Individual

Black Belts

Under 17 - Male 33 entries
No. Name Team Country
1 Yasin ZANDI
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
2 Mohammad taha HEIDARIROSTAMI
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
3 Harrison BENN
Australian Martial Arts Academy Australia
4 Dylan MASALLERAS
Tiger Kim's World Class Tae Kwon Do United States
5 Parsa IMAN BAYATI
پارسا ایمان بیاتی Iran, Islamic Republic of
6 Dennis NESENSOHN
Taekwondo Mustang Austria
7 Luis TRUJILLO
Kwon's Martial Arts Center United States
8 Ammon LIDER
U.S. World Class Taekwondo United States
9 Kamolthep SONTHINEN
Piyawat Thailand Thailand
10 Peerapon TRAKRANWICHIT
Piyawat Thailand Thailand
11 Peerapat TRAKRANWICHIT
Piyawat Thailand Thailand
12 Supanut RUANGDAM
Piyawat Thailand Thailand
13 Manutsawin RUANGDAM
Piyawat Thailand Thailand
14 Darren YAP
Singapore National Team Singapore
15 Mohammad PEYVANDI
Shahid Salari master noktehsanj Iran, Islamic Republic of
16 Kayden HO
U.S. Taekwondo Center United States
17 Johansen Vicenzo ANGTOLIS
Ragunan Sports School Indonesia Indonesia
18 Michail LYRONIS BOUNTOS
AC TKD AGIA PARASKEVI Greece
19 Ioannis KOLOVOS
AC TKD AGIA PARASKEVI Greece
20 Anthony GOMEZ
Asociación Guerrerense de Taekwondo AC Mexico
21 Hossein YOUSEFIASRAMI
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
22 ANDREA NORBIATO
Scuola Taekwondo Genova Italy
23 Rizza ALESSANDRO
Yonghon Taekwondo Italy
24 Mohammad amin HABIBZADEH
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
25 Mahdi SHAVAKHI
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
26 Darío Enrique NAVARRO RIQUELME
Cuba National Team Cuba
27 Amir hossein BASAMI
Meraj Iran, Islamic Republic of
28 FEDERICO SERAIN
Scuola Taekwondo Genova Italy
29 Carter NORSEN
U.S. Taekwondo Center United States
30 Jeffrey YAP
TheHypeTribe Singapore
31 Jose Carlos LOPEZ GUERRERO
Seul Gym Spain
32 Jose Manuel ÑECO TOCON
Seul Gym Spain
33 Mikhail ZUDIN
Moscow Poomsae Team Russian Federation
Under 17 - Female 21 entries
No. Name Team Country
1 Mehrsa IMAN BAYATI
Mehrsa Iran, Islamic Republic of
2 Aimee BECK
Taekwondo Mustang Austria
3 Hannah BECK
Taekwondo Mustang Austria
4 Natsumi TAIRA
KOJINKAN Japan
5 Nicha THAOSAKUN
Piyawat Thailand Thailand
6 Avisha Nabilla SHAMAN
Ragunan Sports School Indonesia Indonesia
7 Jingga Joelanda SUKOCO
Bandung City Indonesia
8 Malak KHABALI
club Méditerranée Morocco
9 Giuditta CARLINI
Yonghon Taekwondo Italy
10 Kayda ARION
Team Mooshi United States
11 MAGDA GRECO
Scuola Taekwondo Genova Italy
12 Hannaneh AHMADI EBRAHIMI
Meraj Iran, Islamic Republic of
13 Afagh SHAHIN
Meraj Iran, Islamic Republic of
14 Donya HAFEZI
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
15 Yasaman LIMOCHI
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
16 Fatima RAFEI
Shahriar Iran, Islamic Republic of
17 Fatemeh BAHRAMI
Shahriar Iran, Islamic Republic of
18 Zahra BAHRAMI
Shahriar Iran, Islamic Republic of
19 Marta KIRKPATRICK TORNE
Seul Gym Spain
20 Cailin COOKE
Team Canada Canada
21 Sofia TISHKOVA
Moscow Poomsae Team Russian Federation
Over 17 - Male 21 entries
No. Name Team Country
1 Micheal DAVIDSON
Ghana Ghana
2 Jules BERGER
KSG Taepoong Germany e.V. Germany
3 Flávio MOREIRA
Xairas Taekwondo team Portugal
4 Jason DAHLBERG
Team Forge United States
5 alireza HASHEMI
Shahid Salari master noktehsanj Iran, Islamic Republic of
6 Nathaniel CROMWELL
Open Door Taekwondo United States
7 Rori Romeo KRISWIBOWO
Ragunan Sports School Indonesia Indonesia
8 Al GHAZALI
Ragunan Sports School Indonesia Indonesia
9 MIGUEL BARREIRO ESTEVEZ
Yidam-CEIP BALAIDOS Spain
10 Afonso VIEIRA
Grupo Sportivo de Carcavelos Portugal
11 Philip LE
Master Seo’s Top Martial Arts United States
12 Mohammad amin SALIMIAN
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
13 Abolfazl BEIGIAN RIZI
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
14 Ahmad MANSOURI
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
15 Park WAN GYEOM
BAEKSEOK University POOMSAETEAM Korea, Republic of
16 Park HYUN SOO
BAEKSEOK University POOMSAETEAM Korea, Republic of
17 Muhamad Hilal LUTHFI
Bandung City Indonesia
18 Seyed Ali MOUSA NIA ZAREE
Meraj Iran, Islamic Republic of
19 Alexandr TEN
Taraz High School Kazakhstan
20 Francisco TELLEZ MUñOZ
Seul Gym Spain
21 Bryan HERRERA CHANONA
ChanonaTKD Mexico
Over 17 - Female 14 entries
No. Name Team Country
1 Yuiko NIWA
Dream Taekwondo School Japan
2 Natasha HEPP
Taekwondo Mustang Austria
3 Raquel GONZALEZ HITA
A.D. San Juan Spain
4 Nicole Alethea KHAW
Singapore National Team Singapore
5 Shannon KAUL
Akyi Martial Arts United States
6 Nasstassja LIMOS
UST PHILIPPINES Philippines
7 Vera COSTA CAMPOS
Grupo Sportivo de Carcavelos Portugal
8 Célia SANCHES
Grupo Sportivo de Carcavelos Portugal
9 Adalis MUNOZ
Team Forge Taekwondo United States
10 Mobina SHARIFIMAHER
Meraj Iran, Islamic Republic of
11 Rana SHAHIN
Meraj Iran, Islamic Republic of
12 Ghazaleh MANOUCHEHRI
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
13 Kyra CHAN
T. bos Competition Team United States
14 Farnaz JALI
Shahriar Iran, Islamic Republic of

Pairs and Teams

Black Belts

Pairs Under 17 18 entries
No. Name Team Country
1 Mehrsa IMAN BAYATI
Parsa IMAN BAYATI
Power Iran, Islamic Republic of
2 Supanut RUANGDAM
Nicha THAOSAKUN
Piyawat Thailand Thailand
3 Nattakritta SUTHAM
Peerapat TRAKRANWICHIT
Piyawat Thailand Thailand
4 Irene HO
Kayden HO
U.S. Taekwondo Center United States
5 Ngoc Tuyet Sang CHAU
Thanh An HO
Vietnam Team Viet Nam
6 Ioannis KOLOVOS
Natalia DAUBILLY
AC TKD AGIA PARASKEVI Greece
7 EMMANOUIL RIZOTAKIS
DESPOINA TZORMPATZAKI
Androgeos Club Greece
8 Rizza ALESSANDRO
Giuditta CARLINI
Yonghon Taekwondo Italy
9 Nicole BIANCHINI
Tommaso BETTINI
Yonghon Taekwondo Italy
10 Avisha Nabilla SHAMAN
Muhammad Ramadhan MAULANA
Bandung City Indonesia
11 Kaila Biantari ALIKA
Hanif Sabilur ROSYAD
Bandung City Indonesia
12 Kayda ARION
Vincent CHEN
Team Mooshi United States
13 Afagh SHAHIN
Amir hossein BASAMI
Meraj Iran, Islamic Republic of
14 Yasaman LIMOCHI
Mahdi SHAVAKHI
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
15 Thomas KAZANAS
ANGELIKI ASIMAKOPOULOU
AO Geraka Greece Greece
16 Mitchell NORSEN
Hayle NGUYEN
Broba United States
17 Jose Carlos LOPEZ GUERRERO
Laura IGLESIAS MARQUEZ
Seul Gym Spain
18 Mikhail ZUDIN
Sofia TISHKOVA
Moscow Poomsae Team Russian Federation
Pairs Over 17 10 entries
No. Name Team Country
1 MARÍA SOPHIE GONZALEZ DRESCHER
MIGUEL BARREIRO ESTEVEZ
Yidam-CEIP BALAIDOS Spain
2 Nima MEHRABANI
Seyedemina HOSSEINI
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
3 Vera COSTA CAMPOS
Afonso VIEIRA
Grupo Sportivo de Carcavelos Portugal
4 Danial NASSERIAN
Saba ALISHAH
Science Sport Iran, Islamic Republic of
5 Rana SHAHIN
Ahmad Reza NAJAFI ARAB
Meraj Iran, Islamic Republic of
6 Ghazaleh MANOUCHEHRI
Abolfazl BEIGIAN RIZI
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
7 Mohammad amin SALIMIAN
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
8 Kyra CHAN
Darath CHEY
T. bos Competition Team United States
9 Darath CHEY
Kyra CHAN
Tiger An’s Taekwondo United States
10 Francisco TELLEZ MUñOZ
Alba TELLEZ MUñOZ
Seul Gym Spain
Mixed Team 8 entries
No. Name Team Country
1 Kamolthep SONTHINEN
Supanut RUANGDAM
Nattakritta SUTHAM
Nicha THAOSAKUN
Peerapat TRAKRANWICHIT
Piyawat Thailand Thailand
2 Athitthan YODKAEW
Manutsawin RUANGDAM
Pawan RUANGDAM
Peerapon TRAKRANWICHIT
Thanatsuda TIASUWON
Piyawat Thailand Thailand
3 Yeganeh ASADI
Yasin ZANDI
Hossein YOUSEFIASRAMI
Narjes SHAMSI
Mohammad taha HEIDARIROSTAMI
Iran poomsae champion center Iran, Islamic Republic of
4 Muhammad Rizki RAMADHAN
Muttaqoh Khoirun NISA
Muhammad Ramadhan MAULANA
Faiz Fithrah Alwan NURRAHMAN
Fitria Putri IMANIAR
Bandung City Indonesia
5 Hanif Sabilur ROSYAD
Kanaya Syahkira Rahma KEMALA
Intan Sya'bani PUTRI
Rulaa SAAHIRAH
Banyu Tresna Dwi ANGGARA
Bandung City Indonesia
6 Ghazaleh MANOUCHEHRI
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
7 Mohammad amin SALIMIAN
Abolfazl BEIGIAN RIZI
Mohammad amin HABIBZADEH
Yasaman LIMOCHI
Ghazaleh MANOUCHEHRI
javananiranzaminclub Iran, Islamic Republic of
8 Jose Carlos LOPEZ GUERRERO
Laura IGLESIAS MARQUEZ
Marta KIRKPATRICK TORNE
Alba TELLEZ MUñOZ
Francisco TELLEZ MUñOZ
Seul Gym Spain