Individual

Individual Dan / Poom

Dan / Peewee - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Arsenii MAKAROV
Awaiting payment
Taekwondo Elets Russian Federation
Dan / Peewee - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Kayda ARION
Awaiting payment
Team Mooshi United States
Dan / Cadet - Male 8 entries
No. Name Team Country
1 Abolfazl ALIPOUR
Awaiting payment
OLYMPIC EAGLE Iran, Islamic Republic of
2 Gustav LELINGE
Awaiting payment
Baekdusan Taekwondo Sweden
3 MAX CARTWRIGHT
CENTRAL TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom
4 louis LACAN
TAEKWONDO TEYRAN
Ligue Occitanie
France
5 ALFREDO ARATH CHANES CABILDO
Awaiting payment
Hopama Taekwondo Central Mexico
6 Nolan MESURE
TAEKWONDO SHANDONG
Ligue Occitanie
France
7 PRESTON PARK
Awaiting payment
PRESTON TAEKWONDO USA United States
8 Matteo-Won CAMPANA
Awaiting payment
Sportschule Park Germany
Dan / Cadet - Female 10 entries
No. Name Team Country
1 Alana HEINRICHS
Awaiting payment
AKYI MA United States
2 Norah LADEGAARD-PEDERSEN
Awaiting payment
Baekdusan Taekwondo Sweden
3 Zoey CHRISTOPHER
U.S. Taekwondo College United States
4 BRISA ALEXANDRA ALEKC HERNANDEZ
Awaiting payment
GUERREROS AZTECAS Mexico
5 Adrianna BEARD
Awaiting payment
Aspire Taekwondo United Kingdom
6 Carys PRINCE
Awaiting payment
Aspire Taekwondo United Kingdom
7 Anavi NIGAM
Awaiting payment
High Performance Martial Arts United States
8 Gabby SMITH
Awaiting payment
High Performance Martial Arts United States
9 Selene AHLERSMEYER
Awaiting payment
Woosop's Taekwondo United States
10 Hana LEKIC
Awaiting payment
Sportschule Park Germany
Dan / Junior - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 guillaume LACAN
TAEKWONDO TEYRAN
Ligue Occitanie
France
2 Alfie HARPER
Awaiting payment
Aspire Taekwondo United Kingdom
3 KONSTANTINOS TSOLAKIDIS
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
4 Vincent CHEN
Team Mooshi United States
Dan / Junior - Female 8 entries
No. Name Team Country
1 NATASHA WILSON
CENTRAL TAEKWONDO ACADEMY United Kingdom
2 Lydia FRASER
Awaiting payment
Aspire Taekwondo United Kingdom
3 Brooklyn TRYPUS
Awaiting payment
High Performance Martial Arts United States
4 Julia BENDER
Awaiting payment
1. TKD-Club Hambrücken Germany
5 Maddie PITTS
Awaiting payment
Woosop's Taekwondo United States
6 Cara COULL
Focus Taekwondo United Kingdom
7 MARIANTHI PITIKARI
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
8 ANASTASIA DIMITRA ASPIOTI
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
Dan / Under 30 - Male 4 entries
No. Name Team Country
1 Aaron LEITH
Harrogate KTA United Kingdom
2 Adrien HERBRECHT
Awaiting payment
Taekwondo Quiévrain Belgium
3 Savo KOVACEVIC
Awaiting payment
Tangun Tulln Austria
4 Quoc Tai NGUYEN
Awaiting payment
Taekwondo Fribourg Switzerland
Dan / Under 30 - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 Alicia BRäNNBACK
Awaiting payment
PTE Sweden Sweden
2 Axelle BONNEZ
Awaiting payment
Taekwondo Hakyo Belgium
3 Leigh HECK
Awaiting payment
High Performance Martial Arts United States
4 Shelby COULLIE
Awaiting payment
KBBA United Kingdom
5 ALEXANDRA PAPAGEORGIOU
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
Dan / Under 40 - Male 5 entries
No. Name Team Country
1 Danial NASSERIAN
Awaiting payment
Science Sport Iran, Islamic Republic of
2 Mohammad ESMAEILZADEH
Awaiting payment
Khavari Taekwondo Poomsae Academy Iran, Islamic Republic of
3 Pierre COLMANT
Awaiting payment
Taekwondo Quiévrain Belgium
4 Saeid MADADI BAROUGH
Awaiting payment
Science Sport Iran, Islamic Republic of
5 Jeppe AUKIO
Taekwondo Vihti Finland
Dan / Under 40 - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Angelika BUSSMANN
Awaiting payment
PSV-Eichstaett Germany
2 Armita KARIMI
Awaiting payment
Musa Taekwondo Australia
Dan / Under 50 - Male 7 entries
No. Name Team Country
1 SALAH SWILEH
Awaiting payment
Yemen Yemen
2 hassan VAHIDIRAD
Awaiting payment
vahidirad taekwondo academy Iran, Islamic Republic of
3 Simon JONES
Awaiting payment
Warrior Taekwondo United Kingdom
4 Michael BUSSMANN
Awaiting payment
PSV-Eichstaett Germany
5 Leonhard HANAWITSCH
TV Garmisch 1868 e.V. Germany
6 Sami ALI
Awaiting payment
Emperor taekwondo academy Bahrain
7 Éric ALBASINI
Awaiting payment
CHALLENGERS Main-Ho
Ligue Nouvelle Aquitaine
France
Dan / Under 50 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Candice WINTER
Awaiting payment
Lisburn Taekwondo Club United Kingdom
Dan / Under 60 - Male 11 entries
No. Name Team Country
1 Ebrahim KHAVARI DANESHVAR
Awaiting payment
Khavari Taekwondo Poomsae Academy Iran, Islamic Republic of
2 kaveh VAHIDIRAD
Awaiting payment
vahidirad taekwondo academy Iran, Islamic Republic of
3 peter STEWART
Awaiting payment
Lisburn Taekwondo Club United Kingdom
4 Romeo Jr REBANAL
AL KHOBAR LIONS TAEKWONDO Philippines
5 SENOL CUDIN
Acarlar Coliseum Turkey
6 Lindam HOLGER
Taekwondo Naumburg Germany
7 A.HAMEED AHMED
Awaiting payment
ALMUHTARIF TAEKWONDO CENTER Bahrain
8 Stephan HECK
Awaiting payment
1. TKD-Club Hambrücken Germany
9 Peter KROKANZ
Awaiting payment
1. TKD-Club Hambrücken Germany
10 Nicolas RANDRIAMIANDRISOA
JUDO CLUB BASSE GOULAINE
Ligue Pays de Loire
France
11 IOAKEIM PECHLIVANIS
Awaiting payment
ATHLETIC CLUB TAEKWONDO HWARANG Greece
Dan / Under 60 - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Carmela HARTNETT
Awaiting payment
Taekwondo Oh Do Kwan Australia Australia
2 Laura DAILY
Awaiting payment
High Performance Martial Arts United States
3 Doris HELY
Awaiting payment
1. TKD-Club Hambrücken Germany
4 Heekyung REIMANN
Awaiting payment
Taekwondo Marburg e.V. Germany
Dan / Under 65 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Andrea-Mercedes RIEGEL
Awaiting payment
1. TKD-Club Hambrücken Germany
Dan / Under 70 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 DANESH DOWLATKHH
Awaiting payment
İRAN Iran, Islamic Republic of
Dan / Under 70 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Jenny FURNISS
Awaiting payment
Aspire Taekwondo United Kingdom
Dan / Over 70 - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Lis BORRING
Awaiting payment
Bornholm Taekwondo Club HAE SUNG Denmark
2 Roswitha BRENZINGER-DAHN
Awaiting payment
1. TKD-Club Hambrücken Germany

Individual K1

K1 / Peewee - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Aysher AGMAN
AL KHOBAR LIONS TAEKWONDO Philippines
2 ATHANASIOS PROTOPSALTIS
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
K1 / Peewee - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 SHELLAH AGMAN
AL KHOBAR LIONS TAEKWONDO Philippines
K1 / Cadet - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Eamon KENNEDY
Harrogate KTA United Kingdom
2 CHARALAMPOS KOUSOUNIS
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
K1 / Cadet - Female 5 entries
No. Name Team Country
1 YUSHRA AGMAN
AL KHOBAR LIONS TAEKWONDO Philippines
2 Amalie PEDERSEN
Hinnerup Denmark
3 IRILENA TSENEMPI
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
4 ANNA MARIA TSOLAKIDI
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
5 VASILIKI PAPADOPOULOU
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
K1 / Junior - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Corey-Li COULLIE
Awaiting payment
KBBA United Kingdom
K1 / Junior - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Samiya ID-LEFQIH
Awaiting payment
Taekwondo Marburg e.V. Germany
K1 / Under 35 - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Ioannis KORDOGIANNIS
Awaiting payment
A. C. YPERION ATTIKIS Greece
2 Jules BLOTHIAUX
Awaiting payment
Taekwondo Quiévrain Belgium
K1 / Under 35 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Cassandre COLLET
Awaiting payment
Taekwondo Quiévrain Belgium
K1 / Over 35 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Sami YAZI
Awaiting payment
Limhamns Taekwondo Akademi Sweden
K1 / Over 35 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Gillian FITZPATRICK
Awaiting payment
Aspire Taekwondo United Kingdom

Individual K2

K2 / Mini Peewee - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Gleb MAKAROV
Awaiting payment
Taekwondo Elets Russian Federation
2 Joseph ROYSTON
Awaiting payment
KBBA United Kingdom
K2 / Mini Peewee - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Ava-Mae DEWSNAP
Awaiting payment
KBBA United Kingdom
2 Tia Rehana NAZIR
Awaiting payment
Sportschule Park Germany
K2 / Peewee - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Konstantin KLIMOV
Awaiting payment
Taekwondo Elets Russian Federation
2 PANAGIOTIS MASONIDIS
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
3 THEODOSIOS KAVVADIAS
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
K2 / Peewee - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 ALEXIA TSOLAKIDI
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
2 Sfeya ID-LEFQIH
Awaiting payment
Taekwondo Marburg e.V. Germany
K2 / Cadet - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Luke COULL
Focus Taekwondo United Kingdom
2 Lino SOSKIN
Awaiting payment
Taekwondo Marburg e.V. Germany
K2 / Cadet - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Chasey NATANIA WIJAYA
Awaiting payment
BTC Indonesia
2 Svea Ragna STEIN
Awaiting payment
Taekwondo Marburg e.V. Germany
K2 / Junior - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Kim Leonie ALTMANN
Awaiting payment
Taekwondo Marburg e.V. Germany
K2 / Under 35 - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Sara ULSTRUP
Awaiting payment
Bornholm Taekwondo Club HAE SUNG Denmark
K2 / Over 35 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Sreejth RAMACHANDRAKURU
Harrogate KTA United Kingdom

Individual K3

K3 / Mini Peewee - Male 3 entries
No. Name Team Country
1 Jack COXON
Harrogate KTA United Kingdom
2 pierre LACAN
TAEKWONDO TEYRAN
Ligue Occitanie
France
3 ARISTIDIS VLACHOS
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
K3 / Mini Peewee - Female 3 entries
No. Name Team Country
1 ALEXANDRA TSENEMPI
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
2 PANAGIOTA PAPADOPOULOU
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
3 Tessa Rahena NAZIR
Awaiting payment
Sportschule Park Germany
K3 / Peewee - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Stepan VALUEV
Awaiting payment
Taekwondo Elets Russian Federation
K3 / Peewee - Female 2 entries
No. Name Team Country
1 margaux MAZOIRE
TAEKWONDO TEYRAN
Ligue Occitanie
France
2 ELENI VLACHOU
Awaiting payment
IRAKLIS CORFU Greece
K3 / Junior - Female 1 entry
No. Name Team Country
1 Benthe GEERTS
T. S. Tapia Netherlands, The
K3 / Under 35 - Male 2 entries
No. Name Team Country
1 Neil LARRETT
Awaiting payment
GroupEx TKD United Kingdom
2 Jack WRIGHT
Awaiting payment
Ki Taekwondo United Kingdom
K3 / Under 35 - Female 4 entries
No. Name Team Country
1 Maria AKZOTI
Awaiting payment
A. C. YPERION ATTIKIS Greece
2 Anja Hagen JOHANSEN
Awaiting payment
Bornholm Taekwondo Club HAE SUNG Denmark
3 Jess HUBBARD
Awaiting payment
Ki Taekwondo United Kingdom
4 Francesca PANG
Awaiting payment
Ki Taekwondo United Kingdom

Pair

Pair Dan / Poom

Pair / Dan / Cadet 2 entries
No. Name Team Country
1 Norah LADEGAARD-PEDERSEN
Gustav LELINGE
Awaiting payment
Baekdusan Taekwondo Sweden
2 Matteo-Won CAMPANA
Hana LEKIC
Awaiting payment
Sportschule Park Germany
Pair / Dan / Under 30 2 entries
No. Name Team Country
1 Jess HUBBARD
Jack WRIGHT
Awaiting payment
Ki Taekwondo United Kingdom
2 Savo KOVACEVIC
Nina REINSPERGER
Awaiting payment
Tangun Tulln Austria
Pair / Dan / Over 30 2 entries
No. Name Team Country
1 Michael BUSSMANN
Angelika BUSSMANN
Awaiting payment
PSV-Eichstaett Germany
2 Doris HELY
Peter KROKANZ
Awaiting payment
1. TKD-Club Hambrücken Germany

Team

Team Dan / Poom

Team / Dan / Over 30 - Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Danial NASSERIAN
Saeid MADADI BAROUGH
Kourosh BOVAND
Awaiting payment
Science Sport Iran, Islamic Republic of

Para Poomsae

Para Poomsae Dan

Dan / Under 15 years - Male - P20 - Intellectual Impairment 2 entries
No. Name Team Country
1 Kieran WROE
Awaiting payment
KBBA United Kingdom
2 Thomas WROE
Awaiting payment
KBBA United Kingdom
Dan / Under 15 years - Female - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Olivia WROE
Awaiting payment
KBBA United Kingdom
Dan / Under 30 years - Male - P33 - Physical Impairments 1 entry
No. Name Team Country
1 Leon Božo ŠKRAVAN
Awaiting payment
Para taekwondo club Kukkiwon Zagreb Croatia
Dan / Over 30 years - Female - P50 - Wheelchair Classes 1 entry
No. Name Team Country
1 Dimitra KOROKIDA
Satza Martial Arts Club Greece

Para Poomsae Kup

Kup / Under 15 years - Male - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Liam KNOX
Awaiting payment
KBBA United Kingdom
Kup / Under 30 years - Male - P20 - Intellectual Impairment 2 entries
No. Name Team Country
1 Silvio KEZELE
Awaiting payment
Para taekwondo club Kukkiwon Zagreb Croatia
2 Matija PAHANIć
Awaiting payment
Para taekwondo club Kukkiwon Zagreb Croatia
Kup / Under 30 years - Male - P31 - Physical Impairments 1 entry
No. Name Team Country
1 FILIP CIMAŠ
Awaiting payment
PARATAEKWONDO KLUB RUGVICA Croatia
Kup / Under 30 years - Female - P31 - Physical Impairments 1 entry
No. Name Team Country
1 Ivona BUDIšćAK
Awaiting payment
Para taekwondo club Kukkiwon Zagreb Croatia
Kup / Over 30 years - Female - P20 - Intellectual Impairment 1 entry
No. Name Team Country
1 Tihana PREKSAVEC
Awaiting payment
Para taekwondo club Kukkiwon Zagreb Croatia

Family Poomsae

Family Poomsae

Family Poomsae 3 entries
No. Name Team Country
1 peter STEWART
Amy STEWART
Awaiting payment
Lisburn Taekwondo Club United Kingdom
2 guillaume LACAN
louis LACAN
pierre LACAN
TAEKWONDO TEYRAN
Ligue Occitanie
France
3 hassan VAHIDIRAD
kaveh VAHIDIRAD
Awaiting payment
vahidirad taekwondo academy Iran, Islamic Republic of

Freestyle

Freestyle / Individual

Freestyle / Individual / Dan / Under 17 Male 1 entry
No. Name Team Country
1 Vincent CHEN
Team Mooshi United States
Freestyle / Individual / Dan / Under 17 Female 2 entries
No. Name Team Country
1 Amy STEWART
Awaiting payment
Lisburn Taekwondo Club United Kingdom
2 Kayda ARION
Awaiting payment
Team Mooshi United States