries
No. Name Team Country
1 Hannah LAENENS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Amelie VAN PASSEL
Taekwondoschool Keumgang Belgium
3 Megan HAYHURST
Quest Taekwondo United Kingdom
4 YOUSRA BOULHAJAF
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
5 Ylva PARADISO
Keumgang Genk Belgium
6 Maïa DIAS
CLUB TOURQUENNOIS A. MARTIAUX
Ligue Hauts de France
France
7 SUZANNE DE KEIZER
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
8 Nafisa QURESHI
ILYEO United Kingdom
9 Leyna KAMKASOUMPHOU
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
10 Manele DRIHEM
CLUB TOURQUENNOIS A. MARTIAUX
Ligue Hauts de France
France
11 Ines GIRE
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Juniors A+B Female -55kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Caroline VOLDERS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Léna WAUTIER
Sonbae Taekwondo Belgium
3 Fatjona HAJDINI
T.S. Wuppertal e.V Germany
4 Ines BENMOUFFOK
TAEKWONDO FRESNOY-MACKELLERIE
Ligue Hauts de France
France
5 Svenja SKORUPA
Taekwondo Lebach e.V. Germany
6 Julie NGUYEN
Paris Taekwondo Elite
Ligue Île de France
France
7 Leyla MANSOURI
Tkd Street Team Belgium
Juniors A+B Female -59kg 6 entries
No. Name Team Country
1 EVA MOORS
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Annika ZIMMERLING
Taekwondo Team Swisttal Germany
3 Leyla GARCIA-TEVES
Taekwondo Team Swisttal Germany
4 Helin SABUNCU
TPA Belgium
5 Bianca RUSU
Sport School №6 Moldova, Republic of
6 Defne GOZUBEK
Taekyon-Dojang Frankfurt Germany
Juniors A+B Female -63kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Febe MEYNEARTS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Lore CUYPERS
Taekwondo Dongji Belgium
3 Sarah CHAARI
Tollyo academy charleroi Belgium
4 Rime ALLALI
RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium
5 Sofia KOTBI
Brothers Martial Arts Belgium
6 Alexane FOURNIER
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
7 Lyhana LANGOUSTE ASSOUMAYA
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Juniors A+B Female +68kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Andrea Naiara LEON COROZO
Islas Baleares Spain

Juniors C

Juniors C Male

Juniors C Male -45kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Wout DE LAFONTEYNE
ILYO Aarschot Belgium
2 Benoit CAPOUILLEZ
Sonbae Taekwondo Belgium
3 Walid AGDOUR
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Juniors C Male -51kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Abil EIMERMANN
Taekwondo Amersfoort Netherlands, The
2 Clemens EIMERMANN
Taekwondo Amersfoort Netherlands, The
3 yliaes GUARIM
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
Juniors C Male -55kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Kian TAFFAZOULI
Taekwondo Team Swisttal Germany
2 Emilian MEURICE
Sonbae Taekwondo Belgium
Juniors C Male -59kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Arne ENGELEN
Taekwondo Dongji Belgium
2 Oubayda EL MOUSSAOUI
KOREA CLUB HOUDENG Belgium
3 MOHAMMED AMIN MAHRIA
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Juniors C Male -63kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Kevin DEMOOR
KOREA CLUB HOUDENG Belgium
2 Brecht BUYSSE
ILYO Aarschot Belgium
Juniors C Male +78kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Matthias BOEYKENS
Taekwondo Dongji Belgium
2 Yusuf CEKIC
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium

Juniors C Female

Juniors C Female -44kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Asli AYDIN
Keumgang Genk Belgium
Juniors C Female -49kg 1 entry
No. Name Team Country
1 yasemin DUZGUN
koryo grace-hollogne Belgium
Juniors C Female -55kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Emma FRONTEDDU
KOREA CLUB HOUDENG Belgium
2 sara DYATI
koryo grace-hollogne Belgium
3 Solane ROCHEZ
Sonbae Taekwondo Belgium
Juniors C Female -59kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Hayrunnisa AKTAS
Taekwondo Dongji Belgium
2 Lamyae YAACOUBI
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
3 Djenaba BAH
RAMDANI TEAM TAEKWONDO Belgium
4 Jihene HAMADACHE
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Juniors C Female -63kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Hiba EL FADLI
T.S. Wuppertal e.V Germany
2 Leandra VRIJSSEN
Taekwondo Dongji Belgium

Seniors

Seniors A+B

Seniors A+B Male

Seniors A+B Male -54kg 8 entries
No. Name Team Country
1 Samy ALLOUANE
USTB Algeria
2 Djebril BAHROUM
TAEKWONDO FEIGNIES
Ligue Hauts de France
France
3 Idi abdo MOUSSA
AS GNN Niger
4 Bilal SAHLI
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
5 Milan MOLLE
Top Taekwondo Eemland Netherlands, The
6 Farouk HAMDI
Tunisiantkdfed Tunisia
7 Ilias MAGHRIOUE
ABFT Team Belgium
8 Hamza BOUKARNIA
Tkd poissy
Ligue Île de France
France
Seniors A+B Male -58kg 12 entries
No. Name Team Country
1 Mohamed khalil DRISSI
Salle saad sport Tunisia
2 Jesse VAN VULPEN
Taekwondoschool Keumgang Belgium
3 Nacim DAHMANI
USTB Algeria
4 MAS OUDOU RABE BOUBACAR
AS GNN Niger
5 HAITAM LEBBATE
Lions Taekwondo Academy Belgium
6 Abderrahmane BEN MOUSSA
Dragon Club Academy Belgium Belgium
7 youssef MKAOUAR
Dragon Club Academy Belgium Belgium
8 Aymen ACHNINE
Taekwondo Eindhoven Netherlands, The
9 Juan MARTINEZ
Taekwondo Kriss Belgium
10 Hedi NEFFETTI
ABFT Team Belgium
11 Ayman DARDOUCHI RAISS
ABFT Team Belgium
12 Pierre MONTEIRO DELGADO GOMES
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Seniors A+B Male -63kg 17 entries
No. Name Team Country
1 Madjigaye GLE
Eurometropole Lille Taekwondo
Ligue Hauts de France
France
2 Josef SKOTNICA
CZECH TEAM Czech Republic
3 ELIAS BENTAKHOU
Tollyo academy charleroi Belgium
4 LUCAS PIERARD
Tollyo academy charleroi Belgium
5 Iliass CHAMSI
Dragon Club Academy Belgium Belgium
6 Lee AKGUL
TPA Belgium
7 Ali HAMIDOU HAMADO
Vie-Saine Sport Taekwondo
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
8 Yagiz Dersim ULUSOY
T.S. Wuppertal e.V Germany
9 Oussama RAMI
PARIS TAEKWONDO ÉLITE
Ligue Île de France
France
10 Joram BOON
TKD Oude Luttikhuis Netherlands, The
11 Maisam MOHAMMADI
Taekwondo Club Kourosh Roeselare Belgium
12 Benjamin CHRUSZCZYK
Team Odense Denmark
13 Giovanni QUAGLIERI
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
14 Mohamed GRAMI
ABFT Team Belgium
15 Andy SPRIMONT
ZAZAI TAEKWONDO SUD AMIENS
Ligue Hauts de France
France
16 Enzo COMPRELLE
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
17 GIANNI LAPADURA
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Seniors A+B Male -68kg 11 entries
No. Name Team Country
1 Ayoub AIT NACER
Eurometropole Lille Taekwondo
Ligue Hauts de France
France
2 Tomas SITTEK
CZECH TEAM Czech Republic
3 Youssef MANSOUR
Taekwondo dojang surensnois
Ligue Île de France
France
4 Aziz IPEK
TPA Belgium
5 Nabil OUADRIA
Vie-Saine Sport Taekwondo
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
6 Hussam Eddin HAROUM
T.S. Wuppertal e.V Germany
7 Romarick ROUX
PARIS TAEKWONDO ÉLITE
Ligue Île de France
France
8 Moussa AALIOUI
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
9 Marotea ARCHER
LES AMIS DU TAEKWONDO D'ANTONY
Ligue Île de France
France
10 Van Thien PHAM
Post-Sport Verein Trier e.V Germany
11 Noa HANIQUE
ABFT Team Belgium
Seniors A+B Male -74kg 11 entries
No. Name Team Country
1 Henri GRIGORYAN
Eurometropole Lille Taekwondo
Ligue Hauts de France
France
2 Cihan KARABACAK
Keumgang Genk Belgium
3 Robbie WELDON
Junsa Taekwondo Ireland
4 Martin STACH
Taekwondo Team Swisttal Germany
5 Joseph NORFOLK
ILYEO United Kingdom
6 Ted BRILHUIS
TKD Oude Luttikhuis Netherlands, The
7 Dimitri LIE PAUW SAM
Taekwondo Amersfoort Netherlands, The
8 Said AITMOHAND
CSA ATH YATSURA Algeria
9 Mohammed JEBAR
Taekwondo Kriss Belgium
10 Abdullah SEDIQI
Flemish Topsport Team Belgium
11 Ayoub BOURHROUM
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Seniors A+B Male -80kg 7 entries
No. Name Team Country
1 LYES OUCHAOUA
Les AMIS de TAEKWONDO FREHA Algeria
2 Bilal IPEK
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
3 Paul AKOUN SCHOLTEN
LT Sports Germany
4 Micheal DAVIDSON
TEAM GHANA TAEKWONDO Ghana
5 Amara GUIDOU
CSA ATH YATSURA Algeria
6 Pascal NIKS
TKD Oude Luttikhuis Netherlands, The
7 SOULEIMAN LIHEMDI
Taekwondo Mudukwan Pole Brussels Belgium
Seniors A+B Male -87kg 4 entries
No. Name Team Country
1 MADJID HAMOUDI
USTB Algeria
2 Mohamed Arezki MAKHLOUFI
Union sportif tala guilef boghni Algeria
3 Michael MONNIER
Sonbae Taekwondo Belgium
4 Jiri STASTNY
CZECH TEAM Czech Republic
Seniors A+B Male +87kg 6 entries
No. Name Team Country
1 AKLI DEHLOUM
USTB Algeria
2 SAMY MAMERI
USTB Algeria
3 Lotfi YAHIATENE
Ustb Algeria
4 Thomas BOEYKENS
Taekwondo Dongji Belgium
5 Bryan ZONDEROP
TaekwondoSchool de Tombe Netherlands, The
6 Joshua Nii AYETTEY
TEAM GHANA TAEKWONDO Ghana

Seniors A+B Female

Seniors A+B Female -49kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Kahina AIT-TAYEB
Vie-Saine Sport Taekwondo
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
2 Maysane KAMKASOUMPHOU
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
3 YOUSFI SOUHAILA
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
4 GIRE LARUE SANDRINE
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Seniors A+B Female -53kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Robin DIDDEN
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Kahina AIT-TAYEB
Vie saine-sport
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
3 Mathilde DOURDIN
ORCHIES TAEKWONDO
Ligue Hauts de France
France
4 Leyna KAMKASOUMPHOU
TAEKWONDO CLUB ASNIERES ELITE
Ligue Île de France
France
5 Dominika HRONOVA
CZECH TEAM Czech Republic
6 Ines GIRE
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
Seniors A+B Female -57kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Cherni SIWAR
Top Body Gym Tunisia
2 SAMIRAH WIJNHOVEN
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
3 Ohiana BRUNO
Taekwondoschool Keumgang Belgium
4 Parker BOLILI
équipe nationale Congo, the Democratic Republic of the
5 Aurora Ines DITOVA
taegeug ans Belgium
Seniors A+B Female -62kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Petra STOLBOVA
CZECH TEAM Czech Republic
2 Aynhoa IERACITANO
Keumgang Genk Belgium
3 Sheyma TALEB
TAEKWONDO CLUB VILLENEUVOIS
Ligue Nord-Pas de Calais
France
4 Maggy HILDERS
TaekwondoSchool de Tombe Netherlands, The
5 Edda KETTEL
Koru Taekwondo / Team Kimera Germany
6 Maggy HILDERS
Taekwondo 1tot1training Netherlands, The
7 Sarah CHAARI
ABFT Team Belgium
Seniors A+B Female -67kg 4 entries
No. Name Team Country
1 fatoumata KOUROUMA
koryo grace-hollogne Belgium
2 Karina YAKOUBOV
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
3 Iveta JIRANKOVA
CZECH TEAM Czech Republic
4 Izabela RANECKA
CZECH TEAM Czech Republic
Seniors A+B Female -73kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Joyce MATONDO
équipe nationale Congo, the Democratic Republic of the
2 Monica WINK
TaekwondoSchool de Tombe Netherlands, The
3 Charlotte BYL
ABFT Team Belgium
4 Monica WINK
Taekwondo 1tot1training Netherlands, The
Seniors A+B Female +73kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Famke KLOOSTERMAN
TKD Oude Luttikhuis Netherlands, The
2 Cannelle MAIZEROI
ASS CLAMARTOISE DE TAEKWONDO
Ligue Île de France
France

Seniors C

Seniors C Male

Seniors C Male -54kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Lamptey SAMUEL NII
Tan’s Best Taekwondo Ghana
Seniors C Male -58kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Farry NURMOMAHED
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
2 Adotey DOMINIC
Tan’s Best Taekwondo Ghana
3 Abdourahmane SYLLA
team diop Senegal
Seniors C Male -68kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Andes CAMMAERTS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
2 Natan VAN DER LINDEN
Keumgang Genk Belgium
3 Omar CHARRADI
Taekwondo Amersfoort Netherlands, The
4 RENS BAKKER
Taekwondo KoryoSports (NL) Netherlands, The
Seniors C Male -74kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Ruben CUYPERS
Taekwondo Dongji Belgium
2 Kossailla ZOUAOUI
Ustb Algeria
3 Tay MICHAEL
Tan’s Best Taekwondo Ghana
Seniors C Male -87kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Iddrisu SUMAILA
Tan’s Best Taekwondo Ghana
Seniors C Male +87kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Lotfi YAHIATENE
Ustb Algeria
2 AKLI DEHLOUM
USTB Algeria
3 Namedi SKENDRAOUI
Ustb Algeria
4 SAMBA M’BOW
TPA Belgium

Seniors C Female

Seniors C Female -57kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Parker BOLILI
équipe nationale Congo, the Democratic Republic of the
2 Houda TAOUIL
Taekwondo KYORUGI Antwerpen Belgium
Seniors C Female -62kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Samia OULAD - EDDIB
Taekwondo Amersfoort Netherlands, The
Seniors C Female -73kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Joyce MATONDO
équipe nationale Congo, the Democratic Republic of the