Individual

Individual A (Dan / Poom)

Individual A / 12-14 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Hugo HJARSø
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual A / 12-14 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Shiri GINNERUP
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Individual A / 15-17 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Muhammed BAHTIYAR ARICAN
Taekwondo Team Horsens Denmark
2 Thomas Lynge HANSEN
Risskov Taekwondo klub Denmark
Individual A / 15-17 years - Female 8 entries
No. Name Team Country
1 Therese VESTERSGAARD
Taekwondo Team Horsens Denmark
2 Hamasah SADID
Gladsaxe Taekwondo Denmark
3 Alexandra COTIGA
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
4 Annebell Tamayo Wittendorff IBSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
5 Jessica KOEFOED-PRECHT
Hvidovre Poomsae Team Denmark
6 Luna Fabricius HJORTH
Vejle Taekwondo Klub Denmark
7 Liv KæLDSø POULSEN
Team Odense Taekwondo Denmark
8 Anemone LINDEROTH
Risskov Taekwondo klub Denmark
Individual A / 18-30 years - Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Rasmus HOLM
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
2 Elias KJæR-WESTERMANN
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
3 Mathias Kha TøNNESEN
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
4 Johan SOLL
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
5 Djenan POVLSEN
Østerbro Taekwondo Klub Denmark
Individual A / 18-30 years - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Signe DAMGAARD
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Laura Isabel NANCKE
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Alberte HJARSø
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
4 Emma WEISS NIELSEN
Fredericia Denmark
5 Melanie MøLLER
Islev Taekwondo Denmark
6 Maja SøRENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual A / 31-40 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Jesper Mark Fly HANSEN
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
2 Nicolaj SCHIERMER
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
3 Henrik SøRENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual A / 31-40 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Isabelle AUGENSTEIN
Team Nørrebro Denmark
2 Benedikte Sofie Dalhoff WERK
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
Individual A / 41-50 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Morten HJERRILD
Taekwondo Team Horsens Denmark
2 Thomas KAJHøJ
Taekwondo Team Horsens Denmark
Individual A / 41-50 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Christina Christensen HANSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
2 Anita MEJER
Frederikssund Taekwondo Denmark
Individual A / 51-60 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Hans CHRISTENSEN
Herning Taekwondo Klub Denmark
2 Tony H. B. HANSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark
3 Allan OLSEN
Islev Taekwondo Denmark
Individual A / 51-60 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 LISETTE GONGE
Gonge Denmark

Individual B

Individual B / -11 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Bhavesh PADDALA
Brande Taekwondo Klub Denmark
2 Benyamin BEYK
Odense Taekwondoklub Denmark
3 Theodor BODEKæR VILLADSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Individual B / 12-14 years - Male 6 entries
No. Name Team Country
1 Karl-Emil KIRK
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
2 Gustav Bonde ANDERSEN
Islev Taekwondo Denmark
3 Philip Marinus RADICH-HOLDE
Risskov Taekwondo klub Denmark
4 Martin Ulhøi DANIELSEN
Risskov Taekwondo klub Denmark
5 Andreas RECHENDORFF
Risskov Taekwondo klub Denmark
6 Isaac RASK DRUBE
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Individual B / 12-14 years - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Lærke Vilstrup JENSEN
Brande Taekwondo Klub Denmark
2 Naja CUROVAC
Esbjerg Taekwondo - Cheong Yong Denmark
3 Silke HJERRILD
Taekwondo Team Horsens Denmark
4 Freja Hjarsbæk Bach HANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
5 Nathalie LüTKEN
Islev Taekwondo Denmark
Individual B / 15-17 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Niels Peter RASMUSSEN
Risskov Taekwondo klub Denmark
Individual B / 15-17 years - Female 8 entries
No. Name Team Country
1 Anna Faarvang HANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Mille Bille SIMONSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Naja NANCKE
Skanderborg Moo Sa Denmark
4 Julie BALKEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
5 Louise PEDERSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
6 Ellen ROHOLT
Risskov Taekwondo klub Denmark
7 Camille Engel HøI-HANSEN
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
8 Cecilie Engel HøI-HANSEN
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
Individual B / 18-30 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Max NIELSEN
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
Individual B / 18-30 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Marie FIND
Aarhus Syd Taekwondo Denmark
2 Lea SOMMERMARK
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual B / 31+ years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Stefan FUNCH-JARLBæK
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
Individual B / 31+ years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Mette Sif MORTENSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
2 Nicole BERTELSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark

Individual C

Individual C / -11 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Valdemar Faarvang HANSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Elias AU-NGUYEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
3 Nikolaj AABY KRøLL-SCHWARTZ
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
Individual C / -11 years - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Marie HOFFMARK
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
2 Gry MOSE
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
3 Isabella CHRISTENSEN
Odense Taekwondoklub Denmark
4 Laura RASMUSSEN
Fredericia Denmark
5 Ea LIV ØDEGAARD ROSENøRN
Fredericia Denmark
Individual C / 12-14 years - Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Aksel ROHRBERG
Skanderborg Moo Sa Denmark
2 Johannes BERTELSEN
Skanderborg Moo Sa Denmark
3 Christoffer VILLY VIDTFELDT ANDERSEN
Islev Taekwondo Denmark
4 Elias Conrad FALKENSTRøM
Islev Taekwondo Denmark
5 Max GROSSE-SHüTTE
Fredericia Denmark
Individual C / 12-14 years - Female 12 entries
No. Name Team Country
1 Mynthe SIG
Brande Taekwondo Klub Denmark
2 Houda AHARRAR
Gladsaxe Taekwondo Denmark
3 Yusra QUADEER
Gladsaxe Taekwondo Denmark
4 Mie Hvid JENSEN
Hvidovre Poomsae Team Denmark
5 Freja Mathilde OTTESEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
6 Caroline SCHREINER
Vejle Taekwondo Klub Denmark
7 Signe WEISS NIELSEN
Fredericia Denmark
8 My Anine DYG
Fredericia Denmark
9 Linnea SLOTH ØGENDAHL SVENDSEN
Fredericia Denmark
10 Maria OLSEN
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
11 Alva KRøLL-SCHWARTZ
Lyngby Taekwondo Klub Denmark
12 Andalasia FUNG KORFF
Østerbro Taekwondo Klub Denmark
Individual C / 15-17 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Yousef AHARRAR
Gladsaxe Taekwondo Denmark
2 Andreas THORKILDSEN
Ikast Taekwondo klub Denmark
3 Kadem BADR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual C / 15-17 years - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Emilia MARCHER
Vejle Taekwondo Klub Denmark
2 Isabella HALD
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
3 Ishanya SINGH
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
4 Silje LUNDING
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
5 Marie Solveig Milo DIEMER
Risskov Taekwondo klub Denmark
6 Kaisa AXELSEN
Risskov Taekwondo klub Denmark
Individual C / 18-30 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Malik Knudsen RAMADAN
Risskov Taekwondo klub Denmark
Individual C / 18-30 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 An NGUYEN
Nyborg Chosen Denmark
Individual C / 31+ years - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Dan KOCH-HANSEN
Svendborg Taekwondo Se-Jong Denmark
2 Christian BACH
Brande Taekwondo Klub Denmark
3 Carsten JUHLER SøRENSEN
Taekwondo Team Horsens Denmark
4 Bjørn Reinhold RUDBECK
Nyborg Chosen Denmark
Individual C / 31+ years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Anisa Bazara BUSKOV
Nyborg Chosen Denmark

Individual D

Individual D / -11 years - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Kartikeya PADALA
Brande Taekwondo Klub Denmark
2 Mikkel ANDRESEN
Odense Taekwondoklub Denmark
3 Marvin MANUEL
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
Individual D / -11 years - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Anastasia SCHWEE-THYKJæR
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
2 Jana UQQAR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
3 Vida LUXHøI
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
4 Naomi ORTIZ NIELSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
5 Megan HOELGAARD SISON
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark
6 Felicia HALFDAN NIELSEN
Østerbro Taekwondo Klub Denmark
Individual D / 12-14 years - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Eskild Gjørup SøRENSEN
Ikast Taekwondo klub Denmark
2 Kevin BALKEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual D / 12-14 years - Female 9 entries
No. Name Team Country
1 Silja KOCH-HANSEN
Svendborg Taekwondo Se-Jong Denmark
2 Maja Holst LARSEN
Nyborg Chosen Denmark
3 Alea Dinnie JENSEN
Nyborg Chosen Denmark
4 Silja Kristine GOTTLIEB
Nyborg Chosen Denmark
5 Emmelie Sophia Flohr GUMMER
Ikast Taekwondo klub Denmark
6 Nour BADR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
7 Johanne JøRGENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
8 Kamilla Munkebo SKARREGAARD
Odense Taekwondoklub Denmark
9 Aya DALL HANSEN
Odense Taekwondoklub Denmark
Individual D / 15-17 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Lucas SONNE
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual D / 15-17 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Nila ALKHARRAZ
Hvidovre Poomsae Team Denmark
Individual D / 18-30 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Nicolai BAMBERG RASMUSSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
Individual D / 18-30 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Christina Søgaard HOLBECH
Odense Taekwondoklub Denmark
Individual D / 31+ years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Christina KRISTENSEN
Bramming Taekwondo - Taeyang Denmark

Pair

Pair A (Dan / Poom)

Pair / A / -14 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Hugo HJARSø
Shiri GINNERUP
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Pair / A / 15-17 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Thomas Lynge HANSEN
Anemone LINDEROTH
Risskov Taekwondo klub Denmark
Pair / A / 31+ years 1 entry
No. Name Team Country
1 Rasmus HOLM
Benedikte Sofie Dalhoff WERK
Aarhus Syd Taekwondo Denmark

Pair C

Pair / C / -14 years 1 entry
No. Name Team Country
1 Max GROSSE-SHüTTE
Ea LIV ØDEGAARD ROSENøRN
Fredericia Denmark
Pair / C / 15+ years 1 entry
No. Name Team Country
1 Isabella HALD
Kadem BADR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark

Pair D

Pair / D / -14 years 2 entries
No. Name Team Country
1 Nour BADR
Kevin BALKEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
2 Megan HOELGAARD SISON
Marvin MANUEL
Hwarang Taekwondo Herlev Denmark

Team

Team A (Dan / Poom)

Team / A / 15-17 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Alexandra COTIGA
Annebell Tamayo Wittendorff IBSEN
Liv POULSEN
Gangnam Sportstaekwondo Denmark Denmark
Team / A / 18-30 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Annabell PEDERSEN
Cindy NGUYEN
Maja SøRENSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark

Team B

Team / B / -14 years - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Anton Bastholm HENRIKSEN
Philip Marinus RADICH-HOLDE
Andreas RECHENDORFF
Risskov Taekwondo klub Denmark
Team / B / 15+ years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Nicole BERTELSEN
Mette Sif MORTENSEN
Gitte GREGERSEN
SOO-BAK Tommerup Taekwondo Denmark
2 Julie BALKEN
Isabella HALD
Louise PEDERSEN
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark

Team C

Team / C / -14 years - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Linnea SLOTH ØGENDAHL SVENDSEN
Laura RASMUSSEN
My Anine DYG
Fredericia Denmark

Team D

Team / D / -14 years - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Nour BADR
Johanne JøRGENSEN
Jana UQQAR
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark
2 Shalini REGIE
Naomi ORTIZ NIELSEN
Vida LUXHøI
Kolding Taekwondo Klub Sil'la Denmark