Benjamins

Benjamins Masculins

Benjamins Masculins -21 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 YOUSSEF EL KAMEL
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
Benjamins Masculins -24 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 WAEL BEN BRAIEK
BRON FEYZIN TEAM France
2 YOUNES BOULAKAAB
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
3 HASSAN MADEN
Arts martiaux colmar
Ligue Grand Est
France
4 UGUR HAMZA
Arts martiaux colmar
Ligue Grand Est
France
5 Zaid BOUCHEFIFA
HEILLECOURT
Ligue Grand Est
France
6 NAVID ATCHEKZAI
BRON FEYZIN TEAM France
Benjamins Masculins -27 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 LHEWYS BEAUCOURT-VIEUX FORT
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
2 Mehdi YOURMECHE
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 ETHAN AMERYCKX
BRON FEYZIN TEAM France
4 Axel SCHOUG
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
5 Salîm SALHI
arts martiaux des bords du rhin
Ligue Grand Est
France
6 Ishaq OHDAD
HEILLECOURT
Ligue Grand Est
France
Benjamins Masculins -30 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Imrane EL BOUMYAOUI
ARTS MARTIAUX DE GENAS KWON TE ZEN
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 VIGOT LIAM
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
Benjamins Masculins -37 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 NAIM BEN BRAIEK
BRON FEYZIN TEAM France
Benjamins Masculins -41 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 FARUK ASLANKILIC
Arts martiaux colmar
Ligue Grand Est
France

Benjamins Féminines

Benjamins Féminines -23 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 KHEIRA MEHNANA
BRON FEYZIN TEAM France
2 BERTHELOT KELYA
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
Benjamins Féminines -26 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 NOUR HACHEMI
BRON FEYZIN TEAM France
2 LINA MENGOUCHI
BRON FEYZIN TEAM France
3 Selma EL MASLOHI
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
4 Noémie SCHOUG
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
Benjamins Féminines -29 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 KYARA BERTILI-BUISSON
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
2 Emma CLAIN
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 SABRINE HADDAOUI
BRON FEYZIN TEAM France
4 Liniya KRIM
Antony TKD
Ligue Île de France
France
5 Savannah FLEURY DEJODE
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
6 NILDA SOYDAS
Arts martiaux colmar
Ligue Grand Est
France

Minimes

Minimes Masculins

Minimes Masculins -27 kg 11 entries
No. Name Team Country
1 Ouatouit JAAFAR
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 Hamza MESSAI
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 Velican OZALP
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
4 XAVIER VIEGAS
BRON FEYZIN TEAM France
5 Nelson DEDEGBE
EMPIRE KOREAN MARTIAL
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
6 Renzo NOEL-TABOADA
Antony TKD
Ligue Île de France
France
7 Chedly FOUGHALI
Antony TKD
Ligue Île de France
France
8 Léo MARQUE
Antony TKD
Ligue Île de France
France
9 Zaïd MELIANI
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
10 ILYAS EL ADOUZI
TAEKWONDO CLUB TOMBLAINE
Ligue Lorraine
France
11 TAERU KIM
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
Minimes Masculins -30 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Khéphren ACKEY
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
2 ELIES FURDERER ELABED
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
3 SAPHIR LAMINE
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
4 Walid SALHI
arts martiaux des bords du rhin
Ligue Grand Est
France
Minimes Masculins -33 kg 8 entries
No. Name Team Country
1 JORDAN MEMEVENGNI
SHO BU KAI DE NANCY
Ligue Grand Est
France
2 ISMAEL ROUWASSI
ARTS MARTIAUX DE GENAS KWON TE ZEN
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 Rayan ASSAAD
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
4 Lucas TRAN
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
5 Ludovic SCHWALLER BOILEAU
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
6 Wassim BENHAFFAF
FCV TAEKWONDO
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
7 Suhayl CHADLI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
8 nolan HUCK
TAEKWONDO IMPACT GEISPOL SHEIM
Ligue Grand Est
France
Minimes Masculins -37 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 Saïf-eddine HACHEMI
BRON FEYZIN TEAM France
2 SOULEYMENE KOUIDAR
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
3 Fares HOCINE
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
4 ALI MILOUDI
ASS TKD APJES MULHOUSE
Ligue Grand Est
France
5 ADEL PRIESTER
TKD FOLSCHVILLER
Ligue Grand Est
France
Minimes Masculins -45 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 ADAM BEN SEDDIQ
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
Minimes Masculins -49 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 MEHDI LAIDI
BRON FEYZIN TEAM France

Minimes Féminines

Minimes Féminines -26 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 EL HAMIDI LILIA
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
2 LEILA EL KAMEL
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
3 Leana DENICOLA
FCV TAEKWONDO
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
Minimes Féminines -29 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 HIBAT ALLAH SKIRI
ACADÉMIE MARRAKECH Morocco
2 Noad BRAYARD
ARTS MARTIAUX DE GENAS KWON TE ZEN
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 Tasnime EL BADAOUI
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
4 INES BEL KAID
Arts martiaux colmar
Ligue Grand Est
France
5 ANARIM JMILI
Arts martiaux colmar
Ligue Grand Est
France
6 Leona MORINA
Krasniqi Taekwondo Switzerland
Minimes Féminines -33 kg 9 entries
No. Name Team Country
1 LINA BERTILI BUISSON
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
2 Segmedina HODZIC
TAEKWONDO SAINT PRIEST
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 Salma EL BOUMYAOUI
ARTS MARTIAUX DE GENAS KWON TE ZEN
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
4 SYRINE HING
BRON FEYZIN TEAM France
5 AMBRE GALLEANO
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
6 Sarah BOULAKAAB
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
7 Angelina SANCHEZ
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
8 SAFAA FATOUH
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
9 NEYLA KHAFFANE
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
Minimes Féminines -37 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 ANFEL SAADALLAH
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
2 MADELON POUSSE
ASS TKD APJES MULHOUSE
Ligue Grand Est
France
3 EBRU YESIL
Arts martiaux colmar
Ligue Grand Est
France
4 DONIA AYNAOU
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
5 SAKINA OKRICH
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
Minimes Féminines -41 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Tesnim EL MASLOHI
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
2 BASMA NADMI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
3 camélia BELKACEMI
TAEKWONDO IMPACT GEISPOL SHEIM
Ligue Grand Est
France
Minimes Féminines -44 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Jessica ANTOINE
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
Minimes Féminines -51 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 BELINAI ASLANKILIC
Arts martiaux colmar
Ligue Grand Est
France
2 Soukaina FELLAH
HEILLECOURT
Ligue Grand Est
France
Minimes Féminines +51 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Lilou DUBOIS
ASSOCIATION TKD SARREGUEMINES
Ligue Grand Est
France

Cadets

Cadets Masculins

Cadets Masculins -33 kg 8 entries
No. Name Team Country
1 Mohamed ali HAMED
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 KOUSSAY CHEBLI
BRON FEYZIN TEAM France
3 ANAS BOULAZAIB
tkdvdr
Ligue Normandie
France
4 Bilal EL AYOUBI
BRON FEYZIN TEAM France
5 ILIA LOMBARD
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
6 OULD EL HAJ SOFIANE
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
7 Reda RAIHANI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
8 Nathan MALHERBE
HEILLECOURT
Ligue Grand Est
France
Cadets Masculins -37 kg 15 entries
No. Name Team Country
1 RAMI HEDNA
BRON FEYZIN TEAM France
2 MEHDI ZALAMI
BRON FEYZIN TEAM France
3 Mohammed Taha SKIRI
ACADÉMIE MARRAKECH Morocco
4 SOLIMAN MABROUK
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
5 Heny HAFSOUNI
TAEKWONDO SAINT PRIEST
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
6 Rafly CHABRILLIAT
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
7 Adam CHENINI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
8 Sofiane SLIMANI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
9 Aimé ACKEY
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
10 ZAKARIA FATY
ASS TKD APJES MULHOUSE
Ligue Grand Est
France
11 ELIO MESKOVIC
ASS TKD APJES MULHOUSE
Ligue Grand Est
France
12 ANINI ADAM
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
13 Célian GILL
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
14 Migiuel TOMAS
Taekwondo Riviera Vevey Switzerland
15 CHOURAK YOUCEF
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
Cadets Masculins -41 kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Dididioulou FARES
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 BINH TAM RETO
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
3 RAYAN SAIDI
SHO BU KAI DE NANCY
Ligue Grand Est
France
4 SAAD EL BOUMYAOUI
BRON FEYZIN TEAM France
5 ABDELFETTEH MABROUK
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
6 TSIORY LOUIC ANDRIOT
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
7 Soulayman THOMAS
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
8 FRIFET YOUNES
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
9 MIGNOT REKIS MEHDI
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
10 Adem AZEM
Taekwondo Riviera Vevey Switzerland
Cadets Masculins -45 kg 10 entries
No. Name Team Country
1 THYRON BEAUCOURT VIEUX FORT
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
2 HEMMI SOFIANE
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
3 Ibrahim MESSAHLI
BRON FEYZIN TEAM France
4 Bejane AFZALI
ADB ACADEMIE GRAND LYON
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
5 SOVANN BEAUJEAN
ARTS MARTIAUX TOULOIS
Ligue Lorraine
France
6 TAREK LARIT
ASS TKD APJES MULHOUSE
Ligue Grand Est
France
7 Arno DAINCHE
HEILLECOURT
Ligue Grand Est
France
8 Melvin LEQUESNE
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
9 ELIAS SYLLA
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
10 Allan ROHR-PETRY
ASSOCIATION TKD SARREGUEMINES
Ligue Grand Est
France
Cadets Masculins -49 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 JEAN-YSAAC YAVO
SHO BU KAI DE NANCY
Ligue Grand Est
France
2 mahé CHANUDET
ADB ACADEMIE GRAND LYON
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 Maxime SCHOUG
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
4 Bruce ENGLING-WILLEMS
Taekwondo Lintgen Luxembourg
5 Ayoub MOUAMMINE
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
Cadets Masculins -53 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 ALLESSANDRO SQUILLACE
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
2 Merwan AICHE
BRON FEYZIN TEAM France
3 Yacoub HADDAOUI
BRON FEYZIN TEAM France
4 Akram IDALI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
Cadets Masculins -57 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 HEMMI ILYANE
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
2 Timothé REYNOUD
TAEKWONDO VAL DE GRAY
Ligue Lorraine
France
3 Mustapha KITAR
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
Cadets Masculins -61 kg 5 entries
No. Name Team Country
1 MHAMMED ALI AKPINAR
tkdvdr
Ligue Normandie
France
2 MARIUS LAGUERIE
tkdvdr
Ligue Normandie
France
3 NAHIL MEHNANA
BRON FEYZIN TEAM France
4 Anès HOCINE
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
5 Leonis MORINA
Krasniqi Taekwondo Switzerland
Cadets Masculins +65kg 4 entries
No. Name Team Country
1 MATTEO MASSON
ARTS MARTIAUX TOULOIS
Ligue Lorraine
France
2 Mattéo ADLER
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
3 EPHRAHIM SHONGO
Arts martiaux colmar
Ligue Grand Est
France
4 Amine ZAEGEL
TAEKWONDO CLUB TOMBLAINE
Ligue Lorraine
France

Cadets Féminines

Cadets Féminines -33 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 KAMELIA OUDINA
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
Cadets Féminines -37 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Safyia AZRARAK
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 Narimene HASSANI
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 Rim TAYOUB
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
4 Manal KORCHI
Taekwondo Riviera Vevey Switzerland
Cadets Féminines -41 kg 14 entries
No. Name Team Country
1 Ouatouit CAOUTAR
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 MANON AMERYCKX
BRON FEYZIN TEAM France
3 AMINA HAMZIC
BRON FEYZIN TEAM France
4 ALAE BOULAZAIB
tkdvdr
Ligue Normandie
France
5 OLIVIA TRUCHY
tkdvdr
Ligue Normandie
France
6 MELLINA BENDRISS
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
7 Mah FOFANA
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
8 ENORA MUNIER
PUNCH NANCY
Ligue Grand Est
France
9 Dina WIDMER
Taekwondo Riviera Vevey Switzerland
10 nevra OZEN
TAEKWONDO IMPACT GEISPOL SHEIM
Ligue Grand Est
France
11 Ines BOUALI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
12 CHEHRAZAD BOUALI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
13 Alana SURMIN
HEILLECOURT
Ligue Grand Est
France
14 INESS COFFRE
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
Cadets Féminines -44 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Wafaa OUATOUIT
TAEKWONDO CLUB PORTES DE L ISERE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 LILYA BOUKHARI
BRON FEYZIN TEAM France
3 GUELLOU DELIA
BRON FEYZIN TEAM France
4 KANIKA SOU
ASS TKD APJES MULHOUSE
Ligue Grand Est
France
5 SCHOUG CHLOé
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
6 MILLY SALVAT
PUNCH NANCY
Ligue Grand Est
France
Cadets Féminines -47 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 Melissa MAAS
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
2 meryem CAVUSOGLU
TKD FOLSCHVILLER
Ligue Grand Est
France
3 Yasmine EL OUAHABI
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
4 Sheryne LOISEAU
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
Cadets Féminines -51 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 ELEANOR D'HIVER
ARTS MARTIAUX TOULOIS
Ligue Lorraine
France
2 ANISSA SADKI
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
3 Lina EL MASSOUDI
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
4 Charlotte GREBERT
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
Cadets Féminines -55 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Syrine ZAEGEL
TAEKWONDO CLUB TOMBLAINE
Ligue Lorraine
France
Cadets Féminines -59 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Aya ABEGHRAZ
Tkd poissy
Ligue Île de France
France
2 Sondesse BAROUDI
BRON FEYZIN TEAM France
Cadets Féminines +59 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 EL HAMIDI JOUDIA
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
2 Inés HADDADOU
HEILLECOURT
Ligue Grand Est
France
3 Sewe CAVUSOGLU
TKD FOLSCHVILLER
Ligue Grand Est
France

Juniors (Olympique)

Juniors Masculins

Juniors Masculins -48 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 STEEVE ARBILLOT
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
2 YOUNES BENHARRAK
BRON FEYZIN TEAM France
3 Khaled CHABRILLIAT
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
4 Kilyahn ROC
COSMA SECTION TKD
Ligue Île de France
France
5 Alexandre LOPES ESCOLASTICO
Taekwondo Lintgen Luxembourg
6 Timeo KRELL
TAEKWONDO IMPACT GEISPOL SHEIM
Ligue Grand Est
France
Juniors Masculins -55 kg 12 entries
No. Name Team Country
1 MAYOL MARTIN
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
2 SALAHDINE ALYKOIYI
Tkd poissy
Ligue Île de France
France
3 leo ATCHEKZAï
BRON FEYZIN TEAM France
4 SHUN SOUS
ADB ACADEMIE GRAND LYON
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
5 ALHOUSSEYNI NDIAYE
TAEKWONDO ST FONS METROPOLE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
6 SAAD EL AYOUBI
BRON FEYZIN TEAM France
7 HASSEN MOUMEN
BRON FEYZIN TEAM France
8 MARWAN BOUALI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
9 ROMAIN FISHER
ASS TKD APJES MULHOUSE
Ligue Grand Est
France
10 ETIENNE PAOLI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
11 Reda CHADLI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
12 Goddar ANDEA
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
Juniors Masculins -63 kg 10 entries
No. Name Team Country
1 mohammed MESSAHLI
BRON FEYZIN TEAM France
2 AIMAN SALHI
TAEKWONDO ST FONS METROPOLE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
3 Lucas LARSONNIER
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
4 ROMAIN BELLEC
ASS TKD APJES MULHOUSE
Ligue Grand Est
France
5 Adam DOS SANTOS
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
6 HARVINDER SINGH .
HTA INDIA India
7 Louis VANSPOUWEN
Taekwondo Lintgen Luxembourg
8 Haissam HADDAJI
Taekwondo Riviera Vevey Switzerland
9 AYOUB SAADALLAH
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
10 NATHAN PROTOIS
PUNCH NANCY
Ligue Grand Est
France
Juniors Masculins -73 kg 10 entries
No. Name Team Country
1 Ulysse CHARALAMBOS
ADB ACADEMIE GRAND LYON
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 KEVINN DOSSO
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
3 Mudassir ALOKOZAY
ASSOCIATION TKD SARREGUEMINES
Ligue Grand Est
France
4 Abderahman DURAND
COSMA SECTION TKD
Ligue Île de France
France
5 Omercan ALTINPINAR
COSMA SECTION TKD
Ligue Île de France
France
6 Bilal AJRAOU
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
7 Yanis BERGANTZ
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
8 ELYES HEMIMED
Arts martiaux colmar
Ligue Grand Est
France
9 Victor NAVROT
Krasniqi Taekwondo Switzerland
10 Ryad OUMEDDOUR
TAEKWONDO CLUB TOMBLAINE
Ligue Lorraine
France

Juniors Féminines

Juniors Féminines -44 kg 6 entries
No. Name Team Country
1 Larisa HODZIC
TAEKWONDO SAINT PRIEST
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
2 ELSA BERBICHE
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
3 Imane TIGHLALINE
Tkd poissy
Ligue Île de France
France
4 Zara LIPINSKI
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
5 Jenny WüRTH
Taekwondo Lintgen Luxembourg
6 Aya SENOUSSI
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
Juniors Féminines -49 kg 9 entries
No. Name Team Country
1 SOFIA BERBICHE
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
2 VAN-ANH RETO
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
3 Marwa IKHRAZZEN
Tkd poissy
Ligue Île de France
France
4 ROEYA CHEBLI
BRON FEYZIN TEAM France
5 hana HEDNA
BRON FEYZIN TEAM France
6 SIHAM RAFIQ
TAEKWONDO ST FONS METROPOLE
Ligue Auvergne-Rhône-Alpes
France
7 Ibtissam OULD EL HAJ
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
8 Hala LATEFINE
Taekwondo Riviera Vevey Switzerland
9 CERENA COFFRE
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
Juniors Féminines -55 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 SARAH TISSERAND
CHAMPIGNEULLES TKD CLUB
Ligue Grand Est
France
2 denya EL MADJERI
BRON FEYZIN TEAM France
3 Anais GOMEZ
CHARTRES METROPOLE TAEKWONDO (CMTAE)
Ligue Centre Val de Loire
France
4 LOANE FREIMOUT
BRON FEYZIN TEAM France
5 Léa DUBOIS
ASSOCIATION TKD SARREGUEMINES
Ligue Grand Est
France
6 Dounya VANDENBERGHE
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
7 ZOE WALTHER
HEILLECOURT
Ligue Grand Est
France
Juniors Féminines -63 kg 7 entries
No. Name Team Country
1 Tassadite BABA
Tkd poissy
Ligue Île de France
France
2 Sherazade FARISSI
Tkd poissy
Ligue Île de France
France
3 sarah HAMZIC
BRON FEYZIN TEAM France
4 TAZKA HAFSA
ACADEMIE SPORTING CLUB CHAMPIGNY
Ligue Île de France
France
5 Néria KIMIA MOUKENGUET
TAEKWONDO IMPACT GEISPOL SHEIM
Ligue Grand Est
France
6 Iman EL ABBASSI
TAEKWONDO IMPACT
Ligue Grand Est
France
7 Sara BAHRAOUI
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
Juniors Féminines +63 kg 1 entry
No. Name Team Country
1 Ambrine ZERROUKI
BRON FEYZIN TEAM France

Seniors (Olympique)

Seniors Masculins

Seniors Masculins -58 kg 4 entries
No. Name Team Country
1 SOFIANN CHEHAIBOU
SHO BU KAI DE NANCY
Ligue Grand Est
France
2 JONATHAN NOIREZ
SHO BU KAI DE NANCY
Ligue Grand Est
France
3 Ilyas OUHENNOU
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
4 NEERAJ KUMAR
HTA INDIA India
Seniors Masculins -68 kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Léo DE SOUZA
COSMA SECTION TKD
Ligue Île de France
France
2 Ludovic JORDIER
COSMA SECTION TKD
Ligue Île de France
France
3 SAWAN KUMAR
HTA INDIA India
4 LOVJIT SINGH
HTA INDIA India
5 Pablo SAEZ SAEZ
Taekwondo Lintgen Luxembourg
6 ASHMEET SINGH
HTA INDIA India
7 Yassin CHAOUCH
EUROMETROPOLE STRASBOURG TAEKWONDO
Ligue Grand Est
France
8 CYPRIEN HENRARD
TKD FOLSCHVILLER
Ligue Grand Est
France
9 Alex TOULLAN
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
Seniors Masculins -80 kg 9 entries
No. Name Team Country
1 Yacouba TROARE
ST DENIS UNION SPORTS TAEKWONDO
Ligue Île de France
France
2 Azizjan TADJIBAEV
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France
3 maxence AUDUREAU
BRON FEYZIN TEAM France
4 Oussama OUAHBI
OLYMPIQUE TKD ILLZACH
Ligue Grand Est
France
5 William KOWALCZYK
ASSOCIATION TKD SARREGUEMINES
Ligue Grand Est
France
6 Ramzi KENDAOUI
COSMA SECTION TKD
Ligue Île de France
France
7 SAHIL KUMAR .
HTA INDIA India
8 ANUJ KUMAR
HTA INDIA India
9 JASMEET SINGH
HTA INDIA India
Seniors Masculins +80 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 ROMAIN PIERRE
SHO BU KAI DE NANCY
Ligue Grand Est
France
2 Danael MOLAND
ASSOCIATION TKD SARREGUEMINES
Ligue Grand Est
France

Seniors Féminines

Seniors Féminines -57 kg 2 entries
No. Name Team Country
1 Maëva RIBEIRO
BAMARA ELITE SPORTS FLORANGE
Ligue Grand Est
France
2 Florine LEQUESNE
NANCY SPORTS DE COMBAT
Ligue Grand Est
France
Seniors Féminines -67 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 IMENE BEN HASSINE
BRON FEYZIN TEAM France
2 INES MEHNANA
BRON FEYZIN TEAM France
3 Alix NAUDIN
arts martiaux des bords du rhin
Ligue Grand Est
France
Seniors Féminines +67 kg 3 entries
No. Name Team Country
1 Nadia KAOUAH
Tkd poissy
Ligue Île de France
France
2 Camille MOUGEOLLE
SHO BU KAI DE NANCY
Ligue Grand Est
France
3 PAULINE SUNE
HANOK TAEKWONDO PARIS
Ligue Île de France
France