Individual

Individual Dan / Poom

Dan / Peewee - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Ahmad MADDOURI
MMACA CAP BON Tunisia
2 MICHAEL PANOURGIAS
Spartacos Vrillision Greece
3 IOANNIS IOANNOU
Spartacos Vrillision Greece
4 Avinav PREM ANAND
Team Polaris United States
Dan / Peewee - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Willow KHOUMRASMY
King Tiger Taekwondo United States
2 Katelyn YAU
KH Kim Taekwondo United States
3 Peyton WARREN
King Tiger Taekwondo United States
Dan / Cadet - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Enzo CAPRILI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
2 Alexandre ARIES
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
3 Lois PANNETIER
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
4 Joel ADAMS
Kim's Martial Arts United States
Dan / Cadet - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Evie CO
Stevenage Taekwondo United Kingdom
2 Thamina SINNATHAMBY
HTV 1896 Wuppertal e.V Germany
3 ELENI KALANTIDOU
ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWARANG Greece
4 FIRDAOUS CHAJAI
POLE ELITE TECHNIQUE HDF
Ligue Hauts de France
France
Dan / Junior - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Nino ONTOY
Manx Taekwondo Isle of Man
2 Matthieu FILIPPI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
3 Benjamin PAUL
Polizeisportverein Jahn Solingen e.V. Germany
Dan / Junior - Female 10 entries
No. Name Team Country
1 Laura FOELL
MapleLeigh Taekwondo Canada
2 Oceane ADANI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
3 Cassandra HERMET
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
4 Gabby SMITH
High Performance Martial Arts United States
5 Brooklyn TRYPUS
High Performance Martial Arts United States
6 Leonie TWARDOKUS
HTV 1896 Wuppertal e.V Germany
7 OLGA MIGKOU
ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWARANG Greece
8 CLEMENTINE HERMANT
POLE ELITE TECHNIQUE HDF
Ligue Hauts de France
France
9 TIZIANA MINGOIA
POLE ELITE TECHNIQUE HDF
Ligue Hauts de France
France
10 CELESTINE SARKISSIAN
POLE ELITE TECHNIQUE HDF
Ligue Hauts de France
France
Dan / Under 30 - Male 11 entries
No. Name Team Country
1 Jeff LE BORGNE
ACTIVITES SPORTIVES TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Beaudric BILENDO DUMA
Taekwondo Warriors pantin
Ligue Île de France
France
3 Marcus HENDRICKS
King Tiger Taekwondo United States
4 Baraka HARO
Awaiting payment
Kilifi Taekwondo Kenya
5 Paul CISLINI
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
6 Nathan LAMOUREUX
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
7 Jonas HELDERWERDT
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
8 Brice MYLONOYANNIS
A.U.C.
Ligue PACA
France
9 Cem BAYKAN
VfL Kamen Taekwondo Germany
10 Matthew COSENTINE
King Tiger Taekwondo United States
11 Toni MARASEVIC
TKD club " BESA " Montenegro
Dan / Under 30 - Female 10 entries
No. Name Team Country
1 Natasya HARTLE
King Tiger Taekwondo United States
2 Nurcan MAZILI KALDAN
COSA SPOR KULUBU Turkey
3 Aleksandra VASJUTINA
K-sport Latvia
4 Alicia BRäNNBACK
PTE Sweden Sweden
5 Justine GUERAUD
A.U.C.
Ligue PACA
France
6 Ines DONNET
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
7 Isabelle HELY
TKD Center Stuttgart Germany
8 Marina GEISELMANN
TKD Center Stuttgart Germany
9 Elena HOLM
TKD Center Stuttgart Germany
10 Lucie BOSSERT
TKD Center Stuttgart Germany
Dan / Under 40 - Male 8 entries
No. Name Team Country
1 Carlos Abraham SALMERON
Taekwondo Jaguares Mexico
2 CHRISTOPHER MUTUA MBAATI
BLACK HEROES TAEKWONDO ACADEMY Kenya
3 Toprak UCAN
COSA SPOR KULUBU Turkey
4 Atsushi KAGURA
Dream Taekwondo School Japan
5 Pierre-Yves VITELLI
A.U.C.
Ligue PACA
France
6 THOMAS MERER
ASBTP France
7 Fabian FRANK
TKD Center Stuttgart Germany
8 Nikolla JUNCAJ
TKD club " BESA " Montenegro
Dan / Under 40 - Female 10 entries
No. Name Team Country
1 Elodie GALLO
ASS. VILLABEENNE DE TKD
Ligue Île de France
France
2 Rabia KIM KARıSıK
COSA SPOR KULUBU Turkey
3 Angelika BUSSMANN
PSV-Eichstaett Germany
4 Coleen REILLY
Bluewave United Kingdom
5 Jenniffer BAEZ GARCIA
Aruba Taekwondo Association Aruba
6 Lui Lois FONG
Jeon Eui Taekwondo Canada
7 Tanja TWARDOKUS
HTV 1896 Wuppertal e.V Germany
8 Kalenia MARQUEZ-FLOREZ
A.U.C.
Ligue PACA
France
9 virginie CHIARLONE
ASSOC CECILIENNE DE TAEKWONDO
Ligue PACA
France
10 Anna RAUS
TKD Center Stuttgart Germany
Dan / Under 50 - Male 7 entries
No. Name Team Country
1 Gilbert JAMENA
Mykicks Taekwondo Center United States
2 Michael BUSSMANN
PSV-Eichstaett Germany
3 Troy HENSON
Raptor Taekwondo Australia
4 Leonhard HANAWITSCH
TV Garmisch 1868 e.V. Germany
5 Paul ORELLANA
Poomsae Trainer Ecuador
6 GONZALO BORJAL JR
Roel Borjal Taekwondo Center Philippines
7 Maxime DO
FANS 93 TAEKWONDO NOISY LE GRAND
Ligue Île de France
France
Dan / Under 50 - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Carina HARLOFF
TG Hanse Germany
2 Jen GOULD
King Tiger Taekwondo United States
3 Marina GALICHET
ASBTP France
4 Emi NAKAYAMA
Dream Taekwondo School Japan
5 Hiromi TAJIMA
Linx Japan
6 Nana JUUL HANSEN
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark
Dan / Under 60 - Male 8 entries
No. Name Team Country
1 FRANCIS ISSABHAY
ACTIVITES SPORTIVES TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Jorge ROCHA
Awaiting payment
Taekwondo Centro Olimpico Mexico
3 Maciej KOWALAK
Sucholeskie Stowarzyszenie Taekwondo Instytut Masters Poland
4 Carsten GAUGER
TKD Bergstrasse Germany
5 JORGE ROCHA
Taekwondo Centro Olimpico a.c. Mexico
6 IOAKEIM PECHLIVANIS
ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWARANG Greece
7 Matthias WALTER
TKD Center Stuttgart Germany
8 Jorge Angel ARANA FLORES
Asociación Santafesina Argentina
Dan / Under 60 - Female 9 entries
No. Name Team Country
1 RADIA GARGARI
ACTIVITES SPORTIVES TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Chelley HARTLE
King Tiger Taekwondo United States
3 Marita JAAKKOLA
Taekwondourheilijat 2011 Finland
4 Laura DAILY
High Performance Martial Arts United States
5 Joyce STIVALA
Koryo Australia Australia
6 Lisette GONGE
Chung Moo, Hinnerup Taekwondo Klub Denmark
7 Antje SCHAPER
HTV 1896 Wuppertal e.V Germany
8 Niina VIRTALA
Manse Taekwondo Finland
9 Doris HELY
TKD Center Stuttgart Germany
Dan / Under 65 - Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Gilles SAVOIE
École Gilles R. Savoie Taekwondo Canada
2 Gerry REILLY
Bluewave United Kingdom
3 THEODORE ESSONO EKANI
Cameroon National Poomsea Team Cameroon
4 Abdesslem EL FAHASSI
OLYMPIQUE VAISONNAIS DE TAEKWONDO
Ligue PACA
France
5 Joseph COUGHLIN
US Taekwondo Center United States
Dan / Under 65 - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Vera MOENS
TKD chung gun vzw Belgium
2 Sylvia HöHFELD
HTV 1896 Wuppertal e.V Germany
3 Christiane GEISELMANN
TKD Center Stuttgart Germany
Dan / Under 70 - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Russell WOOD
Koryo Australia Australia
2 Peter JOHNSON
Stoke UTA taekwondo United Kingdom
Dan / Under 70 - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Marie France DAVID
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
2 Erica LINTHORST
Erica Linthorst United States
Dan / Over 70 - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Russell WOOD
Koryo Australia Australia
2 Othmar VERVEER
Taekwondo Papendrecht Netherlands, The
Dan / Over 70 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Erica LINTHORST
Erica Linthorst United States

Individual K1

K1 / Mini Peewee - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 William Ross WHITLOCK
King Tiger Taekwondo United States
K1 / Mini Peewee - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Hannah YAU
KH Kim Taekwondo United States
2 Camille D’ANDIGNé
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
K1 / Peewee - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Nathan NORRIS
King Tiger Taekwondo United States
2 STAMATIOS KALIMERIS
Spartacos Vrillision Greece
K1 / Peewee - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Tyana ERIKS
KIMMOO Taekwondo Academy Suriname
K1 / Cadet - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Oliver RUSSELL
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
K1 / Cadet - Female 6 entries
No. Name Team Country
1 Ruqayyat ABDURRAHMAN
Classix Taekwondo Academy Nigeria
2 Aelani Shaya SARDJO
KIMMOO Taekwondo Academy Suriname
3 Shreya SEWNARAIN SUKUL
KIMMOO Taekwondo Academy Suriname
4 Anais HERNANDEZ
A.U.C.
Ligue PACA
France
5 ALICIA DJEDAI
POLE ELITE TECHNIQUE HDF
Ligue Hauts de France
France
6 LOUNA SERGEANT
POLE ELITE TECHNIQUE HDF
Ligue Hauts de France
France
K1 / Junior - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Nivedita VENKATESH
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
2 Dhwani SINGH SOBTI
KIMMOO Taekwondo Academy Suriname
3 Angèle COHEN
A.U.C.
Ligue PACA
France
K1 / Under 35 - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Ervan ZUHRI
Cardiologia Taekwondo Academy Indonesia
2 MIZUKI NUNOTANI
Dream Taekwondo School Japan
3 Nikolla JUNCAJ
TKD club " BESA " Montenegro
K1 / Under 35 - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Saana-Mari VIENONEN
Hausjärvi Hong Taekwondo Finland
2 Nina BAEUMCHEN
A.U.C.
Ligue PACA
France
3 Adelina SALIHAJ
TKD club " BESA " Montenegro
K1 / Over 35 - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Neil LARRETT
Awaiting payment
GroupEx TKD United Kingdom
2 Sreejth RAMACHANDRAKURU
Harrogate KTA United Kingdom
3 Rimbault RICHARD
A.U.C.
Ligue PACA
France
K1 / Over 35 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Suzanne CLOWERS
King Tiger Taekwondo United States
K1 / Over 50 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Robert BECKWITH
King Tiger Taekwondo United States

Individual K2

K2 / Mini Peewee - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Elisey KON
Omega Kuwait
2 Ghjuvan-Batista CASAMARTA
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
K2 / Mini Peewee - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Aeraly WIEST
King Tiger Taekwondo United States
2 Selin ERGIN
COSA SPOR KULUBU Turkey
K2 / Peewee - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Jake ALLCHORNE
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
K2 / Peewee - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Magnolia SHOPE
King Tiger Taekwondo United States
2 Ebru KOCAKURT
COSA SPOR KULUBU Turkey
3 Taissa LEW
KIMMOO Taekwondo Academy Suriname
K2 / Cadet - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Caleb SHEEHAN
King Tiger Taekwondo United States
2 Efe ERKUT
COSA SPOR KULUBU Turkey
3 Yshaan ROBERTS
KIMMOO Taekwondo Academy Suriname
4 Tunahan Adnan AKSOY
COSA SPOR KULUBU Turkey
K2 / Cadet - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 Meric AYAR
COSA SPOR KULUBU Turkey
2 Claire COVEY
High Performance Martial Arts United States
3 Suwani MARASINGHE
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
K2 / Junior - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Semali MARASINGHE
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
K2 / Under 35 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Min-Ho LEE
Juventus Taekwondo Academy United Kingdom
K2 / Under 35 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Madhvi BHAKTA
Madhvi Bhakta United Kingdom

Individual K3

K3 / Mini Peewee - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Rayan FOROOHI SARAVANI
Awaiting payment
IRAN IR Iran, Islamic Republic of
2 Antone MANNONI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
3 Jack BASTON
Harrogate KTA United Kingdom
K3 / Mini Peewee - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Matilda DAVIS
Harrogate KTA United Kingdom
2 Alia NARAYANIN
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
3 Sophie FREEMAN
King Tiger Taekwondo United States
4 Loula DAGIER
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
K3 / Peewee - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Saharnaz ZARIFI
Harrogate KTA United Kingdom
K3 / Cadet - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Ned DUFFY
Harrogate KTA United Kingdom
K3 / Junior - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Tess DUFFY
Harrogate KTA United Kingdom

Pair

Pair Dan / Poom

Pair / Dan / Junior 1 entry
No. Name Team Country
1 Benjamin PAUL
Leonie TWARDOKUS
HTV 1896 Wuppertal e.V Germany
Pair / Dan / Under 30 1 entry
No. Name Team Country
1 Ines DONNET
Jonas HELDERWERDT
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
Pair / Dan / Over 30 4 entries
No. Name Team Country
1 FRANCIS ISSABHAY
RADIA GARGARI
ACTIVITES SPORTIVES TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Michael BUSSMANN
Angelika BUSSMANN
PSV-Eichstaett Germany
3 Gerry REILLY
Coleen REILLY
Bluewave United Kingdom
4 Christiane GEISELMANN
Matthias WALTER
TKD Center Stuttgart Germany

Team

Team Dan / Poom

Team / Dan / Cadet - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 FIRDAOUS CHAJAI
ALICIA DJEDAI
LOUNA SERGEANT
POLE ELITE TECHNIQUE HDF
Ligue Hauts de France
France
Team / Dan / Junior - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 HERMANT CLEMENTINE
TIZIANA MINGOIA
CELESTINE SARKISSIAN
POLE ELITE TECHNIQUE HDF
Ligue Hauts de France
France
Team / Dan / Under 30 - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Cem BAYKAN
Louis THOMASCHEWSKI
Maurice VON DöRINGK
VfL Kamen Taekwondo Germany
2 JONAS HELDERWERDT
PAUL CISLINI
NATHAN LAMOUREUX
POLE ELITE TECHNIQUE HDF
Ligue Hauts de France
France
Team / Dan / Over 30 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Sylvia HöHFELD
Antje SCHAPER
Tanja TWARDOKUS
HTV 1896 Wuppertal e.V Germany

Para Poomsae

Para Poomsae Dan

Dan / Over 30 years - Female - P50 - Wheelchair Classes 1 entry
No. Name Team Country
1 Dimitra KOROKIDA
Satza Martial Arts Club Greece

Para Poomsae Kup

Kup / Over 30 years - Male - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Keisuke SHIBATA
Dream Taekwondo School Japan

Family Poomsae

Family Poomsae

Family Poomsae 4 entries
No. Name Team Country
1 AKIM RAMíREZ SALMERON
Marybell CARDONA FERRER
Taekwondo Jaguares Mexico
2 Hannah YAU
Douglas YAU
Katelyn YAU
KH Kim Taekwondo United States
3 Tanja TWARDOKUS
Leonie TWARDOKUS
HTV 1896 Wuppertal e.V Germany
4 Joel ADAMS
Larry ADAMS
Kim's Martial Arts United States

Freestyle

Freestyle / Individual

Freestyle / Individual / Black Belts / Under 17 Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Laura FOELL
MapleLeigh Taekwondo Canada