Individual

Individual A class

12-14 years - Male - Individual - A 12 entries
No. Name Team Country
1 Enzo CAPRILI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
2 Alexandre ARIES
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
3 Guillem BONILLA UROZ
Taekwondo Sesrovires Spain
4 Veselin BOYANOV
TC Force-2004 Bulgaria
5 Raf ICKENROTH
Sportcentre Reflex Netherlands, The
6 Etienne SONDé
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
7 Ibai VELAZQUEZ SOLIS
Taekwondo Sesrovires Spain
8 DANIEL LÓPEZ DEL ROSAL
Taekwondo Sesrovires Spain
9 Gino VAN LEEUWEN
Taekwondo Tapia Netherlands, The
10 Wouter STUTTERHEIM
Choi-Do-Kwan Netherlands, The
11 Charlie GERMEAU
Sonbae Taekwondo Belgium
12 Cyril LELIEVRE
Sonbae Taekwondo Belgium
12-14 years - Female - Individual - A 10 entries
No. Name Team Country
1 Lucie MAJERUS
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
2 Paula SáNCHEZ VILLEN
Taekwondo Sesrovires Spain
3 Nikol HRISTOVA
TC Force-2004 Bulgaria
4 Gabriella MEYVIS
Mun Mu Lier Belgium
5 Robin LEEWIS
Taekwondo Tapia Netherlands, The
6 Nielle VROEGH
Taekwondo Tapia Netherlands, The
7 Clara LIGOULE
CORSE TAEKWONDO GHISONACCIA
Ligue Corse
France
8 Natalia KOOLT, TER
Yoo Sin Netherlands, The
9 Elodie CLAES
Taegeug Ans Belgium
10 Livia WAUTIER
Sonbae Taekwondo Belgium
15-17 years - Male - Individual - A 4 entries
No. Name Team Country
1 Albert BONILLA UROZ
Taekwondo Sesrovires Spain
2 Konstantin YANEV
TC Force-2004 Bulgaria
3 ISAAC DEL ROSARIO GARCIA
Taekwondo Sesrovires Spain
4 Thom GEERTS
Taekwondo Tapia Netherlands, The
15-17 years - Female - Individual - A 10 entries
No. Name Team Country
1 Oceane ADANI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
2 Darina DOBREVA
TC Force-2004 Bulgaria
3 Lynn WIGGERS
Sportcentre Reflex Netherlands, The
4 MIREIA LÓPEZ DEL ROSAL
Taekwondo Sesrovires Spain
5 Maïte VERSAVEL
Taekwondoschool Keumgang Belgium
6 Nomi AERTS
Taekwondoschool Keumgang Belgium
7 Carla OLICHON
CORSE TAEKWONDO GHISONACCIA
Ligue Corse
France
8 Jennifer STREEFKERK
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands, The
9 Jolien SEGERS
Jeong-Sin Belgium
10 Léna WAUTIER
Sonbae Taekwondo Belgium
18-30 years - Male - Individual - A 7 entries
No. Name Team Country
1 Nicolas MARTELLO
ASS TKD MAIN HO CLUB LEE WON SIK
Ligue Occitanie
France
2 Joël VAN DER WEIDE
Taekwondo Tapia Netherlands, The
3 Teun VAN OTTERDIJK
Taekwondo Tapia Netherlands, The
4 Rémi LESAFFRE
FIT ZEN DO France
5 Remco VAN GORSEL
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands, The
6 PAUL TAISNE
TAEKWON MUDO BEZONS
Ligue Île de France
France
7 Vinnie DE KRUYFF
Taekwondo Eindhoven Netherlands, The
18-30 years - Female - Individual - A 7 entries
No. Name Team Country
1 Noah PENTIER CANALS
Taekwondo Sesrovires Spain
2 Nifka DOODKORTE
Taekwondo Tapia Netherlands, The
3 Helene HU
Taekwondo Tapia Netherlands, The
4 Isabelle VAN DEN HEUVEL
Taekwondo Tapia Netherlands, The
5 Yente VAN OOSTERHOUT
Taekwondo Tapia Netherlands, The
6 Mineh HOVIAN
Daeryon Aalst Belgium
7 Veronica BURGSTALLER
Academy Master Kim Belgium
31-40 years - Male - Individual - A 6 entries
No. Name Team Country
1 Zakaria BENDOUZANE
Club Royale Béni Mellal Morocco
2 JEROME BOURDON
ACADEMY PICHEREAU
Ligue Hauts de France
France
3 Theo VAN DE MOLENGRAFT
Taekwondo Tapia Netherlands, The
4 Ronald TIELEN
Taekwondo Eindhoven Netherlands, The
5 Pape Demba MBOUP
Academy Master Kim Belgium
6 Toprak UCAN
IZMIR Turkey
31-40 years - Female - Individual - A 3 entries
No. Name Team Country
1 Joëlle TIETERICKX
Academy Master Kim Belgium
2 Delphine SANTINI
SHO BU KAI DE NANCY
Ligue Grand Est
France
3 HELENE LOR
TAEKWON MUDO BEZONS
Ligue Île de France
France
41-50 years - Male - Individual - A 5 entries
No. Name Team Country
1 Bonilla Pliego ALBERTO
Taekwondo Sesrovires Spain
2 Farid BEGAG
TKD CLUB DE VILLERS-ECALLES
Ligue Normandie
France
3 RICHARD PICHEREAU
ACADEMY PICHEREAU
Ligue Hauts de France
France
4 Éric ALBASINI
CHALLENGERS Main-Ho
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
5 Michiel STOOP
Yoo Sin Netherlands, The
41-50 years - Female - Individual - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Laura UROZ DIAZ
Taekwondo Sesrovires Spain
2 Laëtitia BEHAGLE
FIT ZEN DO France
51-60 years - Male - Individual - A 3 entries
No. Name Team Country
1 Biser HRISTOV
TC Force-2004 Bulgaria
2 MANUEL DELGADO GALÁN
Taekwondo Sesrovires Spain
3 Jean-Paul SWERTS
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
61-65 years - Male - Individual - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Nico BAKKERS
Taegeuk Ophoven Belgium
2 PEDRO LOPEZ FERNANDEZ
FEDAMC, D.A. Spain
61-65 years - Female - Individual - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Vera MOENS
TKD chung gun vzw Belgium
66+ years - Male - Individual - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Othmar VERVEER
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands, The

Individual Classe B

-8 years - Male - Individual - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Finn VANWESENBEECK
Jeong-Sin Belgium
-8 years - Female - Individual - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Amna BUTT
Jeong-Sin Belgium
9-11 years - Male - Individual - B 3 entries
No. Name Team Country
1 Léo FRIOB
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
2 Joshua KAELL
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
3 DAVID ESTIRADO MARTÍNEZ
Taekwondo Sesrovires Spain
9-11 years - Female - Individual - B 7 entries
No. Name Team Country
1 Delfie MAJERUS
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
2 ZOE VELÁZQUEZ SOLÍS
Taekwondo Sesrovires Spain
3 Annabelle TEEUWEN
Taekwondo Tapia Netherlands, The
4 Aerin VANDEBORGHT
Taekwondoschool Keumgang Belgium
5 Lola LIGOULE
CORSE TAEKWONDO GHISONACCIA
Ligue Corse
France
6 Butt FATIMA
Jeong-Sin Belgium
7 Sofia JANSSEN
Taekwondo Tapia Netherlands, The
12-14 years - Male - Individual - B 10 entries
No. Name Team Country
1 Alvin MURIC
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
2 Viktor IVANOV
TC Force-2004 Bulgaria
3 Keano VAN HONSTé
TKD chung gun vzw Belgium
4 Roland VAN DALEN
Taekwondo Tapia Netherlands, The
5 Mert MERMER
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
6 Faris BELHIBA
Lions taekwondo academy Belgium
7 Dynant VISSER
Sportcentre Reflex Netherlands, The
8 Juri KULAS
Sportcentre Reflex Netherlands, The
9 Thomas KAMPMEIJER
Choi-Do-Kwan Netherlands, The
10 Abdulatif AKO
Academy Master Kim Belgium
12-14 years - Female - Individual - B 11 entries
No. Name Team Country
1 Chloé FRIOB
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
2 Polina KOLAKSAZOVA
TC Force-2004 Bulgaria
3 Juliette EECKMAN
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
4 Anissa BERCHID
TKD chung gun vzw Belgium
5 Aysu COLAK
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
6 Megan STREEFKERK
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands, The
7 Anouk JANSEN
Yoo Sin Netherlands, The
8 Elise VAN DEN BUSSCHE
Jeong-Sin Belgium
9 Hannah DAVIDS
Choi-Do-Kwan Netherlands, The
10 Hanneke FRANKENMOLEN
Taekwondo Eindhoven Netherlands, The
11 Clarice BOLLEN
Taekwondo Hakyo Belgium
15-17 years - Male - Individual - B 4 entries
No. Name Team Country
1 Amon GOMEZ
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
2 Jarno PIOVESAN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
3 Thor DE WILDE
Jeong-Sin Belgium
4 Tom TEISMAN
Taekwondo Eindhoven Netherlands, The
15-17 years - Female - Individual - B 8 entries
No. Name Team Country
1 Elida MURIC
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
2 Saha MURIC
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
3 Elaine HULLEMAN
Sportcentre Reflex Netherlands, The
4 Lina BASTIAENS
TKD chung gun vzw Belgium
5 Ramona HAZEWINDUS
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands, The
6 Benthe GEERTS
Taekwondo Tapia Netherlands, The
7 Meyssa MOUSSAOUI
Tollyo academy charleroi Belgium
8 Roxanne BOLLEN
Taekwondo Hakyo Belgium
18-30 years - Female - Individual - B 7 entries
No. Name Team Country
1 Amra MURIC
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
2 Vaneh HOVIAN
Daeryon Aalst Belgium
3 Jenny ROBESON
Choi-Do-Kwan Netherlands, The
4 Jinaan AJOUAOU
Taekwondo Eindhoven Netherlands, The
5 Roxanne SCHUMACHER
Taegeug Ans Belgium
6 Hayma SHOAIB
Academy Master Kim Belgium
7 Eline CLERCKX
Academy Master Kim Belgium
31-40 years - Female - Individual - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Aline FIEVEZ
Taegeug Ans Belgium
41-50 years - Male - Individual - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Joris BOLLEN
Taekwondo Hakyo Belgium
41-50 years - Female - Individual - B 1 entry
No. Name Team Country
1 Agnes VAN OOSTERUM
Taekwondo Eindhoven Netherlands, The

Individual Classe C

-8 years - Male - Individual - C 6 entries
No. Name Team Country
1 Ghjuvan-Batista CASAMARTA
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
2 Liam DHEUR
TKD Koryo Martelange Belgium
3 Arto GRUARIN
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
4 Joppe SMEETS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
5 Arda KESER
Jeong-Sin Belgium
6 Aras KESER
Jeong-Sin Belgium
-8 years - Female - Individual - C 3 entries
No. Name Team Country
1 Carolina DE GREEF
ILYO Aarschot Belgium
2 Kimberley TO
TKD chung gun vzw Belgium
3 Lia KOSSIG
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
9-11 years - Male - Individual - C 11 entries
No. Name Team Country
1 Victor DE GREEF
ILYO Aarschot Belgium
2 Angelos VIDALIS
TKD chung gun vzw Belgium
3 Sami BERCHID
TKD chung gun vzw Belgium
4 Emerik DHEUR
TKD Koryo Martelange Belgium
5 Robin BOULANGER
TKD Koryo Martelange Belgium
6 Senne VANSTRAELEN
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
7 Asterios GIOVANOPOULOS
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
8 Rik CUSTERS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
9 Roan KNAPEN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
10 Dries MOMBERS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
11 Noa KARADSHEH
Academy Master Kim Belgium
9-11 years - Female - Individual - C 15 entries
No. Name Team Country
1 Camille D’ANDIGNé
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
2 Lina AFAILAL
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
3 May Sie TO
TKD chung gun vzw Belgium
4 Norah GOMMERS
Mun Mu Lier Belgium
5 Zaynab KALMOUA
Taekwondo Tapia Netherlands, The
6 Sienna VAN HORNE
Taegeuk Ophoven Belgium
7 Ada KOSSIG
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
8 Helena MACHIELS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
9 Elin HEYLEN
ILYO Aarschot Belgium
10 Evin OMAR
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands, The
11 Rachell DE HEER
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands, The
12 Jasmijn MACHIELS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
13 Roos TEEUWEN
Taekwondo Tapia Netherlands, The
14 Laura FIEVET
Sonbae Taekwondo Belgium
15 Loraine SERVINUS
Taekwondo Tapia Netherlands, The
12-14 years - Male - Individual - C 4 entries
No. Name Team Country
1 Lars VANDERLINDEN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
2 Mika DONA
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands, The
3 Eliott HILL-DERIVE
Academy Master Kim Belgium
4 Alexandre MAIL-FOUILLEUL
Academy Master Kim Belgium
12-14 years - Female - Individual - C 7 entries
No. Name Team Country
1 Liene JANSSEN
Sin Nyon Oudenaarde Belgium
2 Feodora GOOSSENS
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
3 Brechje VISSER
Sportcentre Reflex Netherlands, The
4 Lynn STEENBERGEN
Sportcentre Reflex Netherlands, The
5 Nienke ROMBOUTS
Sportcentre Reflex Netherlands, The
6 Yelina DE GROEF
Lions taekwondo academy Belgium
7 Lamia REMZAOUI
Tollyo academy charleroi Belgium
15-17 years - Female - Individual - C 3 entries
No. Name Team Country
1 Laury SCHOTT
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
2 Kayleigh TEEUWEN
Taekwondo Tapia Netherlands, The
3 Olivia ABBO
Taekwondo Eindhoven Netherlands, The
18-30 years - Male - Individual - C 2 entries
No. Name Team Country
1 Kevin JAEGER
TKD Stengefort Luxembourg
2 Salahedin CHGUIRI
Academy Master Kim Belgium
18-30 years - Female - Individual - C 1 entry
No. Name Team Country
1 Clarissa SCHWEIKLE
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
31-40 years - Female - Individual - C 1 entry
No. Name Team Country
1 Safia SOUABI
Academy Master Kim Belgium

Individual Classe D

-8 years - Male - Individual - D 2 entries
No. Name Team Country
1 Timothée BOULANGER
TKD Koryo Martelange Belgium
2 Manil OMARI
Lions taekwondo academy Belgium
9-11 years - Male - Individual - D 1 entry
No. Name Team Country
1 Antone MANNONI
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
12-14 years - Male - Individual - D 1 entry
No. Name Team Country
1 Xander HEESSELS
Sportcentre Reflex Netherlands, The
12-14 years - Female - Individual - D 2 entries
No. Name Team Country
1 Yente ICKENROTH
Sportcentre Reflex Netherlands, The
2 SHERINE BOUCHAALA
Lion’s Taekwondo academy Belgium

Pair

Pair A-class

12-14 years - Pair - A 6 entries
No. Name Team Country
1 Enzo CAPRILI
Clara LIGOULE
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
2 Guillem BONILLA UROZ
Paula SáNCHEZ VILLEN
Taekwondo Sesrovires Spain
3 Veselin BOYANOV
Nikol HRISTOVA
TC Force-2004 Bulgaria
4 Etienne SONDé
Lucie MAJERUS
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
5 Wouter STUTTERHEIM
Robin LEEWIS
Taekwondo Tapia Netherlands, The
6 Charlie GERMEAU
Livia WAUTIER
Sonbae Taekwondo Belgium
15-17 years - Pair - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Darina DOBREVA
Konstantin YANEV
TC Force-2004 Bulgaria
2 MIREIA LÓPEZ DEL ROSAL
ISAAC DEL ROSARIO GARCIA
Taekwondo Sesrovires Spain
18-30 years - Pair - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Helene HU
Teun VAN OTTERDIJK
Taekwondo Tapia Netherlands, The
2 Luca D'AMARIO
Axelle BONNEZ
Taekwondo Hakyo Belgium
31+ years - Pair - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Bonilla Pliego ALBERTO
Laura UROZ DIAZ
Taekwondo Sesrovires Spain
2 Pape Demba MBOUP
Joëlle TIETERICKX
Academy Master Kim Belgium

Pair B-class

-11 years - Pair - B 3 entries
No. Name Team Country
1 Joshua KAELL
Delfie MAJERUS
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
2 ZOE VELÁZQUEZ SOLÍS
DAVID ESTIRADO MARTÍNEZ
Taekwondo Sesrovires Spain
3 Finn VANWESENBEECK
Butt FATIMA
Jeong-Sin Belgium
12-14 years - Pair - B 2 entries
No. Name Team Country
1 Polina KOLAKSAZOVA
Viktor IVANOV
TC Force-2004 Bulgaria
2 Aysu COLAK
Mert MERMER
Keumgang Houthalen-Oost Belgium
15-17 years - Pair - B 2 entries
No. Name Team Country
1 Hanneke FRANKENMOLEN
Tom TEISMAN
Taekwondo Eindhoven Netherlands, The
2 Elaine HULLEMAN
Sportcentre Reflex Netherlands, The

Pair C-class

-11 years - Pair - C 4 entries
No. Name Team Country
1 Camille D’ANDIGNé
Ghjuvan-Batista CASAMARTA
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
2 Lia KOSSIG
Joppe SMEETS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
3 Jasmijn MACHIELS
Rik CUSTERS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
4 Roan KNAPEN
Ada KOSSIG
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
12-14 years - Pair - C 1 entry
No. Name Team Country
1 Lars VANDERLINDEN
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium

Team

Team A-class

12-14 years - Male - Team - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Enzo CAPRILI
Lois PANNETIER
Alexandre ARIES
PIETROSELLA TKD
Ligue Corse
France
2 DANIEL LÓPEZ DEL ROSAL
Guillem BONILLA UROZ
Ibai VELAZQUEZ SOLIS
Taekwondo Sesrovires Spain
18-30 years - Female - Team - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Nifka DOODKORTE
Helene HU
Yente VAN OOSTERHOUT
Taekwondo Tapia Netherlands, The

Team C-class

-11 years - Male - Team - C 1 entry
No. Name Team Country
1 Rik CUSTERS
Roan KNAPEN
Dries MOMBERS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
-11 years - Female - Team - C 2 entries
No. Name Team Country
1 May Sie TO
Christina TO
Kimberley TO
TKD chung gun vzw Belgium
2 Jasmijn MACHIELS
Ada KOSSIG
Helena MACHIELS
Taekwondo Academy Pyong Won vzw Belgium
12-14 years - Female - Team - C 1 entry
No. Name Team Country
1 Nienke ROMBOUTS
Sportcentre Reflex Netherlands, The

G-Taekwondo (Para)

G-Taekwondo (Para) A-class

18+ years - Female- G-Taekwondo - A 2 entries
No. Name Team Country
1 Melissa ENGELS
Chang moo kwan saja Belgium
2 Dana DAVIES
Chang moo kwan saja Belgium

Free Style Individual

Free Style Individual A-class

-17 years - Female- Free Style Individual - A 1 entry
No. Name Team Country
1 Jolien SEGERS
Jeong-Sin Belgium

Free Style Individual B+C+D-class

-17 years - Female- Free Style Individual - B+C+D 1 entry
No. Name Team Country
1 Meyssa MOUSSAOUI
Tollyo academy charleroi Belgium

Family

Family

Family 15 entries
No. Name Team Country
1 Carolina DE GREEF
Victor DE GREEF
ILYO Aarschot Belgium
2 Saha MURIC
Alvin MURIC
Amra MURIC
Elida MURIC
Taekwondo Club Grevenmacher Luxembourg
3 Teresa MAJERUS-BEDNARZ
Delfie MAJERUS
Lucie MAJERUS
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
4 Albert BONILLA UROZ
Guillem BONILLA UROZ
Bonilla Pliego ALBERTO
Laura UROZ DIAZ
Taekwondo Sesrovires Spain
5 Biser HRISTOV
Nikol HRISTOVA
TC Force-2004 Bulgaria
6 Dennis KAELL
Joshua KAELL
Taekwondo Club Junglinster Luxembourg
7 HELENE LOR
PAUL TAISNE
TAEKWON MUDO BEZONS
Ligue Île de France
France
8 Aaron BLEUS
Larissa BLEUS
Gert BLEUS
Ionela BACIU
ILYO Aarschot Belgium
9 Jennifer STREEFKERK
Megan STREEFKERK
Ramona HAZEWINDUS
Taekwondo Club Papendrecht Netherlands, The
10 ZOE VELÁZQUEZ SOLÍS
Ibai VELAZQUEZ SOLIS
Taekwondo Sesrovires Spain
11 DANIEL LÓPEZ DEL ROSAL
MIREIA LÓPEZ DEL ROSAL
Taekwondo Sesrovires Spain
12 Nio VERHAEGEN
Noa VERHAEGEN
Sven VERHAEGEN
ILYO Aarschot Belgium
13 Tessa WIJNS
Elin HEYLEN
Simon HEYLEN
ILYO Aarschot Belgium
14 Agnes VAN OOSTERUM
Hanneke FRANKENMOLEN
Taekwondo Eindhoven Netherlands, The
15 Raf ICKENROTH
Yente ICKENROTH
Sportcentre Reflex Netherlands, The