Individual

Individual A class

9-11 years - Male - Individual - A 5 entries
No. Name Team Country
1 Nolan MESURE
Taekwondo SCHANDONG
Ligue Occitanie
France
2 Bonilla Uroz GUILLEM
Taekwondo Sesrovires Spain
3 Nolan MESURE
TAEKWONDO SHANDONG
Ligue Occitanie
France
4 Gino VAN LEEUWEN
Taekwondo Tapia Netherlands
5 Mohamed Adham BEN ABD ALLAH
G. T. A 93
Ligue Île de France
France
9-11 years - Female - Individual - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Nikol HRISTOVA
TC Force-2004 Bulgaria
2 Paula SáNCHEZ VILLEN
Taekwondo Sesrovires Spain
12-14 years - Male - Individual - A 10 entries
No. Name Team Country
1 Thom GEERTS
Taekwondo Tapia Netherlands
2 Orlando ENDER
Sportcentre Reflex Netherlands
3 Matthieu FILIPPI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
4 Jean-Noel PAOLI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
5 Louay SAAFI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
6 Bonilla Uroz ALBERT
Taekwondo Sesrovires Spain
7 ISAAC DEL ROSARIO GARCIA
Taekwondo Sesrovires Spain
8 Hristo TODOROV
TC Force-2004 Bulgaria
9 Konstantin YANEV
TC Force-2004 Bulgaria
10 Radostin SHTILIYANOV
TC Force-2004 Bulgaria
12-14 years - Female - Individual - A 7 entries
No. Name Team Country
1 lynn WIGGERS
Sportcentre Reflex Netherlands
2 Oceane ADANI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
3 Abbigail STOCKELYNCK
Daeryon Aalst Belgium
4 Lou GRAFFE
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
5 Chloë KAWARMALA
TKD Kawarmala Netherlands
6 Safaa EL IDRISSI
Budovereniging Rijen Netherlands
7 Jolien SEGERS
Jeong-Sin Belgium
15-17 years - Male - Individual - A 9 entries
No. Name Team Country
1 Killian VERREYDT
ILYO Aarschot Belgium
2 Nathan WITTEVROUW
ILYO Aarschot Belgium
3 Teun VAN OTTERDIJK
Taekwondo Tapia Netherlands
4 Samuel SEELEN
T.V.Moutarazak Netherlands
5 Fernando MARTINS
Taekwondo Schule Basel Switzerland
6 Paul CISLINI
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
7 Boyd HAGEBEEK
Gyeong-rye The Hague Netherlands
8 Charles BRUCHET
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
9 Achraf Omar GAIDA
G. T. A 93
Ligue Île de France
France
15-17 years - Female - Individual - A 12 entries
No. Name Team Country
1 Roxanne MERTENS
ILYO Aarschot Belgium
2 Jana WILLEMS
TKD chung gun vzw Belgium
3 Nora VAN KOLLENBURG
Sportcentre Reflex Netherlands
4 Dewi VAN DER WEIDE
Taekwondo Tapia Netherlands
5 Sally ASCANI
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
6 Anna-Lena VELTEN
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
7 Hannah HIRTE
FC Mindelstetten Germany
8 Belle SWANENBERG
Sportcentre Reflex Netherlands
9 Amber DEKKERS
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands
10 Florine MALAISE
Taekwondo profondeville Belgium
11 Naomi RAMDAS BOLORINO
TKD Kawarmala Netherlands
12 maroua EL IDRISSI
Budovereniging Rijen Netherlands
18-30 years - Male - Individual - A 6 entries
No. Name Team Country
1 Jitse MIK
Taekwondo Drechtsteden Netherlands
2 Kevin WIGGERS
Sportcentre Reflex Netherlands
3 Delano CURVERS
Taekyon Stein Netherlands
4 Dimitri BECCAERT
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
5 Luca D'AMARIO
Taegeug Ans Belgium
6 Vinnie DE KRUYFF
Taekwondo Eindhoven Netherlands
18-30 years - Female - Individual - A 8 entries
No. Name Team Country
1 Tara DEKKERS
Taekwondo Tapia Netherlands
2 Helene HU
Taekwondo Tapia Netherlands
3 Lotte DE HAAS
Taekwondo Tapia Netherlands
4 Melissa VERSTEEG
Taekwondo Tapia Netherlands
5 Marie LUCCIONI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
6 Joëlle TIETERICKX
Academy Master Kim Belgium
7 HELENE LOR
ECOLE DE TAEKWONDO SARTROUVILLE
Ligue Île de France
France
8 Axelle BONNNEZ
University of Leuven Taekwondo Belgium
31-40 years - Male - Individual - A 3 entries
No. Name Team Country
1 Theo VAN DE MOLENGRAFT
Taekwondo Tapia Netherlands
2 Jeroen VERMANT
Taekwondo Ujeong Belgium
3 Bonilla Pliego ALBERTO
Taekwondo Sesrovires Spain
31-40 years - Female - Individual - A 6 entries
No. Name Team Country
1 kristelle WARNON
Taekwondo profondeville Belgium
2 Delphine SANTINI
SHO BU KAI DE NANCY
Ligue Grand Est
France
3 Jessie RAMPAERT
TKD chung gun vzw Belgium
4 Saskia VAN DAELE
Daeryon Aalst Belgium
5 Uroz Díaz LAURA
Taekwondo Sesrovires Spain
6 Amal BEN ABDALLAH
G. T. A 93
Ligue Île de France
France
41-50 years - Male - Individual - A 5 entries
No. Name Team Country
1 Biser HRISTOV
TC Force-2004 Bulgaria
2 Farid BEGAG
TKD CLUB DE VILLERS-ECALLES
Ligue Normandie
France
3 Daniel DROBNY
Taekyon Stein Netherlands
4 Maziar EBRAHIMI
TKD School Lelystad Netherlands
5 Mohamed Sabeur BEN ABD ALLAH
G. T. A 93
Ligue Île de France
France
41-50 years - Female - Individual - A 2 entries
No. Name Team Country
1 ANGELIQUE TORRE
ECOLE DE TAEKWONDO SARTROUVILLE
Ligue Île de France
France
2 Laetitia BEHAGLE
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
51-60 years - Male - Individual - A 3 entries
No. Name Team Country
1 Nico BAKKERS
Taegeuk Ophoven Belgium
2 Jean-Paul SWERTS
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
3 Patrick VANDIEST
Taekwondo profondeville Belgium
51-60 years - Female - Individual - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Gulnara TOPAEVA
Taekwondo Schule Basel Switzerland
66+ years - Male - Individual - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Othmar VERVEER
Taekwondo Papendrecht Netherlands
2 Robert POUBLON
American Fitness Netherlands

Individual Classe B

9-11 years - Male - Individual - B 6 entries
No. Name Team Country
1 JIMMY ROOSE
ECOLE DE TAEKWONDO SARTROUVILLE
Ligue Île de France
France
2 Enzo CAPRILI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
3 Raf ICKENROTH
Sportcentre Reflex Netherlands
4 Jahmal VAN DER WAGT
Taekwondo Voorne Putten Netherlands
5 Mohamed Jebril BEN ABD ALLAH
G. T. A 93
Ligue Île de France
France
6 Sem HAENRAETS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
9-11 years - Female - Individual - B 6 entries
No. Name Team Country
1 Gabriella MEYVIS
Mun Mu Lier Belgium
2 Anouk MULDERS
Sportcentre Reflex Netherlands
3 Runa LOF
Sportcentre Reflex Netherlands
4 Alicia HASHISH
Taegeuk Ophoven Belgium
5 Natalia KOOLT, TER
Yoo Sin Netherlands
6 Elodie CLAES
Taegeug Ans Belgium
12-14 years - Male - Individual - B 6 entries
No. Name Team Country
1 Liam VAN VELDHOVEN
Taekwondo Academy Parkstad Netherlands
2 Hubert HULLEMAN
Sportcentre Reflex Netherlands
3 Ramon SECIC
Taegeuk Ophoven Belgium
4 Julian HUIJGEN
Taekwondo Voorne Putten Netherlands
5 Thieu BEELE
Chingu Alken vzw Belgium
6 Seppe MOERMANS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
12-14 years - Female - Individual - B 17 entries
No. Name Team Country
1 Wassila GUEBLI
Taekwondo Academy Parkstad Netherlands
2 Maïte VERSAVEL
University of Leuven Taekwondo Belgium
3 Liene VERSTRAETEN
Mun Mu Lier Belgium
4 Sien VAN DAELE
TKD chung gun vzw Belgium
5 Nina KULAS
Sportcentre Reflex Netherlands
6 Elaine HULLEMAN
Sportcentre Reflex Netherlands
7 Ramona HAZEWINDUS
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands
8 Jennifer STREEFKERK
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands
9 Lara VOORTMANS
Taegeuk Ophoven Belgium
10 Haylie KETTING
Taekwondo Voorne Putten Netherlands
11 Maya HOEBEKE
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
12 Ines LLORENS
TAEKWONDO SHANDONG
Ligue Occitanie
France
13 Indah VAN DER VELDEN
TKD Kawarmala Netherlands
14 Sasjah VAN DER VELDEN
TKD Kawarmala Netherlands
15 Noémie FARCY
Taepoong Taekwondo Seraing Belgium
16 Lise WERRES
Taepoong Taekwondo Seraing Belgium
17 Sophy VERBEECK
Jeong-Sin Belgium
15-17 years - Male - Individual - B 4 entries
No. Name Team Country
1 Joep GERBERS
Yoo Sin Netherlands
2 Julien BAYARD
Taepoong Taekwondo Seraing Belgium
3 Nathan LAMOUREUX
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
4 Vincent FESTRAETS
Chingu Alken vzw Belgium
15-17 years - Female - Individual - B 5 entries
No. Name Team Country
1 Seven SCHLIJPER
Taekwondo Academy Parkstad Netherlands
2 Eileen BAUSCH
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
3 Emily KROENER
FC Mindelstetten Germany
4 Pei-Yue VAN LOOKEREN
Sportcentre Reflex Netherlands
5 Laura HAFNER
Yoo Sin Netherlands
18-30 years - Male - Individual - B 2 entries
No. Name Team Country
1 PAUL TAISNE
ECOLE DE TAEKWONDO SARTROUVILLE
Ligue Île de France
France
2 Caspar NIJSSEN
Taekyon Stein Netherlands
18-30 years - Female - Individual - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Grassere EMILY
T.V.Moutarazak Netherlands
31-40 years - Male - Individual - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Hendry TJONADI
TKD Kawarmala Netherlands
31-40 years - Female - Individual - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Mira CHOI
Sportcentre Reflex Netherlands
41-50 years - Male - Individual - B 2 entries
No. Name Team Country
1 Olivier COLIGNON
Taekwondo profondeville Belgium
2 Erwin MOERMANS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
51-60 years - Male - Individual - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Frank REINARTZ
Taekwondo Academy Parkstad Netherlands

Individual Classe C

-8 years - Male - Individual - C 3 entries
No. Name Team Country
1 Daan SOMERS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
2 Arda BASAR
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands
3 Liam JACOBS
Taekwondo Ujeong Belgium
9-11 years - Male - Individual - C 18 entries
No. Name Team Country
1 Tyler FRAIKIN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
2 Gabriel GABRIELJAN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
3 Logan MOESEN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
4 Dynant VISSER
Sportcentre Reflex Netherlands
5 Thomas DE BEUKELAER-DOSSCHE
TKD chung gun vzw Belgium
6 Seppe SUFFELEERS
University of Leuven Taekwondo Belgium
7 Vincent BOLLEN
University of Leuven Taekwondo Belgium
8 Jason CORNELIS
University of Leuven Taekwondo Belgium
9 Baptist TEMPELAERE
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
10 Lois PANNETIER
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
11 Ethan BECKER
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
12 Juri KULAS
Sportcentre Reflex Netherlands
13 Yassine OTHMAN
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
14 Manu SADONIUS
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
15 Simian SADONIUS
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
16 Sem VAN VENROOIJ
Sportcentre Reflex Netherlands
17 Halfal BRIALMONT
Taepoong Taekwondo Seraing Belgium
18 Wes VANDECAUTER
ILYO Aarschot Belgium
9-11 years - Female - Individual - C 12 entries
No. Name Team Country
1 Tauba DRIESEN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
2 Anissa BERCHID
TKD chung gun vzw Belgium
3 Noor VAN DAELE
TKD chung gun vzw Belgium
4 Limke HERMANS
University of Leuven Taekwondo Belgium
5 Jade PORTERS
University of Leuven Taekwondo Belgium
6 Neela VERRECK
University of Leuven Taekwondo Belgium
7 Imani MARTHA
Sportcentre Reflex Netherlands
8 Megan STREEFLKERK
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands
9 Elin OMAR
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands
10 Felien VANMEIRHAEGHE
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
11 Hiba AKOUZDAME
pal-jang Netherlands
12 Sabrina ZAIBI
Taepoong Taekwondo Seraing Belgium
12-14 years - Male - Individual - C 8 entries
No. Name Team Country
1 Milan STEVENS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
2 Ibrahim FAYED
University of Leuven Taekwondo Belgium
3 Liam PORTERS
University of Leuven Taekwondo Belgium
4 Floris SNELDERS
Stichting Taekwondoschool R.M.G. Netherlands
5 David LUCA
Taekwondo Ujeong Belgium
6 Peter FIERENS
Mun Mu Lier Belgium
7 Joël DOS SANTOS BANDOMBELE
Daeryon Aalst Belgium
8 Jarno PIOVESAN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
12-14 years - Female - Individual - C 8 entries
No. Name Team Country
1 Roxanne BOLLEN
University of Leuven Taekwondo Belgium
2 Clarice BOLLEN
University of Leuven Taekwondo Belgium
3 Mette DE JONGE
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
4 Ritej BRIALMONT
Taepoong Taekwondo Seraing Belgium
5 Marie JANDER
Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg
6 Sam RIGO
Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg
7 Carolina PAREIRA PATRICIO
Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg
8 Emma HELSEN
ILYO Aarschot Belgium
15-17 years - Female - Individual - C 5 entries
No. Name Team Country
1 Nastassja CAURIER
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
2 Lola MONTAINE
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
3 Dijana PILJANOVIC
Yoo Sin Netherlands
4 Lucie JANDER
Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg
5 Goele RAEYMAKERS
Chingu Alken vzw Belgium
18-30 years - Female - Individual - C 3 entries
No. Name Team Country
1 Cassandre VANDAMME
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
2 Roxanne SCHUMACHER
Taegeug Ans Belgium
3 Dailin HERNANDEZ
Chingu Alken vzw Belgium
31-40 years - Female - Individual - C 2 entries
No. Name Team Country
1 Linda STROOBANTS
University of Leuven Taekwondo Belgium
2 Priscillia BREYNE
LAMBERSART TAEKWONDO CLUB
Ligue Hauts de France
France
41-50 years - Male - Individual - C 2 entries
No. Name Team Country
1 Wim PORTERS
University of Leuven Taekwondo Belgium
2 Joris BOLLEN
University of Leuven Taekwondo Belgium
41-50 years - Female - Individual - C 1 entry
No. Name Team Country
1 Esther DEKKERS
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands

Individual Classe D

-8 years - Male - Individual - D 1 entry
No. Name Team Country
1 Yasin JALGHAME
pal-jang Netherlands
-8 years - Female - Individual - D 1 entry
No. Name Team Country
1 Evin OMAR
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands
9-11 years - Male - Individual - D 1 entry
No. Name Team Country
1 Robbe SOMERS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
12-14 years - Female - Individual - D 2 entries
No. Name Team Country
1 Sara AYNAOU
pal-jang Netherlands
2 Mayaar EL BAKKALI
pal-jang Netherlands
15-17 years - Female - Individual - D 1 entry
No. Name Team Country
1 Wijdaan EL BAKKALI
pal-jang Netherlands

Pair

Pair A-class

-11 years - Pair - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Paula SáNCHEZ VILLEN
Bonilla Uroz GUILLEM
Taekwondo Sesrovires Spain
12-14 years - Pair - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Oceane ADANI
Jean-Noel PAOLI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
2 Lynn WIGGERS
Orlando ENDER
Sportcentre Reflex Netherlands
15-17 years - Pair - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Teun VAN OTTERDIJK
Dewi VAN DER WEIDE
Taekwondo Tapia Netherlands
18-30 years - Pair - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Lotte DE HAAS
Joël VAN DER WEIDE
Taekwondo Tapia Netherlands
31+ years - Pair - A 3 entries
No. Name Team Country
1 Farid BEGAG
Angelique TORRE
TKD CLUB DE VILLERS-ECALLES
Ligue Normandie
France
2 Uroz Díaz LAURA
Bonilla Pliego ALBERTO
Taekwondo Sesrovires Spain
3 Mohamed Sabeur BEN ABD ALLAH
Amal BEN ABDALLAH
G. T. A 93
Ligue Île de France
France

Pair B-class

-11 years - Pair - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Anouk MULDERS
Raf ICKENROTH
Sportcentre Reflex Netherlands
12-14 years - Pair - B 2 entries
No. Name Team Country
1 Nina KULAS
Hubert HULLEMAN
Sportcentre Reflex Netherlands
2 INES LLORENS
NOLAN MESURE
TAEKWONDO SHANDONG
Ligue Occitanie
France
15-17 years - Pair - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Laura HAFNER
Joep GERBERS
Yoo Sin Netherlands
31+ years - Pair - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Diane FOX - VAN CLEEF
Jos VAN VELDHOVEN
Taekwondo Academy Parkstad Netherlands

Pair C-class

-11 years - Pair - C 4 entries
No. Name Team Country
1 Anissa BERCHID
Thomas DE BEUKELAER-DOSSCHE
TKD chung gun vzw Belgium
2 Imani MARTHA
Dynant VISSER
Sportcentre Reflex Netherlands
3 Arda BASAR
Megan STREEFKERK
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands
4 Rania OSMAN
Keumgang Houthalen-Oost Belgium

Team

Team A-class

12-14 years - Male - Team - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Matthieu FILIPPI
Jean-Noel PAOLI
Louay SAAFI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
2 Hristo TODOROV
Radostin SHTILIYANOV
Konstantin YANEV
TC Force-2004 Bulgaria
12-14 years - Female - Team - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Nikol HRISTOVA
TC Force-2004 Bulgaria
18-30 years - Male - Team - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Edwin VAN ZON
BDF Taekwondo Netherlands
18-30 years - Female - Team - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Helene HU
Lotte DE HAAS
Melissa VERSTEEG
Taekwondo Tapia Netherlands
31+ years - Male - Team - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Biser HRISTOV
TC Force-2004 Bulgaria

Team B-class

-11 years - Female - Team - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Imani MARTHA
Runa LOF
Anouk MULDERS
Sportcentre Reflex Netherlands
12-14 years - Female - Team - B 2 entries
No. Name Team Country
1 Gabriella MEYVIS
Liene VERSTRAETEN
Nora HADJ AMOR
Mun Mu Lier Belgium
2 Ramona HAZEWINDUS
Jennifer STREEFKERK
Haylie KETTING
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands

Team C-class

-11 years - Male - Team - C 1 entry
No. Name Team Country
1 Sem VAN VENROOIJ
Juri KULAS
Dynant VISSER
Sportcentre Reflex Netherlands
12-14 years - Female - Team - C 1 entry
No. Name Team Country
1 Marie JANDER
Sam RIGO
Carolina PAREIRA PATRICIO
Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg
15-17 years - Female - Team - C 1 entry
No. Name Team Country
1 Sam RIGO
Lucie JANDER
Carolina PAREIRA PATRICIO
Taekwondo Centre Luxembourg Luxembourg

G-Taekwondo (Para)

G-Taekwondo (Para) A-class

18+ years - Male - G-Taekwondo - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Sjoerd MILTENBURG
Sportcentre Reflex Netherlands
2 Marcel DIRMEIER
Taekwondo Zentrum Leipzig e.V. Germany

G-Taekwondo (Para) B+C+D-class

-17 years - Female- G-Taekwondo - B+C+D 1 entry
No. Name Team Country
1 Rune COLLA
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
18+ years - Female- G-Taekwondo - B+C+D 1 entry
No. Name Team Country
1 Sanne JOOS
Sportcentre Reflex Netherlands

Free Style Individual

Free Style Individual A-class

-17 years - Male - Free Style Individual - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Bonilla Uroz GUILLEM
Taekwondo Sesrovires Spain
-17 years - Female- Free Style Individual - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Hannah HIRTE
FC Mindelstetten Germany